Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mercedes kończy umowę sponsorską po publicznej reakcji

Mercedes zakończył umowę sponsorską z Kingspan

Zespół Mercedesa Formuły 1 ogłosił, że zakończył umowę sponsorską z Kingspanem po publicznej reakcji w Wielkiej Brytanii.

W oświadczeniu wydanym przez zespół przed Grand Prix Abu Zabi w ten weekend podano, że obie firmy „obustronnie zgodziły się zakończyć współpracę”.

Mercedes ogłosił partnerstwo przed Grand Prix w Arabii Saudyjskiej, a marka pojawiła się z boku nosa W12 w Dżuddzie.

Transakcja spotkała się z powszechnym potępieniem w Wielkiej Brytanii, ponieważ Kingspan był zamieszany w śledztwo w sprawie Grenfell Tower.

Produkty Kingspan zostały znalezione do użytku w londyńskiej Grenfell Tower, która zapaliła się w 2017 roku, zabijając 72 osoby.

Lewis Hamilton stanął przed szeregiem pytań przed wyścigiem w zeszły weekend, podobnie jak szef Mercedesa Toto Wolff.

Grenfell United, grupa pogrążonych w żałobie ocalałych i rodzin, napisała do Wolffa, prosząc go o ponowne rozważenie podpisu.

Szef Mercedesa odpowiedział po części w liście otwartym: „Tragedia pożaru Grenfell Tower była niewyobrażalna i nigdy nie powinna się wydarzyć”.

„W imieniu naszego zespołu bardzo przepraszam za dodatkowe szkody, jakie wyrządziło to ogłoszenie. Nie było to naszym zamiarem.

„Praca w ramach publicznego śledztwa w celu ustalenia pełnych przyczyn tragedii jest niezwykle ważna.Przed zawarciem naszej współpracy nawiązaliśmy dogłębną współpracę z firmą Kingspan, aby zrozumieć rolę, jaką ich produkty odegrały w tym, co wydarzyło się w Grenfell.

„Kingspan stwierdził, że nie odegrał żadnej roli w projektowaniu ani budowie systemu okładzin Grenfell Tower, a niewielki procent ich produktów był używany jako substytut bez ich wiedzy o części systemu, która nie była zgodna z przepisami budowlanymi i było niebezpieczne”.

Podczas gdy logo Kingspan pozostało na samochodach przez cały weekend w Arabii Saudyjskiej, Hamilton zasugerował, że umowa może zostać złomowana.

„Wiemy, że było wiele protestów i niesamowita ilość wsparcia ze strony ludzi za pośrednictwem tamtejszej społeczności” – powiedział po kwalifikacjach.

READ  Zawstydzeni wojownicy rozbici przez Tytanów w szokującym końcu sezonu NRL

„Naprawdę, to nie ma ze mną nic wspólnego i wiem, że Toto to załatwia.

„Niestety, moje nazwisko jest do niego dołączone, ponieważ zostało umieszczone na moim samochodzie, ale czy to się nie zmieni, zobaczymy”.

Ta zmiana została potwierdzona.

„Zespół Mercedes-AMG Petronas F1 i Kingspan ogłosiły dzisiaj, że wspólnie uzgodniły zakończenie współpracy” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Ogłoszone w zeszłym tygodniu nowe partnerstwo obejmuje przewodnictwo nowej grupy roboczej zespołu ds. zrównoważonego rozwoju przez Kingspan i ma na celu zapewnienie redukcji emisji dwutlenku węgla poprzez przełomowe, ekologiczne rozwiązanie dla przyszłego kampusu zespołu.

„Jednak obie strony doszły później do wniosku, że nie jest właściwe, aby partnerstwo posuwało się naprzód w chwili obecnej, pomimo zamierzonego pozytywnego efektu, dlatego zgodziliśmy się na natychmiastowe jego zerwanie”.