Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

McLaughlin chce zobaczyć Van Gyzbergena w IndyCar

Shane van Gisbergen w Toyocie FT-60 na Grand Prix Nowej Zelandii 2021

Scott McLaughlin chciałby zobaczyć mistrza Supercars, Shane’a van Gisbergena, ścigającego się w IndyCar bardziej niż jakikolwiek inny kierowca, którego obecnie nie ma w serii.

McLaughlin wygrał trzy kolejne tytuły Repco Supercars, zanim zespół Penske zabrał go do USA pod koniec 2020 roku, a teraz jest dwukrotnym zwycięzcą wyścigu na najwyższym poziomie konkursu North American Open Wheels.

Jego zwycięstwo w 2018 roku zostało zapewnione dopiero w ostatnim dniu sezonu w Newcastle, kiedy ostatecznie pokonał van Giesbergen, który od tego czasu dołożył koronę z 2021 roku do swojej korony w 2016 roku i siedzi na tylnym siedzeniu plecami do siebie.

W swoim najnowszym odcinku swojego internetowego kolegi z drużyny, Josepha Newgarden Autobus Bracia pokazać (Obejrzyj poniżej), McLaughlin zadał fanom pytanie, które brzmiało: „Gdybyś mógł sprowadzić kierowcę z dowolnej innej serii do IndyCar, kto by to był?”

„Myślę, że będzie dobrze, będzie ciekawie zobaczyć”, 29-latek odpowiedział „Shane van Gisbergen”, zanim wyjaśnił to.

Newgarden powiedział: „Lubię każdego, kto myśli, że jest najlepszy na świecie, czy to [Lewis] Hamilton lub [Fernando] Alonso O [Sebastian] Vettela.

„Myślę, że będą się świetnie bawić jadąc do IndyCar i próbując tego”.

Podczas gdy van Gisbergen nie rywalizował na szczególnie wysokim poziomie na skrzydłach i spotach, prawdopodobnie jego najbardziej godnym uwagi wynikiem jest Ostateczne zwycięstwo w Grand Prix Nowej Zelandii 202133-letni Kiwi ma coraz bardziej zróżnicowane CV.

Dzisiaj zadebiutował w Rajdowych Mistrzostwach Nowej Zelandii startując w Hawkeye Rally tą samą Skodą Fabia R5, gdzie we wrześniu ma zadebiutować w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Oprócz Red Bull Ampol Racing ZB Commodore Supercar, którym jeździ regularnie, van Gisbergen jeździł także Mercedesem-AMG GT3 w Liqui Molly Bathurst 12 godzin oraz Ferrari 488 GTE Evo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans tylko w tym roku. .

READ  Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio: Kiwi biega dzień 4, sobota, 28 sierpnia

W rzeczywistości jest 12-godzinnym zwycięzcą Bathurst, Mistrz Umiejętności GT World Challenge EuropeA Startując do tej pory na drugim miejscu w RSEA Safety Motorsport Australia Rally, finiszował tylko wolniej niż Harry Pitts Toyota w National Capital Rally w kwietniu.

Pochodzący z Auckland był również w drodze, aby ścigać się TA2 w przyszłym miesiącu Turtle Wax Trans Am Series na torze wyścigowym Queensland, chociaż Inżynieria Triple Eight Race zablokowała ten przejazd.

Chociaż nic nie wskazuje na to, że van Gisbergen może przenieść się do IndyCar, w pełnym wymiarze godzin lub na zasadzie bezpośredniej, w najbliższym czasie inny kierowca Penske w Will Power niedawno cytował McLaughlina jako dowód na to, że kierowcy, którzy podążają ścieżką supersamochodów, mogą dostać się do klasy w Ameryce Północnej..

Moc nadała tempo w jedynej dzisiejszej porannej sesji treningowej (AEST) podwójnej główki w stanie Iowa, a McLaughlin zajął trzecie miejsce.

Kwalifikacje i pierwszy wyścig w weekend odbędą się jutro rano, a Stan Sport będzie jedynym miejscem, w którym można oglądać te sesje w Australii, na żywo i bez reklam.

Autobus Bruce’a, odcinek 7