Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft wysyła pilne ostrzeżenie do użytkowników systemu Windows 10 – nie ignoruj ​​go

Microsoft wysyła pilne ostrzeżenie do użytkowników systemu Windows 10 – nie ignoruj ​​go

Microsoft ostrzega użytkowników swoich popularnych systemów operacyjnych Windows, aby zwracali uwagę na coraz bardziej złożone i potencjalnie kosztowne oszustwa. Redmond twierdzi, że nadal otrzymuje powiadomienia o rosnącej liczbie ataków, które mają na celu nakłonienie użytkowników do przekazania danych osobowych i danych karty kredytowej za pośrednictwem fałszywych alertów pomocy technicznej. Oszustwa te nie są niczym nowym, ale Microsoft ostrzega swoich klientów przed najnowszymi technologiami, które cyberprzestępcy stosują, próbując wykorzystać niczego niepodejrzewających właścicieli komputerów.

W przeszłości oszuści po prostu kontaktowali się z konsumentami w nadziei, że zostaną oszukani, ale ponieważ coraz więcej osób przystosowuje się do tej taktyki, musieli spróbować czegoś bardziej zaawansowanego.

Ostatnią sztuczką używaną przez oszustów jest wyskakujące okienko, które nagle pojawia się na ekranie komputera. Przerażająca wiadomość wskazuje, że komputer został zhakowany przez podany numer pomocy technicznej, który kieruje użytkowników do fałszywego call center.

Po połączeniu użytkownik zostanie poproszony o zapłacenie za pomoc, której w rzeczywistości nie potrzebuje.

Aby wyjaśnić więcej, Mary Jo Shred, zastępca głównego radcy prawnego, lider regionalny, jednostka Microsoft Asia Digital Crime Unit, powiedziała w oświadczeniu Post na blogu: „Oszustwa związane ze wsparciem technicznym ewoluowały od pośredniego kontaktu do bardziej złożonej infrastruktury, która wykorzystuje marketingowców afiliacyjnych do dostarczania klientom profesjonalnie wyglądających wyskakujących okienek, zachęcając ich do kontaktowania się z fałszywymi call center.

„Widzimy również oszustów wykorzystujących pocztę e-mail, optymalizację wyszukiwarek (SEO) i taktyki socjotechniczne, aby zwabić ofiary. Te taktyki rozszerzyły łatwo replikowalny model korporacyjny, w którym przestępcy dzielą się zasobami, w tym skierowaniami do call center, leadów i procesorów płatności. ”.

Przeczytaj więcej: iPad Mini może wreszcie uzyskać szybkość i ulepszenia projektu, na które czekali fani Apple

Microsoft twierdzi, że otrzymuje około 6500 skarg od osób, które padły ofiarą oszustw związanych z pomocą techniczną. To może wydawać się dużo, ale w rzeczywistości jest to mniej niż 13 000 raportów miesięcznie średnio w poprzednich latach.

READ  Oto dlaczego uważamy, że Constellation (TSE: CSU) jest wart obejrzenia

Badania firmy wskazują, że trzech na pięciu konsumentów zetknęło się z oszustwem związanym z pomocą techniczną w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Niestety, jeden na sześciu konsumentów, z którymi kontaktują się przestępcy, jest nakłaniany do kontynuowania oszustwa, co często powoduje, że ofiary tracą setki dolarów na rzecz oszustów.

Firma Microsoft opublikowała teraz ważne informacje o tym, jak pokonać oszustwa i ważne jest, aby wszyscy użytkownicy zwrócili na to uwagę.

Oto jak uniknąć oszustw związanych z celowaniem

• Firma Microsoft nie wysyła niechcianych wiadomości e-mail ani nie wykonuje niechcianych połączeń telefonicznych z prośbą o podanie informacji osobistych lub finansowych, ani też nie zapewnia pomocy technicznej w celu naprawy komputera. . Wszelkie kontakty z firmą Microsoft muszą być zainicjowane przez Ciebie.

• Jeśli pojawi się komunikat o błędzie lub wyskakujące okienko z numerem telefonu, nie dzwoń pod ten numer. Komunikaty o błędach i ostrzeżenia firmy Microsoft nigdy nie zawierają numeru telefonu.

• Pobieraj oprogramowanie tylko z oficjalnych witryn partnerów firmy Microsoft lub ze sklepu Microsoft Store. Uważaj na pobieranie oprogramowania z witryn stron trzecich, niektóre z nich zostały zmodyfikowane bez wiedzy autora w celu zbierania złośliwego oprogramowania i innych zagrożeń.

• Pomoc techniczna firmy Microsoft nigdy nie poprosi Cię o opłacenie wsparcia w formie kryptowaluty, takiej jak Bitcoin lub karty podarunkowe.