Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Matt Damon opowiada o kwestionowaniu swoich poglądów w roli Stillwater | Ents & Arts News

W nowym filmie Matta Damona Stillwater gra on ojca amerykańskiego studenta uwięzionego w Europie za morderstwo jej współlokatorki.

Brzmi znajomo, ponieważ jest luźno oparty na morderstwie brytyjskiej studentki Meredith Kercher w Perugii we Włoszech w 2007 roku i późniejszym uwięzieniu Amandy Knox.

Pani Knox i jej ówczesny chłopak Rafael Sollecito zostali podejrzani. Obaj zostali początkowo skazani, ale po serii różnych decyzji włoski Sąd Najwyższy uchylił wyroki skazujące w 2015 roku.

Knox wcześniej krytykował projekt filmowy, nazywając go „tylko fabułą tabloidu”.

Imię pani Knox nigdy nie pojawia się na ekranie, ale Damon mówi, że sprawa była początkową „odskocznią” dla Stillwater, która koncentruje się na jego postaci – pracowniku naftowym lub „przegranym” z Oklahomy, który zmagał się z uzależnieniem i spędził część swojego życia w więzieniu.

zdjęcie:
Matt Damon gra Billa Bakera w Stillwater. Zdjęcie: Funkcje ostrości

DamonOn, 50, powiedział Sky News: „Sprawa Amandy Knox-Tom [McCarthy – director and co-writer] I nigdy tak naprawdę o tym nie mówiłem, bo to był punkt wyjścia do tej historii. Tak naprawdę chodzi o to, co dzieje się z tym ojcem i córką po tym, jak zniknęły wszystkie kamery i jak radzą sobie ze swoim życiem.

„Oboje są trochę załamani i oboje tak bardzo potrzebują siebie nawzajem – niesie cały ten gniew, ból, smutek, żal, wstyd za bycie nieobecnym ojcem, za uzależnienie, na wszystkie sposoby, na jakie jej pozwoliłem stara się nadrobić, próbując pomóc jej w każdy możliwy sposób, a mimo to nie ma żadnych umiejętności ani narzędzi, których można by potrzebować, aby to zrobić – jakkolwiek wciąż próbuje.

Film został zainspirowany morderstwem Meredith Kercher.  Zdjęcie: Funkcje ostrości
zdjęcie:
Film został zainspirowany morderstwem Meredith Kercher. Zdjęcie: Funkcje ostrości

„Pomyślałem, że jest w tym coś pięknego i rozdzierającego serce – możesz poczuć, że może nie pójdzie dobrze, a to opowieść o tym, co czuję do mnie jako prawdziwych ludzi”.

READ  PlayStation Plus Video Pass uruchomiona jako usługa testowa w Polsce

Film zachęca nas do zakwestionowania naszych uprzedzeń na temat innych, a gwiazda Bourne’a przyznaje, że dokładnie to wydarzyło się podczas poszukiwania roli.

Mówi, że spędził czas z prawdziwymi gigantami biznesu w Oklahomie i znalazł wiele wspólnego języka.

Damon wyjaśnił: „Pochodzę z zupełnie innej kultury w Ameryce. Pochodzę z północnego wschodu i Cambridge w stanie Massachusetts, zupełnie innego miejsca niż Stillwater w stanie Oklahoma lub jakieś mniejsze miejsce poza Stillwater, gdzie mieszkają ci faceci”.

„I tak miałem własne przemyślenia na temat tego, co zobaczę, kiedy tam dotrę, i jak zawsze, jak to się dzieje dosłownie za każdym razem w świecie, w którym ciągle nam mówi się, zwłaszcza od polityków, jak są podzieleni i kim są podsycają te płomienie dla jakiejś autopromocji, przez którą przeszłam i to nas łączy o wiele bardziej niż to, co nas dzieli”.

Chociaż Damon nie zbadał prawdziwego problemu, który zainspirował film, współgwiazda Abigail Breslin, która gra jego córkę Alison, mówi, że przeprowadziła badania na jej temat, a nawet posunęła się tak daleko, że zadzwoniła do pani Knox.

Subskrybuj podcast Backstage pod adresem Podcast Applei podcast googlei spotifyi Głośnik

„Nie chciałem robić niczego, co naśladowało lub kopiowało ten proces, ponieważ Allison jest zupełnie inną osobą i nie próbowałem przedstawiać w niej Amandy, ale była świetnym źródłem materiału referencyjnego” – powiedziała.

„Rozmawiałem z nią na Twitterze, ale nie czuję do niej szacunku, że należałoby podzielić się tym, o czym rozmawialiśmy”.

Film spowodował, że krytycy podzielili się, chociaż wielu chwaliło występ Damona.

Ale aktor ma nadzieję, że film w końcu zjednoczy fanów.

Mówi, że jeśli poświęcimy trochę czasu na poznanie tych, którym przeciwstawiamy się politycznie, możemy ich zrozumieć – tak jak to robił z bezczelnymi pracodawcami, z którymi spędzał czas przygotowując się do swojej roli.

Damon spędził czas z prawdziwymi gigantami biznesu w Oklahomie, aby przygotować się do roli.  Zdjęcie: Funkcje ostrości
zdjęcie:
Damon spędził czas z prawdziwymi gigantami biznesu w Oklahomie, aby przygotować się do roli. Zdjęcie: Funkcje ostrości

Damon powiedział: „Jesteśmy bardzo różni, politycznie jesteśmy bardzo różni.

READ  Sajid Javid atakuje „śmieszne tweety Nicki Minaj” o ciosach Covida

„Kenny Baker był tym facetem, który był naszym doradcą w filmie i nazwaliśmy Bill Baker [Damon’s character] Po Kennym jako ukłon w jego stronę, ponieważ byliśmy bardzo wdzięczni za jego pomoc.

„Ma niesamowite wartości i jest dobrym człowiekiem rodzinnym i dobrym człowiekiem, i wiesz, nagle rozumiesz jego decyzje polityczne w kontekście tego.

“Chciałbym [the film] Po prostu wysadzamy w powietrze niektóre z tych karykatur, które mamy o sobie nawzajem”.

Stillwater trafi do kin 6 sierpnia.