Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Marcus Armstrong szybko wraca na podium po tym, jak zajął drugie miejsce w Silverstone

Marcus Armstrong z Nowej Zelandii w drodze na drugie miejsce w sprinterskim wyścigu F2 na torze Silverstone.

Lars Baron / Getty Images

Marcus Armstrong z Nowej Zelandii w drodze na drugie miejsce w sprinterskim wyścigu F2 na torze Silverstone.

Nowozelandzki kierowca Marcus Armstrong mówi, że „miło jest znów posypać szampanem” po zajęciu drugiego miejsca w sprinterskim wyścigu Formuły 2 na torze Silverstone w Anglii.

20-letni holenderski kierowca Richard Vershor przyjechał do drugiego wyścigu serii w sobotę (niedzielny czas nowozelandzki) po swoim pierwszym epickim wyścigu.

W pierwszym wyścigu lider mistrzostw Guanyu Zhou pokonał wczesne okrążenie, aby wyjąć samochód bezpieczeństwa i skompresować pole. Armstrong awansował z siódmej klasy, aby znaleźć się w pierwszej czwórce.

Zaciekła bitwa na kolejnych okrążeniach pozostawiła wynik nierozstrzygnięty, a druga kraksa na 12. okrążeniu ponownie złamała pole, pozostawiając Armstronga w pierwszej dziesiątce, ale zablokowanej w trójstronnej bitwie o szóste miejsce, gdy wyścig został wznowiony po dwóch okrążeniach.

Czytaj więcej:
* Odważny Marcus Armstrong na ostatnim okrążeniu zapewnia pozycję Forum 2 w Monako
* Liam Lawson odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 3 w Austrii, gdy Marcus Armstrong wspiął się na podium F2
* Kiwi Marcus Armstrong odniósł sukces w Formule 3, ale ma większe ambicje

Przekroczył linię na dziewiątym miejscu, umieszczając go w pierwszym rzędzie w drugim częściowym sprincie wstecznym.

Następnie w drugim wyścigu na 123,7 km trzej najlepsi Vershore, Armstrong i Dan Ticktum utrzymali swoje pozycje z dala od linii startu, podczas gdy pole walczyło o drugorzędne punkty za nimi.

„Dan był szybki i wiedziałem, że tak będzie, ponieważ był szybki w pierwszym wyścigu tego ranka” – powiedział Armstrong.

„Wydaje się być bardzo szybki w szybkich zakrętach i udało mu się być bardzo blisko mnie przez cały wyścig, zawsze w moim DRS”.

Armstrong zajął drugie miejsce w całym wyścigu i powiedział: „Samochód był dzisiaj bardzo mocny”.

“Wczoraj też było mocne, ale miałem pewne problemy, nie mogliśmy tak naprawdę wydobyć wszystkich osiągów, ale naprawdę czuję, że musimy być znacznie lepsi niż to, co pokazaliśmy do tej pory. Jeżdżąc na tory takie jak Soczi i Monza gdzie odniosłem wiele sukcesów w przeszłości daje mi dużo pewności siebie.”

READ  Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Międzynarodowy Komitet Olimpijski zapewnia pomoc medyczną w Tokio w związku z wezwaniem do odwołania

Powrót na bardziej otwarte tory wyścigowe pozwolił Armstrongowi rzucić okiem na jego prawdziwą prędkość.

„Minęło trochę czasu, ale fajnie było znów spryskać szampana. Mieliśmy pewne problemy w Monako i Baku. Była to więc taka platforma, która wymaga czasu. Wolałbym środkowy krok i naprawdę myślę Widziałem, że Richard nie miał dobrego startu dziś rano.

22-osobowe boisko F2 miało wziąć udział w dłuższym wyścigu obejmującym 29 okrążeń, 170 839 kilometrów w niedzielę (czasu nowozelandzkiego).

Silverstone to czwarta – i jedyna w Wielkiej Brytanii – runda mistrzostw FIA F2 2021.

Armstrong zadebiutował na Silverstone trzy lata temu w mistrzostwach FIA Formuły 3.

Kiwi jest członkiem Akademii Kierowców Ferrari od czterech lat i jest w swoim drugim sezonie Formuły 2.