Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft PowerToys otrzymuje interfejs użytkownika Windows 11, globalne wyciszenie i funkcję wyszukiwania myszy

Firma Microsoft aktualizuje swoje PowerToys dla systemu Windows, wprowadzając nowe zmiany w interfejsie użytkownika systemu Windows 11, globalne wyciszanie wideokonferencji i funkcję wyszukiwania myszy. Producent oprogramowania stopniowo ulepszał PowerToys przed wprowadzeniem systemu Windows 11, dodając interfejs ustawień pasujący do systemu operacyjnego, a teraz zmienia się na funkcję PowerRename, która lepiej pasuje do ulepszeń projektowych systemu Windows 11.

PowerRename, funkcja ułatwiająca zmianę nazw plików, nie wygląda już tak, jakby miała okno dialogowe z ery Windows 7. Microsoft zaktualizował PowerRename o bardziej nowoczesny interfejs i łatwiej znaleźć opcje zbiorczej zmiany nazw plików.

Oprócz poprawek projektowych, PowerToys ma również dwie nowe funkcje Zaktualizuj wersję 0.49. W tej wersji uruchomiono wyciszenie wideokonferencji, która umożliwia globalne wyciszenie mikrofonu lub wyłączenie kamery internetowej za pośrednictwem systemu Windows 10 lub Windows 11.

Możesz podłączyć wyciszenie wideokonferencji do skrótu klawiaturowego i wybrać kamerę internetową i mikrofon, które chcesz wyłączyć. Istnieje nawet pasek narzędzi, który pojawia się podczas korzystania z kamery internetowej lub mikrofonu. Microsoft planował wydać system Windows 11 z uniwersalnym przyciskiem wyciszania mikrofonu, ale ta funkcja nie wydała wersji i powinna pojawić się w przyszłości.

Funkcja wyciszania wideokonferencji PowerToys.

Find Mouse przyciemni ekran, aby ujawnić położenie kursora.

Drugą nową funkcją jest Find My Mouse, która, jak sama nazwa wskazuje, pomoże Ci znaleźć wskaźnik myszy. System Windows od lat ma wbudowaną obsługę znajdowania wskaźnika, ale jest to znacznie lepsza aplikacja. Po prostu kliknij dwukrotnie klawisz CTRL, a ekran przyciemni się, aby podświetlić miejsce, w którym znajduje się kursor, za pomocą światła punktowego. Chociaż prawdopodobnie nie będzie to potrzebne na laptopie, przyda się, jeśli pracujesz z dużymi ekranami o wysokiej rozdzielczości.

Obie nowe funkcje PowerToys są dostępne w najnowszej aktualizacji 0.49 od Microsoft PowerToys GitHub. PowerToys zawiera również wiele innych narzędzi, w tym funkcję utrzymującą komputer w stanie czuwania, FancyZones poprawiające układy i wielozadaniowość oraz program uruchamiający PowerToys Run.

READ  Samsung Tab S8 może być wyposażony w ogromny ekran i gigantyczną baterię