Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Matka i syn ukarali grzywną w wysokości 3 milionów dolarów po nieudanej apelacji w sprawie wyroku skazującego za pranie brudnych pieniędzy

Qiang Fu i jego matka Fuqin Che nie odwołali się od wyroku skazującego i ukarali grzywną.

David White/Rzeczy

Qiang Fu i jego matka Fuqin Che nie odwołali się od wyroku skazującego i ukarali grzywną.

a Matka i syn otrzymują grzywnę w wysokości 3 milionów dolarów Po ich apelu o uchylenie wyroku skazującego za pranie brudnych pieniędzy został odrzucony.

W 2020 roku Qiang Fu i jego matka Fuqin Che zostają Ho Pierwsi ludzie w Nowej Zelandii Być skazanym za przestępstwo karne na mocy ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Byli wcześniej skazani za przekazanie za niego 53 milionów dolarów Chińsko-kanadyjski biznesmen Xiaohua Gongvel Edward Jung, w 311 oddzielnych partiach między kwietniem 2015 r. a majem 2016 r.

Fu został ukarany grzywną w wysokości 180 000 USD, Chi został ukarany grzywną w wysokości 202 000 USD, a Jiaxin Finance Ltd., firma przekazująca pieniądze, której Fu jest jedynym dyrektorem i udziałowcem, została ukarana grzywną w wysokości 2,55 mln USD.

Czytaj więcej:
* Matka i syn apelują w imieniu biznesmena o grzywnę w wysokości 3 milionów dolarów za podejrzane przelewy
* Przywódca gangu Komancheros Basilica Nauvaho ma złagodzony wyrok
* Banki BNZ i ASB wymienione w międzynarodowych dochodzeniach dotyczących transakcji „brudnych pieniędzy”

Fu i Che twierdzili, że nie mieli pojęcia, że ​​Gong prowadzi a Piramida o wartości 202 mln USD Kiedy przekazali mu pieniądze do banków w Nowej Zelandii.

Ale sąd apelacyjny stwierdził, że dziesięcioletnie relacje biznesowe między Che i Gongiem stanowią podstawę nielegalnych transakcji.

Na początku tego roku wydano rozkazy Gong Skonfiskowano ponad 70 milionów dolarów Za jego udział w prowadzeniu ogromnej piramidy.

Ron Mansfield, QC, w imieniu Fu i Chi, odwołał się od wyroków skazujących i grzywien do Sądu Apelacyjnego.

Mansfield argumentował, że nie ma dowodów na to, że Fu lub Chi wiedzieli, iż pieniądze mogły zostać uzyskane nieuczciwie.

Powiedział również, że istnieje uzasadniony powód, aby podzielić duże płatności na mniejsze kwoty, co jest „skoordynowaną praktyką lokalnych banków „anulowania transakcji bankowych” w celu przelewania środków poprzez zamknięcie ich kont.

READ  Mahuta mówi, że strategia 2050 sprawi, że Pacyfik będzie połączony, wolny i bezpieczny

Ale sąd apelacyjny orzekł, że wielkość i częstotliwość transakcji spowodowałaby, że „każda rozsądna osoba przeprowadziła… podejrzaną transakcję”. [report] na policje.”

Wnoszący odwołanie szukali dalszych dowodów w sprawie oświadczenia złożonego pod przysięgą przez brytyjski transnarodowy doradca ds. przestępczości.

Jednak odmówiono wniesienia apelacji, ponieważ dowody nie były „niedawne” i powinny były zostać wezwane na rozprawę oraz poddane przeszukaniu i przesłuchaniu.

Jiaxin Finance został ukarany grzywną w wysokości prawie 3 milionów dolarów.

David White/Rzeczy

Jiaxin Finance został ukarany grzywną w wysokości prawie 3 milionów dolarów.

Zarzuty uznano za winne niezachowania należytej staranności wobec klienta, nieprowadzenia odpowiedniej dokumentacji dotyczącej podejrzanej transakcji oraz niezgłoszenia podejrzanej transakcji.

Ponadto Che został uznany za winnego ustrukturyzowania transakcji w celu uniknięcia egzekwowania jednego lub więcej wymogów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.