Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Miejscowy biowchłanialny nośnik antybiotyków skutecznie leczy przewlekłe zapalenie kości i szpiku

13 września 2022

1 minuta czytania

Ujawnienia:
Księga nie zawierała żadnych istotnych ujawnień finansowych.

Nie mogliśmy przetworzyć Twojej prośby. Spróbuj ponownie później. Jeśli ten problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z obsługą [email protected]

Zgodnie z opublikowanymi wynikami, jednoetapowy protokół z użyciem wysokowydajnego, biowchłanialnego wektora ceramicznego nasączonego gentamycyną skutkował niskim odsetkiem odległych nawrotów infekcji u pacjentów z przewlekłym zapaleniem kości i szpiku.

Naukowcy z Nuffield Orthopaedic Center w Oxford University Hospitals przeanalizowali prospektywnie 100 pacjentów ze 105 przypadkami przewlekłego zapalenia kości i szpiku Cerny III i IV. Wszyscy pacjenci byli leczeni zgodnie z jednoetapowym protokołem oczyszczania, pobierania próbek tkanek głębokich, miejscowej antybiotykoterapii z biowchłanialnym ceramentem oraz natychmiastowego utrwalania i zamykania skóry. Pierwszorzędowym wynikiem była eradykacja infekcji, a niepowodzenie zdefiniowano jako nawracającą infekcję.

OT0922MCNALLY_GRAPHIC_01

„Jednoetapowe podawanie, ułatwione przez nośnik biowchłanialnych antybiotyków, było solidne, zapewniając skuteczne leczenie we wszystkich tych grupach w środku[term] Długoterminowy. Dane pochodzą z McNally MA, et al. J . staw kostny. 2022; doi: 10.1302/0301-620X.104B9.

W okresie obserwacji o medianie 6,05 roku 94% pacjentów nie miało infekcji, a sześciu pacjentów (sześć przypadków) miało nawracające infekcje. Naukowcy zaobserwowali nawrót trzech infekcji w ciągu jednego roku, nawrót infekcji po dwóch latach i jeden nawrót infekcji po 4,5 roku po operacji. Nie zaobserwowali również korelacji między warstwą fizjologiczną pacjenta, etiologią infekcji, hodowanymi organizmami lub brakiem adhezji przed zabiegiem a nawrotem infekcji.

Według badań organizmy oporne na gentamycynę częściej stwierdzano w zakażeniach wielobakteryjnych niż w monobakteryjnym zapaleniu kości i szpiku. Jednak naukowcy zauważają, że występuje równie często w przypadku opornego organizmu, jak w przypadku infekcji wrażliwej mikrobiologicznie.

„Ponieważ nasi pacjenci mają teraz bardziej złożone urazy i choroby współistniejące, potrzebujemy szeroko stosowanych form leczenia” – napisali autorzy badania. „Jednoetapowe podawanie, ułatwione przez nośnik biowchłanialnych antybiotyków, było solidne, zapewniając skuteczne leczenie we wszystkich tych grupach w środku[term] w dłuższej perspektywie” – napisali.

READ  PAHO promuje nadzór genetyczny w obu Amerykach - świat