Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Marilia Mendonca: brazylijska piosenkarka i zdobywczyni Latin Grammy ginie w katastrofie lotniczej w drodze na koncert | wiadomości ze świata

Jedna z najsłynniejszych brazylijskich piosenkarek, Marilia Mendonca, zginęła w katastrofie lotniczej w drodze na koncert.

Jej biuro prasowe podało w oświadczeniu, że 26-letnia laureatka nagrody Grammy z Ameryki Łacińskiej zmarła wraz ze swoim producentem, jej wujem, który był również jej doradcą, zarówno pilotem, jak i drugim pilotem.

Pani Mendonca opublikowała zdjęcie swoim 38 milionom obserwujących na Instagramie, pokazujące ją idącą w kierunku samolotu z futerałem na gitarę w dłoni.

Samolot wystartował z rodzinnego miasta pani Mendonca, Goiania, i rozbił się na krótko przed przybyciem do Caratinga w piątek po południu, gdzie miała dać koncert później tego dnia.

Zdjęcia i filmy pokazują wrak samolotu w pobliżu wodospadu.

Pani Mendonca wykonywała muzykę country, w Brazylii zwaną sertanejo, i była znana z piosenek poruszających kwestie feministyczne i celebrujących wzmocnienie pozycji kobiet.

Fani, politycy, koledzy muzycy i piłkarze skomentowali wiadomość o jej śmierci.

„Nie wierzę, po prostu odmawiam” – napisał na Twitterze brazylijski piłkarz Neymar, przyjaciel Mendonca.

zdjęcie:
Strażacy przeszukują wrak w miejscu katastrofy. Zdjęcie: AP

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro opłakiwał śmierć „jednej z największych artystek swojego pokolenia”.

„Cały kraj otrzymuje wiadomość w szoku” – napisał na Twitterze.

„Marília Mendonca pozostawia po sobie spuściznę regionalnej muzyki i kultury brazylijskiej. Z pewnością nie zostanie zapomniana” – powiedział brazylijski rząd za pośrednictwem Departamentu Kultury.

Wszczęto dochodzenie w sprawie wypadku, ale państwowa firma energetyczna Cemig poinformowała, że ​​jej samolot uderzył w należącą do firmy linię dystrybucji energii, zanim się rozbił.

Mendonça zdobyła nagrodę Laitn Grammy 2019 dla najlepszego albumu obywatelskiego za swoją płytę na All Corners.

Transmisja na żywo z jej koncertu podczas blokady COVID-19 w Brazylii przyciągnęła 3,3 miliona widzów, co było wówczas światowym rekordem dla YouTube.

W przyszłym miesiącu przeżyła ją jej dwuletni syn.