Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Miałem naprawdę szczęście”: Reagan Tyler, kierowca Teen TQ, wyskakuje z ognistej kuli w Western Springs

„Miałem naprawdę szczęście”: Reagan Tyler, kierowca Teen TQ, wyskakuje z ognistej kuli w Western Springs

Kiedy wybuchła kula ognia i kierowca wyścigowy Reagan Tyler widział tylko ścianę ognia, zaczęła się panika.

Na szczęście, pomimo dramatycznej i przerażającej sceny, utalentowany nastolatek szybko przygotował się na tyle, by uwolnić pasy i uciec z piekła, które pochłonęło jego krasnoluda TQ. Na torze Western Springs Speedway w Auckland.

18-letni Tyler kilkakrotnie oglądał nagranie z tego przerażającego incydentu, od sobotniej nocy, transmitowane na żywo – i oglądane przez jego zaniepokojoną rodzinę w domu – o godz. Transmisja na żywo z płatnością za oglądanie w Western Springs.

Dramatyczna chwila Reagan Tyler wyskakuje w bezpieczne miejsce ze swojego elfa TQ, gdy eksploduje w kulę ognia.

Jeremy Ward/Photosport

Dramatyczna chwila Reagan Tyler wyskakuje w bezpieczne miejsce ze swojego elfa TQ, gdy eksploduje w kulę ognia.

Jego siedzenie i ognioodporne kurtki płonęły w intensywnych płomieniach, ale Tyler, który był powszechnie chwalony za opanowanie w przerażającej sytuacji, przeżył bez jednego urazu lub oparzenia, co przypisuje swoim standardom wyposażenia bezpieczeństwa.

Czytaj więcej:
* Scott McLaughlin wygrywa swój pierwszy wyścig IndyCar
* Decydujący zawodnik po wypadku Oreti Speedway
* Late Tag Team Champions przybędą w kwietniu
* Allard ląduje na froncie w nocy rydwanów z dużą prędkością
* Western Springs Speedway: Wyścigi będą kontynuowane na popularnym stadionie przez kolejny rok

„Ponowne oglądanie wideo jest takie szalone” – powiedział Tyler. rzeczy.

„Nadal nie wiem, co o tym myśleć”, powiedział. Poniedziałek. „Cieszę się, że wszystko poszło dobrze”.

Normalnie Tyler musiałby zdjąć kierownicę, aby wysiąść z samochodu, ale był w stanie odpiąć pasy szybciej niż kiedykolwiek, wspiąć się prosto i skoczyć w bezpieczne miejsce.

„Miałem naprawdę szczęście, nie wiem, jak wyszedłem, ale miałem.

Regan Tyler zdołał wydostać się z samochodu z wciąż przymocowaną kierownicą, gdy jego TQ Midget został pochłonięty przez płomienie.

Jeremy Ward/Photosport

Regan Tyler zdołał wydostać się z samochodu z wciąż przymocowaną kierownicą, gdy jego TQ Midget został pochłonięty przez płomienie.

„Nie było trudno się wydostać, myślę, że cała adrenalina właśnie mnie uderzyła i wyszedłem” – powiedział Tyler.

READ  Hazardziści byli wściekli, gdy konie mogły biec po falstartie

„Na początku zdecydowanie nie byłem spokojny” – powiedział. „Wybuchła panika, zanim zdałem sobie sprawę, co tak naprawdę trzeba zrobić, żeby wydostać się z samochodu”.

Jego ognioodporne ubrania są teraz tylko pamiątką, ale wykonali swoją pracę, a firma Racer Products podarowała Tylerowi nowy zestaw, za który jest mu tak wdzięczny.

Wypalona lewa strona ognioodpornego ubrania Reagana Tylera.

Dostarczone / Tyler Racing

Wypalona lewa strona ognioodpornego ubrania Reagana Tylera.

Młody zawodnik był upokorzony liczbą dobrych życzeń i osób sprawdzających jego bezpieczeństwo od czasu horroru z sobotniej nocy. Tyler opublikował ekscytujące nagranie w samochodzie z wypadku przez Jego strona na Facebooku, Tyler Racing.

Przed małym zespołem złożonym z Tylera, jego brata, właściciela samochodu Coreya i zięcia Aarona Kinga jest jeszcze wiele godzin, ale uszkodzenia samochodu nie są tak poważne, jak początkowo się obawiano, chociaż nadal są znaczące.

Powiedział, że pod względem finansowym katastrofa może mieć podobne konsekwencje jak katastrofa beczki lub koniec katastrofy.

Płonący tył krasnoludzkiego TQ Reagana Tylera.

Dostarczone / Tyler Racing

Płonący tył krasnoludzkiego TQ Reagana Tylera.

Potwierdzając, że samochód został już rozebrany do naprawy, a podwozie zwrócono producentowi, Tyler nalega, że ​​powróci do wyścigu o Barry Butterworth Memorial w Western Springs – zakładając, że spotkanie odbędzie się w klimacie Covid-19 – 26 marca.

Ze względu na ograniczenia Covid-19 Western Springs organizuje Red Light Series z bardzo ograniczonym tłumem, a reszta ogląda transmisję na żywo – w tym wielu zwolenników Tylera mieszkających w Te Awamutu i okolicach, gdzie pracuje jako sfabrykowany stażysta w Pratt Dojenie Sp.

Tyler, który ukończył TQ dzięki stopniowi rozwoju ministocków, jest dopiero w swoim drugim sezonie wyścigów TQ lub trzech czwartych krasnoludów. Odniósł już trzy wyraźne zwycięstwa i ugruntował się jako jeden do oglądania w przyszłości, pomimo względnego braku doświadczenia jego i jego zespołu w klasie TQ.

READ  „Oczekuj, że jestem głównym trenerem All Blacks”

Tyler mógł mieć szczęście, że udało mu się uciec z wypadku, ale wypadek był tylko prostym przypadkiem w złym miejscu i niewłaściwym czasie.

Ekipa bezpieczeństwa Western Springs Speedway rusza, by ugasić płomienie.

Jeremy Ward/Photosport

Ekipa bezpieczeństwa Western Springs Speedway rusza, by ugasić płomienie.

Dwa samochody przed nim nawiązały kontakt, wysyłając jeden prosto na podjazd Tylera, który odciął ją, wypychając go w powietrze, zanim zakołysał się na dwóch kołach.

W tym momencie inny samochód uderzył w spód samochodu Tylera, natychmiast niszcząc jego zbiornik paliwa.

Z 98 oktanami już na torze z samochodu, w który uderzył Tyler, wraz z własnym paliwem, 18-latek zapalił go i szybko stał się przerażającym widokiem.

Tyler podchodzi pragmatycznie do wypadku.

„Zawsze wiesz, że to część ryzyka, kiedy się ścigasz” – powiedział.

Ma wielkie plany na przyszły sezon, dążąc do zajęcia miejsca na podium – najlepiej na najwyższym stopniu – w przyszłorocznych mistrzostwach Nowej Zelandii na torze Meeanee Speedway w Napier i gonienia po charakterystycznych zwycięstwach na Western Springs, torze, który uważa za wiele innych. Być Świętym Graalem.

Speedway New Zealand przełożył wszystkie mistrzostwa krajowe w sezonie 2021-22 ze względu na niepewność związaną z ograniczeniami Covid-19.

Długoterminowym celem Tylera jest dotarcie do krasnala, ale przyznaje, że to duży krok w budżecie i klasie. Na razie ma tylko nadzieję, że Covid-19 pozwoli na kontynuowanie wyścigu, więc jego sezon nie jest zdefiniowany przez ognisty krach.