Dwóch lokalnych nastolatków, 13-letni Daniel Barry z Port Sydney i 14-letni Owen Mackay z Huntsville są członkami Muskoka Kayak School (MKS). Niedawno wyjechali do Polski z trenerem Andym Barrym, gdzie uczestniczyli w Pucharze Prezydenta w Krakowie. Daniel zajął pierwsze miejsce w zawodach kajakowych K1, a Owen zajął drugie miejsce. Kategoria K1 obejmuje kajaki jednoosobowe; Narciarze siedzą na łodzi i używają podwójnego wiosła do poruszania się po ścieżce.
Zaproszenie do udziału w wyścigu Polski w ramach Mistrzostw Polski w Rankingu Narodowym wystosował nowy trener Daniel, Polak i trener Team Canada.
Imponujące wyniki chłopców są inspiracją dla innych młodych sportowców oraz źródłem dumy i zachęty dla ich trenerów i rodzin.
Andy, który jest ojcem Daniela i właścicielem MKS, wyjaśnia: „Daniel wiosłuje w białych wodach odkąd skończył osiem lat, podczas gdy Owen zaczął właściwie dopiero w zeszłym roku”.
Oczekiwano, że Daniel wygra wyścigi w zeszły weekend, podkreśla Andy. „Jest znacznie szybszy w kajaku niż wszyscy inni w jego grupie wiekowej i oczekuje się, że będzie pretendentem do miejsca dla kanadyjskiej drużyny na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku”.
Tymczasem nie oczekiwano, że Owen zdobędzie podium. „Jego występ był świetny” – mówi Andy. „Owen był gwiazdą wszystkich kanadyjskich wioślarzy w wyścigu. Najlepsi trenerzy krajowi i kanadyjscy olimpijczycy, którzy tam byli, komentowali, jak dobrze się ścigał Owen. „
„Bardzo miłą i nieoczekiwaną niespodzianką” dla Muskoka Kayak School było zajęcie pierwszego i drugiego miejsca, mówi Andy.
Andy założył Muskoka Kayak School w 2015 roku, aby rozwijać młodych sportowców zarówno na poziomie sportowym, jak i jako cała osoba, mówi żona Andy’ego, Steve Barry. „Dzieci są zachęcane do samodzielności i uczenia się dbania o swój sprzęt i odpowiedzialności za to, czego potrzebują, aby dostać się do wody. Zachęcamy również do zabawy, ponieważ filozofia polega na pielęgnowaniu miłości do sportu na nadchodzące lata. Trening równoważenia a zabawa jest trudna, celowo obliczona i dostosowana, w zależności od tego, co dzieje się z dziećmi w danym momencie. Różnicowanie jest również kluczem do naszej filozofii. To, co jest dobre dla jednego sportowca, niekoniecznie jest dobre dla innego”.
Rodzicami Owena są Ben i Katie McKay. Owen jest najstarszym z czwórki dzieci pary. Mama Katie mówi: „Owen zawsze lubił brać udział w zorganizowanych sportach. To jego trzecie letnie wioślarstwo z MKS. Zainspirowało mnie do przyłączenia się, ponieważ niektórzy z jego przyjaciół pochodzą z Mossack. [Muskoka Aquatic Club] wioślarstwo i będzie mógł spędzać z nimi więcej czasu. Ponadto Andy trenował swoją drużynę pływacką, Owen dobrze zareagował na jego styl trenerski i chciał więcej pracować z Andym”.
Młodsze rodzeństwo Owena brało udział w programach MKS, MUSAC i Jackrabbit w Arrowhead Nordic Club. „Uwielbiam takie programy, które zachęcają starszych uczestników do bycia pozytywnymi wzorami do naśladowania dla młodych ludzi” – mówi Katie. „Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie te programy, które dałeś moim dzieciom i za wystawianie moich dzieci na tak pozytywne nastoletnie wzorce do naśladowania”.
Katie nie była zaskoczona poziomem zainteresowania Owena. Wyjaśnia: „Zawsze kochał współzawodnictwo: turnieje hokejowe, zawody pływackie, wyścigi łyżwiarskie, zawody lekkoatletyczne w szkole itp. Rozkwita, kiedy widzi, jak może zdobyć dobre rzeczy. Robi wszystko, co w jego mocy, zarówno w czasie treningu, jak i czas zawodów., ciężko pracuje, bierze pod uwagę opinie trenerów, starając się dalej rozwijać swoje umiejętności. Myślę, że przenosi również umiejętności i doświadczenia z różnych dyscyplin sportowych na nowe sytuacje, więc czuje się komfortowo próbując nowych rzeczy.
Podobnie rodzice Daniela, Steve i Andy, zgadzają się, że Daniel wydaje się lubić treningi i rzadko trzeba go popychać. Steve i Andy są nauczycielami i chociaż szkoła i nauczyciele są dla nich ważni, widzą wartość w sporcie, podróżach i aktywności fizycznej.
„Andy zawsze wykorzystuje możliwości uczenia się, nawet gdy jesteś poza wodą” — mówi Steve. „Może nie są to tradycyjne lekcje w klasie, ale uczą różnic architektonicznych i kulturowych, pracy w różnych walutach i matematyki związanej z kursami wymiany i oczywiście negocjowaniem różnych języków. Współpracujemy z nauczycielem Daniela, aby upewnić się, że odrobi każdą pracę domową, której potrzebuje ”.
Andy mówi: „W przeszłości zacząłem i trenowałem wielu młodych wioślarzy. Zostali mistrzami kraju, mistrzami świata i medalistami olimpijskimi w różnych dyscyplinach kajakarstwa”.
Barry i jego młodzi zawodnicy wezmą również udział w czterech wyścigach Pucharu Europy Juniorów w slalomie, które odbędą się we Włoszech, Słowenii, Austrii i Czechach. bądźcie czujni Wygląda na to, że ci młodzi sportowcy dopiero zaczynają!
Nie przegap okazji odwiedzenia Dopplera!
Udział Tutaj Aby otrzymać nasze podsumowanie e-mailem z linkami do naszych najnowszych historii.
Wiadomości lokalne w Twojej skrzynce odbiorczej trzy razy w tygodniu!
„Fanatyk telewizyjny. Miłośnik internetu. Ewangelista podróży. Pragnący przedsiębiorcy. Odkrywca amator. Pisarz”.
More Stories
O’Rourke zrobił wrażenie na drużynie Blackcaps pierwszego dnia pierwszego testu na Sri Lance
Czy Razor ucieka się do taktyki lub taktyki? Jego wybory przeciwko Sydney są wątpliwe
Aktualizacje na żywo Blackcaps vs Sri Lanka: 1. test, dzień 1 w Galle