Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Matka Nikki Graham mówi, że jej córka była w poważnych tarapatach, kiedy zmarła na anoreksję

Matka Nikki Graham mówi, że jej córka była „tatuażem” i miała zaledwie 10 BMI, kiedy zmarła na anoreksję

  • Aby uzyskać pomoc i wsparcie dotyczące zaburzeń odżywiania, skontaktuj się z SEED pod numerem (01482) 718130 lub odwiedź www.seedeatingdisorders.org.uk

Matka Nikki Graham, Sue, powiedziała, że ​​jej córka była w strzępach, zanim zmarła na anoreksję w kwietniu 2021 roku w wieku 38 lat.

Sue ujawniła, że ​​gwiazda Wielkiego Brata miała w chwili śmierci wskaźnik masy ciała (BMI), a jej BMI był zdrowy jak na kobietę w przedziale od 18,5 do 24,9.

Przemawiając w BBC Breakfast, Sue przypomniała sobie, jak Nikki nie była w stanie wspiąć się po schodach na kilka dni przed śmiercią i zmarła tej nocy, kiedy opuściła szpital.

Łamanie serca: matka Nikki Graham powiedziała, że ​​jej córka była w stanie „tatuażu”, zanim zmarła na anoreksję w kwietniu 2021 r. W wieku 38 lat (zdjęcie Nikki w 2017 r.)

„Stałem się bardzo wycofany i byłem na drodze do regresji” – powiedział Su. Nie wiedziałem, że to będzie 32-letnia podróż.

Zaświecił się na niebiesko dla miejscowego szpitala w Dorset i pozostał tam przez dwa tygodnie.

Jej BMI wynosiło 10, była żałosna, chodziłam tam codziennie, żeby wziąć prysznic, ubrać się, siedzieć z nią podczas jedzenia, odciążać pielęgniarki, to nie była wyspecjalizowana jednostka. „

Sue dodała: „Nikki była w stanie przekonać ich, że „wszystko będzie dobrze, kiedy wrócę do domu”. Właściwie powiedzieli: „Nie możemy cię dostać, nie możesz wejść po schodach”, więc pozwolili jej wrócić do domu i umarła tamtej nocy.”

Dokument Nikki Graham: Kim ona jest? Zostanie wyemitowany na Channel 4 7 kwietnia, aby uczcić pierwszą rocznicę jej śmierci.

W innym miejscu podczas wywiadu Sue powiedziała, że ​​Nikki przypisuje Wielkiemu Bratowi uratowanie jej życia.

Powiedziała: „W wywiadach z Wielkim Bratem mówiła, że ​​uratował jej życie, bo to była najzdrowsza i najszczęśliwsza rzecz, jaką była przez te lata.

Więc kiedy otworzyła drzwi i usłyszała wiwaty, to było prawdziwe, jej łzy.

„Praca z Wielkim Bratem była jej marzeniem i naprawdę się cieszę, że to zrobiła, zasługuje na to”.

Tragedia: Sue przypomniała sobie, jak Nikki nie była w stanie wspinać się po schodach na kilka dni przed śmiercią i zmarła tej nocy, gdy opuściła szpital (zdjęcie Nikki z Pete'em Bennettem z Big Brother)

Tragedia: Sue przypomniała sobie, jak Nikki nie była w stanie wspinać się po schodach na kilka dni przed śmiercią i zmarła tej nocy, gdy opuściła szpital (zdjęcie Nikki z Pete’em Bennettem z Big Brother)

W świetle reflektorów: Nikki stała się sławna dzięki popularnej serii Big Brother z 2006 roku i zyskała armię fanów dzięki frazie

W świetle reflektorów: Nikki stała się sławna dzięki serialowi Big Brother z 2006 roku i zdobyła armię fanów dzięki „Kim ona jest?” (Na zdjęciu z Pete Bennett i Imogen Thomas na Big Brother)

Nikki zyskała sławę w serialu Big Brother z 2006 roku i zyskała armię fanów dzięki swojemu słynnemu „Kim ona jest?”

Później wróciła do serialu w 2010 roku dla Ultimate Big Brother i wystąpiła krótko w serii 2015 i 2018.

Przez większość życia cierpiała na anoreksję i po raz pierwszy została przyjęta do szpitala psychiatrycznego w wieku 12 lat.

Aby uzyskać pomoc i wsparcie dotyczące zaburzeń odżywiania, zadzwoń do SEED pod numer (01482) 718130 lub odwiedź www.seedeatingdisorders.org.uk

Co to jest anoreksja?

Anoreksja to poważna choroba psychiczna, w której dana osoba ogranicza przyjmowanie pokarmu, co często prowadzi do poważnej utraty wagi.

READ  Narzeczona Kierana Hellera, Michelle Pentecost, otrzymuje kartkę na Dzień Matki od syna Katie Price, Jetta

Wielu też nadmiernie ćwiczy.

Niektórzy pacjenci mogą doświadczać okresów objadania się, po których następuje przeczyszczanie.

Cierpiący często mają zniekształcony obraz siebie i wierzą, że są więksi niż w rzeczywistości.

Nieleczone pacjentki mogą doświadczać utraty siły mięśni i kości, a także depresji, obniżonego libido i braku miesiączki u kobiet.

W ciężkich przypadkach pacjenci mogą mieć problemy z sercem i uszkodzeniem narządów.

Oznaki behawioralne anoreksji obejmują osoby, które twierdzą, że już jadły lub zrobią to w późniejszym czasie, a także liczą kalorie, opuszczają posiłki, ukrywają jedzenie i jedzą powoli.

Oprócz utraty wagi chorzy mogą odczuwać bezsenność, zaparcia, wzdęcia, uczucie zimna, wypadanie włosów oraz opuchnięte dłonie, twarz i stopy.

Leczenie koncentruje się na terapii grupowej i samopomocy, aby zachęcić do zdrowego odżywiania i mechanizmów radzenia sobie.

Źródło: pokonanie zaburzenia odżywiania

Reklamy