Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft pracuje nad smartfonem typu tri-fold, podpowiada dokument patentowy

Po tym, jak nie udało się znaleźć gruntu na zastrzeżonych telefonach z systemem Windows, Microsoft nawiązał współpracę z Google, aby zaoferować urządzenie Surface Duo z systemem Android z dwoma ekranami. Te dwie iteracje nie spotkały się z tak dobrą reakcją konsumentów jak komputery Surface.

Teraz mówi się, że Microsoft pracuje nad zaawansowanym smartfonem z elastycznym ekranem o trójkątnej konstrukcji, wyświetlając dokument patentowy dostępny w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO).

Zawiera również schematyczny diagram prototypowego telefonu Microsoft tri-fold. Posiada osobny ekran na pokrywie i szeroki ekran wewnątrz, który składa się za pomocą dwóch zawiasów, które utrzymują trzy panele.


Potrójny formularz firmy Microsoft. Źródło: USPTO

Nie ma żadnych dodatkowych szczegółów, takich jak rozmiar ekranu, procesor lub inne funkcje jako takie. Ale telefon wygląda obiecująco, biorąc pod uwagę, jak szerszy ekran może poprawić wrażenia wizualne.

Ale dopiero się okaże, w jaki sposób Microsoft będzie w stanie opracować mechanizm lub zapewnić dodatkową warstwę pancerza, aby chronić delikatne panele wyświetlacza przed przypadkowym upadkiem.

Byłoby też wspaniale, gdyby inżynierowie Microsoft włożyli więcej pracy w optymalizację systemu operacyjnego Android, aby działał płynnie na wielu ekranach. Seria Surface Duo staje przed tym dylematem i jest to jeden z głównych powodów, dla których ludzie nie są zainteresowani jej zakupem.

Otrzymuj najświeższe informacje na temat nowych premier, recenzje gadżetów i aplikacji, cyberbezpieczeństwa i nie tylko na temat technologii osobistych pod adresem DH Tech.

READ  Po uaktualnieniu do systemu Windows 11 masz tylko 10 dni na powrót do systemu Windows 10