Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Michaela Shiffrin zostaje najnowszą łyżwiarką na poziomie A, która uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19 | Michaela Schiffrin

Dwukrotna mistrzyni olimpijska Michaela Shiffrin jest najnowszą elitarną łyżwiarką, która uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19 na igrzyskach olimpijskich w Pekinie za niespełna sześć tygodni.

„Chciałam wam wszystkim powiedzieć, że radzę sobie naprawdę dobrze, ale niestety test na COVID był pozytywny” – napisała Amerykanka na swoich kontach w mediach społecznościowych w poniedziałek. „Przestrzegam protokołu i jestem nieuzbrojony”.

Shiffrin powiedziała, że ​​opuści wyścigi Pucharu Świata w slalomie gigancie i slalomie zaplanowanym odpowiednio na wtorek i środę w Linz w Austrii, dodając: „Do zobaczenia w nowym roku”.

Opuszczenie wyścigów w Linz jest ogromnym ciosem dla szans Shiffrin na odzyskanie tytułu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Prowadzi włoską Sofię Giugię z 115 punktami w tabeli, ale musi utrzymać wysoki poziom punktów w technicznych dyscyplinach slalomu giganta i slalomu, ponieważ Giugia jest praktycznie nie do pokonania w sprintach zjazdowych i super-G.

Pozytywny test Shiffrin nadchodzi w bardzo złym dla niej momencie, zaplanowano sześć wyścigów technicznych z rzędu.

Inni ważni łyżwiarze, którzy ostatnio przegapili wyścigi po pozytywnym wyniku testu Covida, to była mistrzyni generalna Lara Gut Bahrami, austriacka mistrzyni świata Katharina Leinsberger i Alice Robinson z Nowej Zelandii.

Marina Gąsienica-Daniel, polska łyżwiarka, która w zeszłym tygodniu w Courchevel we Francji ukończyła szóste miejsce w dwóch slalomach gigantach, również ogłosiła w poniedziałek pozytywny test. Na Instagramie powiedziała, że ​​jest „odizolowana w domu”, a także tęskni za wyścigami w Linzu. Gąsienica-Daniel dodaje, że jest „smutna”, ale „czuje się dobrze”.

READ  Polska nie klęka przed meczem z Anglią po tym, jak Czechy również zrezygnowały z gestu przed przegraną z Walią

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4 lutego.

Rekord olimpijski Shiffrin obejmuje dwa złote medale – w slalomie na Igrzyskach w Soczi 2014 i slalomie gigancie na Igrzyskach Pjongczang 2018 – oraz połączony srebrny medal w 2018 roku.

Shiffrin zajęła pierwsze i drugie miejsce w ostatnich dwóch wyścigach, w których brała udział – dwóch gigantycznych wyścigach w Courchevel.

Kolejny wyścig Pucharu Świata Kobiet po Linz to slalom w Zagrzebiu w Chorwacji 4 stycznia.