Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft Snubs Activision Games, które rywalizują o zatwierdzenie przejęcia

Microsoft powiedział organom regulacyjnym w Nowej Zelandii, że Activision Blizzard nie tworzy żadnych gier „must have”, prawdopodobnie lekceważący język mający na celu rozwianie obaw związanych z propozycją giganta oprogramowania 68,7 miliarda dolarów mający Wezwanie do służby Ją.

w odpowiedzi na kraj Komitet ds. Handlu Siedem tygodni temu Microsoft powiedział również, że gry Activision Blizzard „nie są wyjątkowe”, według papierowy pistolet na kamień.

Rzecznik Microsoftu określił ten język jako „prawny termin techniczny”, a nie ocenę gier Activision Blizzard, w tym takich popularnych tytułów, jak Overwatch, World of Warcraft, Starcraft i Candy Crush. „Kochamy każdą z ich gier i mamy wielki podziw i szacunek dla twórczego talentu, który za nimi stoi” – powiedział rzecznik w e-mailu.

Dobór słów Microsoftu podkreśla wyzwania, z jakimi musi się zmierzyć w przekonywaniu regulatorów na całym świecie, by pozwolili producentowi oprogramowania, który również produkuje konsolę Xbox, pochłonąć producenta gier wideo. Sony jest właścicielem konkurencji, która sprawia, że ​​konsola PlayStation podniesione obawy O proponowanej umowie z brazylijskimi regulatorami mówią, że konsumenci wybiorą konsolę na podstawie tego, czy będą mogli grać w popularne gry Call of Duty.

Zestaw słuchawkowy Xbox Phil Spencer w Świergot Na początku tego roku powiedział, że „zachowa wszystkie istniejące umowy”, aby „zachować Call of Duty na PlayStation”.

Nawet jeśli Microsoft nie wyłączy Call of Duty na swoją platformę, firma może dać właścicielom Xbox pewne funkcje i korzyści niedostępne na PS5. gra zręcznościowaUsługa subskrypcji w stylu Netflix firmy Microsoft może przechylić graczy w stronę konsoli Xbox, włączając popularną strzelankę do subskrypcji 10 USD miesięcznie. Może to być bardziej atrakcyjne niż płacenie 70 USD za kopię, która działa na PlayStation 5.

READ  Masahiro Sakurai udostępnia ostatni zrzut ekranu Smash Bros

Microsoft będzie nadal publikować niektóre międzyplatformowe tytuły Activision Blizzard na konkurencyjne platformy, takie jak PlayStation 5 A Przełącznik NintendoSpencer powiedział Bloomberg wcześniej w tym roku.

Daniel Francis, profesor prawa na Uniwersytecie Nowojorskim i były urzędnik Federalnej Komisji Handlu, powiedział, że Microsoft prawdopodobnie próbuje uspokoić organy regulacyjne, że inne platformy będą konkurencyjne, nawet jeśli stracą dostęp do gier Activision.

„Microsoft prawdopodobnie argumentowałby, że konkurująca konsola lub platforma gier nie potrzebuje dostępu ani kompatybilności z grami Activision, aby pozostać konkurencyjną” – powiedział Francis.