Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

McKenzie promuje Gusto Czarka na partnera w warszawskim biurze

McKenzie promuje Gusto Czarka na partnera w warszawskim biurze

Globalna firma doradztwa strategicznego McKinsey & Company ma nowego partnera w Polsce: Gustawa Szarka.

Nowy partner związany jest z firmą od niespełna dekady, dołączając w 2012 roku jako Senior Business Analyst. Przed dołączeniem do McKinsey & Company Czarek zdobywał doświadczenie zawodowe w polskim domu mediowym Agora i przez krótki okres był przedsiębiorcą.

Ekspert w zakresie strategii rozwoju, restrukturyzacji i transformacji operacyjnej (ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania efektywnością) oraz zastosowania nowych technologii, Czarek doradza klientom z branży energetycznej, gazowniczej, wydobywczej i high-tech.

W ciągu dziewięciu lat pracy w amerykańskim gigancie konsultingowym Czarek doradzał i wspierał klientów na sześciu różnych kontynentach, w tym w Europie, obu Amerykach i Azji.

„Wspieram klientów przez cały cykl życia zmiany, z silnym naciskiem na tworzenie wartości, które jest dostarczane poprzez poprawę efektywności operacyjnej oraz zmianę sposobu myślenia i zachowania – wspierane przez potężny zestaw narzędzi cyfrowych” – wyjaśnił Czarek, który jest magistrem Szkoły Wyższej w Warszawie Ekonomii Biznes.

Czarek na przestrzeni lat współtworzył także szereg publikacji McKinsey, w tym raport „Climate in Poland 2050. How Challenge Turned into Opportunity” oraz „The Artificial Intelligence Revolution: How AI Will Change Business in Poland”.

W Warszawie McKinsey & Company posiada zespół ponad 120 konsultantów kierowanych przez zespół 16 partnerów. Na czele biura stoi Tomasz Marciniak, a towarzyszą mu starsi partnerzy Daniel Bonnecki, Omar Costa i Eureka Novak.

Witając Cezarka do współpracy, Marciniak powiedział: „Gustaw, ta promocja podkreśla to, co już wiemy: masz niesamowity wpływ na naszych klientów i przodujesz w kierowaniu ludźmi. Mało tego, twoje zaangażowanie w dekarbonizację i pomaganie naszej społeczności w osiągnięciu inkluzywnej i zrównoważony rozwój jest inspirujący. Jesteś dla nas wszystkich prawdziwym wzorem do naśladowania.”