Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

518_Freeport_Texas_Verbund_site.jpg

Metody rozdzielania BASF z drobnymi mikropracami chemicznymi

Niemiecka firma chemiczna BASF zawarła umowę dotyczącą odsprzedania swojej działalności Precision Microchemicals od firmy zajmującej się zaawansowanymi materiałami badawczymi Entegris za 90 milionów dolarów, obie strony ujawniły we wspólnym oświadczeniu w środę.

Ta firma, będąca częścią jednostki biznesowej BASF Surface Treatment, działa pod marką Chemtall i koncentruje się na rozwoju, produkcji i marketingu materiałów o wysokiej czystości. Jej portfolio obejmuje chemikalia do czyszczenia błota i chemiczne planowanie mechaniczne (CMP) stosowane w zastosowaniach z materiałami elektronicznymi. Produkty Chemtall służą do czyszczenia i polerowania dysków twardych (HDD) oraz ultratwardych materiałów powierzchniowych, takich jak węglik krzemu (SiC).

„Pod własnością Entegris – światowego lidera w dziedzinie specjalistycznych chemikaliów i zaawansowanych rozwiązań materiałowych dla przemysłu mikroelektronicznego – biznes Precision Microchemicals będzie dobrze przygotowany do wykorzystania swojego pełnego potencjału” – Christophe Casabo, starszy wiceprezes BASF ds. obróbki powierzchni, powiedział w oświadczeniu.

Po zakończeniu transakcji Entegris planuje zintegrować firmę ze swoim działem Specialty Chemicals and Engineering Materials (SCEM). Własność intelektualna, technologie i znaki towarowe są częścią procesu sprzedaży.

„Przejęcie firmy BASF Precision Microchemicals dodaje wiedzę techniczną, własność intelektualną i talent do naszego szerokiego portfolio specjalistycznych chemikaliów” – powiedział w oświadczeniu Bertrand Lowe, prezes i dyrektor generalny Entegris. „W szczególności będzie opierać się na naszej wiodącej pozycji rynkowej w zakresie szlamów CMP do ultratwardych materiałów powierzchniowych i obsługiwać niektóre z najszybciej rozwijających się rynków końcowych na świecie, w tym pojazdy elektryczne i komunikację 5G”.

Entegris i BASF spodziewają się, że sprzedaż zostanie sfinalizowana przed końcem tego roku.

READ  Polska inflacja spadła w czerwcu | Muzyka pop