Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mieszana reakcja w USA po tym, jak Kyle Rittenhouse został uniewinniony we wszystkich zarzutach, ława przysięgłych twierdzi, że działał w samoobronie

Amerykańska aktorka Viola Davis odpowiedziała na orzeczenie słowami „Witamy w Ameryce”, podczas gdy amerykański aktor i aktywista George Takei miał podobny pogląd.

„Odmowa sprawiedliwości jest fizycznym ciosem w psychikę narodu” – napisał Taki w tweecie na Twitterze. „Proces był nie tylko zabójcą, to był system, który wciąż zabija. Dziś ten system po raz kolejny pokonał prawdziwą sprawiedliwość”.

„Ale zapamiętaj te słowa: nigdy nie przestaniemy walczyć o to, co słuszne i sprawiedliwe”.

Była prezenterka Fox News, Megyn Kelly, przyjęła przeciwny pogląd, mówiąc, że zgadza się z orzeczeniem i tweetując: „Sprawiedliwość została wykonana”.

„Kyle Rittenhouse został niesłusznie zawstydzony przez nieuczciwą prasę i polityków, którzy wykorzystywali go do pomnażania własnych fortun”, mówi.

„Jeśli dojdzie do zamieszek, ci oszczercy poniosą dużą winę”.

Politycy w całej Ameryce podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wyniku, niektórzy opisali system sprawiedliwości jako „zakłócony”, podczas gdy inni twierdzili, że ustanowił nowy „niepokojący” precedens.

„System legalizujący bezprawne zabijanie jest bardzo zepsuty” – powiedziała w tweecie przedstawicielka USA Gwen Moore z Milwaukee.

Wiceprezydent Kamala Harris powiedziała, że ​​orzeczenie mówi samo za siebie i że „jest wiele do zrobienia”.

„Werdykt naprawdę mówi sam za siebie” – mówi Harris. „Jak wielu z was wie, większość mojej kariery spędziłem na pracy nad uczynieniem systemu sądownictwa karnego bardziej sprawiedliwym. Jest wyraźnie wiele do zrobienia”.

READ  Trump pozywa komisję House badającą atak z 6 stycznia na Kapitol