Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Manav Kaul za swój nowy film, który opowiada o poczuciu winy, sprawdzaniu samotności i szukaniu ukojenia na wzgórzach.

Mówią, że kiedy wszystko inne zawiedzie, filozofujesz. Z pewnością dotyczy to większości z nas w pewnym momencie naszego życia. Dopiero niedawno wiele mediów donosiło o nagłym napływie ludzi, którzy przedkładają filozofów nad uzdrowicieli. Chociaż niekoniecznie opowiadamy się za tą wątpliwą zmianą priorytetów, z pewnością odnosi się ona do tego nowego porządku świata ze zmieniającym się słownictwem, w którym coraz częściej się znajdujemy.

Kiedy Manav Kaul postanowił strzelać taggatNie chodziło tylko o podążanie ścieżką filozofii. „To eksperymentalny film, który jest przedłużeniem mojego teatru i pisania” – powiedział Cole, który niedawno wystąpił w antologii Netflix. niesamowita odległość I Lakier do paznokci. „Zajęło mi dużo czasu, aby nad tym pracować, ponieważ jest to film poetycki, który trzeba powiedzieć w określony sposób. W takim medium nie można mieć zbyt wielu swobód”.

Film, który jest teraz emitowany w MUBI India, opowiada historię mnicha, który zmaga się z wątpliwościami co do swojej decyzji o opuszczeniu świata materialnego. I, jak w przypadku każdej introspekcji związanej z wiarą, przechodzi przez szereg uczuć – od poczucia winy po ekstazę. Po drodze spotyka ludzi, którzy zamiast przyspieszać, odkładają ten proces na lepsze i gorsze.

Decyzja Kaula o ustawieniu filmu w małej wiosce Munsiyari w dystrykcie Pithuragarh w Uttarakhand wynikała z jego głębokiego związku ze wzgórzami. „Urodziłem się i wychowałem w Kaszmirze, a nawet teraz, kiedy mam czas, przeciągam wzgórza. Ta część Uttarakhand, którą pokazałem w filmie, jest wciąż dzika i niezbadana. Pozwala ci mówić rzeczy, których byś nie inaczej zrób.

Chęć zgłębiania tematów utraty, porzucenia i poczucia winy dla Cowella niekoniecznie wynikała z jego własnych doświadczeń, ale z życia, które przeżył w opowieściach doświadczonych powieściopisarzy, takich jak Ruskin Pond, Nirmal Verma i innych.

„To są tematy globalne” – mówi Cole. A literatura indyjska zawsze ich fascynowała. Film stał się dla mnie naczyniem do zrozumienia tych wszystkich pytań, które były w mojej podświadomości dzięki tym opowieściom, które dorastałem, czytając”.

READ  Kryzys na granicy białoruskiej uderza w lokalne polskie firmy | biznes | Wiadomości gospodarcze i finansowe z niemieckiej perspektywy | DW

Druga część filmu dotyczy większego problemu śmierci – nie tylko możliwości jej wystąpienia, ale po prostu ciężaru czynu Czekanie Ponieważ prawie przez całe nasze życie. „Czasami ten akt oczekiwania ciąży na sumieniu” – mówi Cowell. I zadajesz sobie pytanie: dlaczego nie spędziłem wystarczająco dużo czasu z rodzicami? Dlaczego nie byłam nieco lepszą osobą w szczególnie krytycznym momencie mojego życia? „

Czy w takim scenariuszu wiara pomaga? Więcej niż nawyk obcowania z wiarą taggatCowell chciał poruszać się po zaułkach labiryntu samotności. Stworzony przed pandemią film wkroczył na nowy grunt, odświeżając relację.

„W miastach, kiedy czujemy się samotni, nie jest to z wyboru. Jesteśmy zmuszani przez wiele okoliczności. Ale co z mnichem? Są pośród samotności z wyboru. Moim pomysłem było to, że gdybym mógł manipulować stanem umysłu jako mnich, może w końcu znajdę odpowiedzi na te uniwersalne pytania, wspólne dla nas.

Czytaj teraz

Łącznie z szybkim Audi, to jest gama samochodów i motocykli Babar Azam

Wartość netto MS Dhoni: Oto, na co zasługuje były indyjski kapitan i obecny kapitan zwycięzcy IPL

T20 World Cup 2021: To 5 najbogatszych graczy w obecnym składzie indyjskiego T20 World Cup Squad

Więcej o Sporty