Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Meta zwolnienia: właściciel Facebooka zwalnia 10 000 pracowników

  • Napisane przez Toma Gerkina
  • reporter technologii

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

podpis pod zdjęciem,

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, ogłosił plany w notatce dla pracowników

Meta, która jest właścicielem Facebooka, Instagrama i WhatsApp, ogłosiła, że ​​zwolni 10 000 miejsc pracy.

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, powiedział, że cięcia będą „trudne” i będą częścią „roku wydajności”.

Oprócz utraty 10 000 miejsc pracy w firmie pozostanie 5 000 wakatów.

Zuckerberg powiedział pracownikom w notatce, że jego zdaniem firma doznała „skromnego przebudzenia” w 2022 r., kiedy odnotowała spowolnienie przychodów.

Meta wcześniej ogłosiła, że ​​w ciągu trzech miesięcy do grudnia 2022 r. zyski spadły o 4% rok do roku – choć udało jej się osiągnąć zysk w wysokości ponad 23 miliardów dolarów w ciągu 2022 r.

Zuckerberg wymienił rosnące stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych, globalną niestabilność geopolityczną i zwiększone regulacje jako niektóre z czynników wpływających na Meta.

„Myślę, że powinniśmy przygotować się na możliwość, że ta nowa rzeczywistość gospodarcza będzie trwała przez wiele lat” – powiedział.

Cięcia pojawiają się, gdy firmy, w tym Google i Amazon, walczą o to, jak zrównoważyć środki cięcia kosztów z potrzebą zachowania konkurencyjności.

Na początku tego roku Amazon ogłosił, że planuje zwolnić ponad 18 000 miejsc pracy z powodu „niepewnej gospodarki” i szybkiego zatrudniania podczas pandemii, podczas gdy Alphabet, spółka zależna Google, dokonała 12 000 cięć.

Według layoffs.fyi, który śledzi utratę miejsc pracy w sektorze technologicznym, do tej pory w 2023 r. zlikwidowano ponad 128 000 miejsc pracy w branży technologicznej.

Harmonogram zniżek

Zuckerberg powiedział, że zespół rekrutacyjny jako pierwszy zostanie poinformowany, czy został dotknięty cięciami, i dowie się w środę. Wskazywało również, kiedy inne zespoły będą wiedzieć o swojej przyszłości.

„Spodziewamy się ogłoszenia restrukturyzacji i zwolnień w naszych grupach technologicznych pod koniec kwietnia 2023 r., a następnie w naszych grupach biznesowych pod koniec maja 2023 r.” – napisał. W notatce dla personelu we wtorek.

W niewielkiej liczbie przypadków wprowadzenie tych zmian może potrwać do końca roku.

„Harmonogramy naszych międzynarodowych zespołów również będą wyglądać inaczej, a lokalni liderzy przedstawią więcej szczegółów”.

Niestety, jesteśmy tak przyzwyczajeni do słuchania o dużych zwolnieniach technologicznych, gdy giganci nadal zaciskają pasa. Wielu takich jak Meta zarabia większość pieniędzy na reklamach.

A teraz stoją w obliczu wielkiej burzy spadających przychodów z reklam od firm, które mają własne rachunki do zapłacenia i bazę użytkowników, która ma mniej pieniędzy do wydania, przez co istniejąca przestrzeń reklamowa jest mniej wartościowa.

Warto zauważyć, że Meta przygląda się zespołowi rekrutacyjnemu w ramach ostatniej rundy cięć.

Często słyszę, że firmy z Doliny Krzemowej mają tendencję do przerostu zatrudnienia z dwóch powodów. Po pierwsze, mają personel gotowy do obsługi gwałtownego rozwoju, który może się wydarzyć (wystarczy spojrzeć na TikTok), a po drugie, zatrudniają i zatrzymują tych, których uważają za „najlepszych talentów technologicznych”, którzy nie chcą pracować dla konkurencji Zamiast. Oba są luksusami, które, jak się wydaje, nie są już dostępne.

Meta ma dodatkowe ryzyko, że ogromny hazard Marka Zuckerberga w metaverse będzie kolejną wielką rzeczą. Jeśli ma rację, jego firma odzyska koronę, ale jeśli się myli, ponad 15 miliardów dolarów, które do tej pory na nią wydał, może zniknąć w obłoku dymu rzeczywistości mieszanej.

Zmniejszenie zarządzania i pracy mieszanej

Zuckerberg powiedział, że nie będzie żadnych nowych pracowników, dopóki restrukturyzacja nie zostanie zakończona, i powiedział, że ma na celu uczynienie firmy „bardziej pochlebną” poprzez „usunięcie wielu warstw zarządzania”.

Poświęcił również część korespondencji pracy hybrydowej i powiedział, że inżynierowie oprogramowania, którzy dołączyli osobiście do Meta, radzili sobie lepiej niż ci, którzy dołączyli zdalnie – wskazując, że zmieni się to w ramach „roku efektywności” firmy.

„Inżynierowie na początku kariery osiągają przeciętnie lepsze wyniki, gdy pracują twarzą w twarz z kolegami z zespołu co najmniej trzy dni w tygodniu” — dodał.

„Koncentrujemy się na dalszym zrozumieniu tego zagadnienia i znalezieniu sposobów na upewnienie się, że ludzie budują połączenia niezbędne do efektywnej pracy.

„W międzyczasie zachęcam wszystkich do znalezienia większej liczby możliwości osobistej pracy ze współpracownikami”.

READ  Zmienność FTSE 100 pokazuje, że ucieczka z ograniczonej gospodarki prawdopodobnie będzie chaotyczna | Nils Pratley