Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mieszkańcy Kantabrii w wieku powyżej 65 lat mogą czekać miesiące na szczepienie przeciwko Covid-19

Mieszkańcy Kantabrii w wieku powyżej 65 lat mogą czekać miesiące na szczepienie przeciwko Covid-19

Mieszkańcy Kantabrii w wieku powyżej 65 lat mogą czekać do lipca, kiedy to otrzyma ogół populacji Covid-19 Szczepionka, pomimo rządowego planu szczepienia ich teraz.

RNZ Raport poranny Stwierdziła, że ​​opóźnienie było spowodowane brakiem szczepionek w regionie, podczas gdy inne regionalne rady ds. Zdrowia w całym kraju już wprowadzały szczepionkę dla osób powyżej 65 roku życia i innych osób, które są wyższe niż wirus.

GB Christchurch powiedział Pippa Mackay Raport poranny Dużo uwagi poświęciły temu osoby starsze, które chciały wiedzieć, kiedy i gdzie mogą otrzymać szczepionkę.

Czytaj więcej:
* Covid-19: dawny sklep obuwniczy przekształcił się w klinikę szczepień Covid-19 w Christchurch
* Covid-19: Systemy rezerwacji i luki w zatrudnieniu są największymi wyzwaniami dla celów szczepień
* Canterbury ma opóźnienia we wprowadzaniu szczepionki Covid-19

Powiedziała, że ​​brak informacji o ofercie z Canterbury District Health Board (CDHB) jest rozczarowujący.

Uważała, że ​​jeśli rada ma problemy z wprowadzeniem szczepionki, powinna poinformować o tym osoby dotknięte opóźnieniami i innych pracowników służby zdrowia.

„Jako dostawca usług podstawowej opieki zdrowotnej i szczepionek chciałbym być lepiej poinformowany i… musimy lepiej informować naszych pacjentów” – powiedziała.

„Namawiałbym CDHB, aby był naprawdę otwarty i szczery”.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia powiedział, że Nowa Zelandia ma wystarczająco dużo szczepionki Pfizer dla wszystkich Nowozelandczyków kwalifikujących się do szczepienia w tym roku.

Szczepionki były dostarczane etapami w 2021 r., A większość z nich pojawi się między lipcem a wrześniem.

Rzecznik powiedział, że plan startowy był „obszernym przewodnikiem” do ustalania priorytetów ludzi zgodnie z ich ryzykiem.

„Spodziewamy się, że oferta będzie się różnić od DHB do DHB. Na przykład Canterbury DHB już szczepi ograniczoną liczbę osób z grupy III. W miarę przechodzenia do grupy III będą nadal zapraszać innych do rezerwacji w czerwcu i lipcu”.

READ  Epidemia Covid-19 Omicron: BA.5 wkrótce zniknie - co będzie dalej?
Mieszkańcy Kantabrii w wieku powyżej 65 lat mogą czekać do lipca, aby otrzymać szczepionki Covid-19 - miesiące opóźnione.  (Plik graficzny).

Andy Jackson / personel

Mieszkańcy Kantabrii w wieku powyżej 65 lat mogą czekać do lipca, aby otrzymać szczepionki Covid-19 – miesiące opóźnione. (Plik graficzny).

Trzecia grupa – osoby z wysokim ryzykiem zarażenia się ciężką chorobą wywołaną przez Covid-19 – znalazły się 1 maja. Zgodnie z planem rządu czwarta grupa, reszta populacji, rozpocznie szczepienia od lipca.

Grupy 1 i 2 rozpoczęły szczepienia wcześniej w tym roku. Do tych grup zaliczono pracowników przygranicznych, ich rodziny i pracowników służby zdrowia spoza linii frontu, podobnie jak osoby mieszkające w miejscach wysokiego ryzyka.

Trzecia grupa obejmuje osoby w wieku powyżej 65 lat, osoby z podstawowymi schorzeniami, kobiety w ciąży i niepełnosprawne oraz osoby przebywające w areszcie.

Czwarta grupa, która ma zostać zaszczepiona w lipcu, obejmuje resztę populacji w wieku powyżej 16 lat – szacunkowo 2 miliony osób.

jak dotąd, W całym kraju podano 47435 dawek, Z 152 933 drugimi dawkami.

Od niedzieli do dystrybucji było 353 130 szczepionek.

Więcej informacji można znaleźć na temat działania szczepionki u osób starszych i wrażliwych z grupy III Tutaj.