Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mąż przewodniczącego Izby Reprezentantów USA zaatakował

Mąż przewodniczącego Izby Reprezentantów USA zaatakował

Jeden z hakerów, który zaatakował męża przewodniczącej Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi w ich domu w San Francisco, szukał przywódcy Demokratów, krzycząc „Gdzie jest Nancy, gdzie jest Nancy?” Przed zaatakowaniem Paula Pelosiego młotkiem.

Było to przerażające echo pieśni podczas Rebelii Kapitolu 6 stycznia 2021 r., Kiedy buntownicy próbujący zapobiec wyborowi Joe Bidena przeszukiwali groźnie korytarze.

Paul Pelosi został zaatakowany i ciężko pobity przez napastnika, który włamał się do domu Pelosi na początku piątku (czasu lokalnego, noc NZT), według osób zaznajomionych z śledztwem.

Intruz spotkał go, krzycząc na miejsce pobytu mówcy, według innej osoby zaznajomionej z sytuacją.

82-latek doznał poważnych obrażeń głowy i ciała, według dwóch osób, które rozmawiały z The Associated Press pod warunkiem zachowania anonimowości, aby omówić toczące się śledztwo. Szpital potwierdził, że został przeniesiony do szpitala ogólnego Zuckerberg San Francisco z powodu odniesionych obrażeń. Jego stan nie był od razu dostępny.

Dwie osoby zaznajomione z tą sprawą powiedziały Associated Press, że podejrzany został zidentyfikowany jako David Dibab. był w areszcie.

Paul Pelosi był leczony przez lekarzy z powodu siniaków, silnego obrzęku i innych urazów.

Chociaż okoliczności zamachu były niejasne, zamach wywołał pytania o bezpieczeństwo członków Kongresu i ich rodzin. Zagrożenia dla prawodawców osiągnęły najwyższy poziom w historii prawie dwa lata po Rebelii Kapitolu. Atak miał również miejsce zaledwie 11 dni przed wyborami w połowie kadencji, w których przestępczość i bezpieczeństwo publiczne były w centrum obaw Amerykanów.

W 2021 r. policja Kapitolu zbadała około 9600 gróźb skierowanych przeciwko członkom Kongresu, a członkowie zostali fizycznie napadnięci w ostatnich latach.

Członkowie Kongresu otrzymywali dodatkowe dolary na bezpieczeństwo w swoich domach, ale niektórzy lobbowali za większą ochroną, gdy ludzie pojawiali się w ich domach, a członkowie otrzymywali coraz większą liczbę wiadomości z pogróżkami.

READ  Sydney Traffic Controller ujawniła, że ​​zarabia prawie 3000 dolarów tygodniowo

Policja Kapitolu, której zadaniem jest ochrona przywódców Kongresu, powiedziała, że ​​Nancy Pelosi była ze swoimi strażnikami w Waszyngtonie w czasie, gdy jej mąż został zaatakowany.

Przewodniczący Izby Reprezentantów Pelosi, który jest numerem dwa w serii sukcesji, właśnie wrócił w tym tygodniu z konferencji poświęconej bezpieczeństwu w Europie i ma wygłosić przemówienie programowe w Waszyngtonie z wiceprezydentem Kamalą Harris w ten weekend.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i jej mąż Paul Pelosi.

Policja Kapitolu powiedziała, że ​​FBI i policja San Francisco również prowadzą śledztwo. Podejrzany był w areszcie policyjnym w San Francisco.

Paul Pelosi, często stojący obok Nancy Pelosi podczas oficjalnych wydarzeń w Waszyngtonie, jest bogatym inwestorem, który wciąż znajduje się na Zachodnim Wybrzeżu. Mają pięciu dorosłych synów i wiele wnuków. Są małżeństwem od 59 lat.

Na początku tego roku Paul Pelosi przyznał się do wykroczenia w prowadzeniu pojazdu pod wpływem zarzutów związanych z majowym wypadkiem w winnicy w Kalifornii i został skazany na pięć dni więzienia i trzy lata w zawieszeniu.

Prezydent Joe Biden i prawodawcy obu stron zareagowali na atak z szokiem i wyrazili najlepsze życzenia rodzinie Pelosi.