Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft nabywa Clipchamp, aby rozpocząć edycję wideo

Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft Corp. , przemawia podczas Future Decoded Tech Summit w Bengaluru w Indiach, wtorek, 25 lutego 2020 r. Microsoft otworzy nowy region centrów danych w Hiszpanii, rozszerzając strategiczne partnerstwo z Telefonica SA, zgodnie z oświadczeniem Telefonica.

Fotograf: Samyukta Lakshmi / Bloomberg przez Getty Images | Bloomberg | Obrazy Getty

Microsoft We wtorek poinformował, że nabył Clipchamp, startup z oprogramowaniem, którego konsumenci i pracownicy korporacyjni mogą używać do edycji filmów. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Technologia wpisuje się w wieloletnie wysiłki firmy Microsoft mające na celu rozszerzenie oferty oprogramowania biurowego zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych. Kiedy Microsoft ogłaszać Nadchodzące podwyżki cen za subskrypcje Office 365 w sierpniu wskazywały na dodatki do pakietu, w tym aplikację do komunikacji Teams.

Chociaż Clipchamp oferuje aplikację dla systemu Windows, częścią siły usługi jest jej zdolność do polegania na zasobach komputerowych online.

„Techniczne podejście Clipchampa polega na połączeniu prostoty aplikacji internetowej z możliwością przetwarzania wideo przy użyciu pełnej mocy obliczeniowej komputera PC z akceleracją GPU, co wcześniej ograniczało się do tradycyjnych aplikacji wideo” — Chris Pratley, wiceprezes ds. mediów biurowych Group W firmie Microsoft napisałem w Post na blogu.

Usługi Clipchamp nie są jeszcze dostępne w programie licencjonowania Microsoftu, powiedział CNBC rzecznik Microsoftu w e-mailu.

„W miarę postępów w planowaniu integracji będziemy mieli proces przekształcania istniejących użytkowników / klientów Clipchamp w subskrybentów Microsoft” – powiedział rzecznik firmy.

Założona w 2013 roku firma Clipchamp ma siedzibę w Brisbane w Australii i według danych LinkedIn zatrudnia 92 pracowników. Inwestorami są Ten13 i Tola Capital.

W lipcu Clipchamp Powiedziała Miał 17 milionów zarejestrowanych użytkowników, z adopcją w ponad 390 000 firm, co stanowi wzrost o 54% rok do roku. Witryna Clipchamp twierdzi, że Deloitte, Google, Microsoft i Zendesk należą do firm korzystających z jego oprogramowania.

READ  Czy plotka o przejęciu Xbox może dotyczyć nowego japońskiego studia w TGS?

Startup odnotował 140% wzrost eksportu w proporcjach 16:9, z którymi współpracuje pełne wyżywienie Historie na Instagramie i TikToku. Ludzie używali również Clipchamp do nagrywania ekranu i nagrywania z kamery internetowej. Gdy pandemia trwa w drugim kwartale, Facebook Powiedziała Miesięcznie miało 3,51 miliarda użytkowników z rodziny aplikacji, co oznacza wzrost o 12% rok do roku.

Ogłoszenie pojawia się po trzech tygodniach Cegła suszona na słońcu Powiedział, że był Pobierz Frame.io, którego oprogramowanie pozwala ludziom komentować filmy podczas procesu montażu, za 1,275 miliarda dolarów. Sam Microsoft wykazywał zainteresowanie wideo przed, po Weź udział w rozmowach W zeszłym roku przejął operacje TikTok w USA. Tik Tok się skończył Decydując się nie iść do przodu z tą umową. W 2018 r. Microsoft nabył startup wideo zorientowany na edukację Flipgrid.

Zegarek: Szef Microsoftu zadeklarował 20 miliardów dolarów na walkę z cyberatakami