Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft twierdzi, że ponad 10 milionów osób streamowało gry w usłudze Xbox Cloud Gaming

Ponad 10 milionów ludzi przesyłało strumieniowo gry za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming, powiedział we wtorek dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella podczas rozmowy o wynikach firmy za trzeci kwartał. Gra w chmurze to funkcja dostępna tylko w ramach abonamentu Xbox Game Pass Ultimate o wartości 14,99 USD miesięcznie, więc liczba udostępniona we wtorek sugeruje, że wiele osób to sprawdza. To także konkretna statystyka w obszarze, w którym było ich sporo — Google nie rozkłada liczb Stadia, a wszelkie liczby udostępniane przez Nvidię dla GeForce Now obejmują osoby, które korzystały z darmowej wersji próbnej bez żadnych ograniczeń.

A Game Pass okazał się bardzo popularny, a Microsoft powiedział w styczniu, że usługa Urosły do ​​25 milionów subskrybentówto było W porównaniu z 18 milionami w poprzednim roku. Jednak nie jest jasne, w jaki sposób Microsoft definiuje to, co liczy się jako gra strumieniowa z Xbox Cloud Gaming, więc nie wiemy dokładnie, co może oznaczać statystyka, ilu obecnych subskrybentów jest uwzględnionych w liczbie gier strumieniowych ani ile czasu gra wymagane, aby firma liczyła się jako strumień. Warto również zauważyć, że możesz technicznie zarejestrować się na miesiąc Xbox Game Pass Ultimate za jedyne 1 USD, a następnie anulować, i nie jest jasne, ile osób, które zrobiły i streamowały grę, może również liczyć się do liczby Microsoft udostępnionej we wtorek.

Microsoft mocno zainwestował w Xbox Cloud Gaming, wypuszczając go jako pierwszy na AndroidzieI Potem iOS i PCnastępnie do XboxOznacza to, że możesz teraz przesyłać strumieniowo dużą bibliotekę gier Xbox na szeroką gamę urządzeń. (Użyłem go nawet do grania Pionierzy psychologii 2 Na mojej platformie SteamI zadziałało jak urok.) Od października usługa jest W pełni obsługiwane na dedykowanych konsolach Xbox Series Xktóry poprawił ramki i czasy wczytywania, dzięki czemu jest znacznie lepszy w użyciu.

READ  Wygląda na to, że Apple rozważał uruchomienie własnej usługi gier w chmurze

Ale firma odnotowała również dobrą sprzedaż sprzętu, tylko z Xbox Najlepszy marcowy wynik sprzedaży od 11 lat A następna generacja konsoli Xbox jest bardziej dostępna. Microsoft powiedział we wtorek, że przychody z Xbox Szczyt 14 proc. Jednak dyrektor finansowy Microsoftu, Amy Hood, ostrzegła, że ​​zamknięcie chińskiej produkcji może wpłynąć na sprzedaż przyszłych urządzeń, w tym „ograniczoną podaż konsoli”.