Tennis partners

Majchrzak nokautuje drugie nasionko Musetti z Tata Open, Vesely kłania się

Kamil Majchrzak wywołał drugą wielką niespodziankę w turnieju, pokonując drugiego rozstawionego Lorenzo Musettiego z Tata Open Maharashtra, podczas gdy utalentowany Emil Ruusuvuori przysłał tu w piątek obrońcę tytułu Jiriego Vesely’ego.

Wracając bardzo dobrze i całkiem skutecznie wykorzystując drop shoty, 95-ty gracz z Polski odniósł 6-2 7-6(5) 6-4 zwycięstwo nad światowym numerem 66 w dwie godziny i 13 minut, aby awansować do półfinału.

Top rozstawiony i numer 15 na świecie Aslan Karatsev już opuścił turniej po przegranej w drugiej rundzie z kwalifikatorem Eliasem Ymerem.

Po meczu Majchrzak wyjawił, że we wczesnych tenisowych czasach wyrobił sobie nawyk grania drop shotów.

– Od dzieciństwa lubię grać drop-shoty. Grałem, żeby zdobyć punkty, ale na Tour nie mogę tego zrobić, potrzebuję kolejnego shota dla zwycięzcy – powiedział 26-letni Majchrzak, który jest Trenowany przez Szweda Joakima Nystroma, 13-krotnego zwycięzcę Touru.

Majchrzak zmierzy się teraz z 22-letnim Ruusuvuori z Finlandii, który w ćwierćfinale zaszokował mistrza z Czech 6:3, 6:4.

Podczas gdy Fin służył i wracał z autorytetem, Vesely walczył o dokładność. Było to drugie zwycięstwo Ruusuvuori nad Czechem po pokonaniu go w Antalyi w Turcji w 2021 roku.

Tymczasem Musetti żałował straconych szans w starciu z Majchrzakiem.

Serwował naprawdę dobrze. Jestem bardzo zdenerwowany. Było blisko, wygrałem bardzo dobrego drugiego seta i prowadziłem w trzecim. Mogłem wygrać, mam takie przeczucie. Jestem smutny. Postaram się być lepszy w przyszłym tygodniu – powiedział przygnębiony Musetti.

– Zaczął grać bardzo agresywnie. W meczu finałowym miał 15-40, ale serwował bardzo dobrze. Nic nie mogłem zrobić. Miałem szanse, ale to jest tenis. Wiele się nauczyłem z tego meczu.

Mówiąc o warunkach, 19-letni Włoch powiedział, że nie pasują one do jego stylu gry.

READ  Strajk londyńskiego metra w lipcu

„Nie najlepsza nawierzchnia, lubię więcej wolnych piłek. Piłka leciała bardzo szybko, trochę leciała. Fizycznie byłem dobry, ale jego podanie było naprawdę dobre” – powiedział.

Musetti zmierzył się z breakpointem w szóstym meczu po awansie 40-15 i odrzuceniu serwu, gdy jego forhend w korcie poszerzył się. Dopiero powroty polskiej zawodniczki i doskonała oprawa na korcie otworzyły szansę.

Majchrzak wyszedł serwując kolejny mecz z miłością prowadząc 5-2.

Służąc do pozostania w secie, młody Włoch zaczął od błędu forhendu, a zakończył na błędze bekhendu.

Niewymuszone błędy nadal płynęły z rakiety Musettiego, ponieważ próbował zbyt mocno, ale udało mu się utrzymać serw na początku drugiego seta, wydając dwa duże serwy przy 30-tce.

Majchrzak jednak nie tylko dobrze wracał, ale też znakomicie wypadł zagrywkę, by utrzymać mecz pod kontrolą.

Serwując na 2-3 i wyżej 40-30, Musetti zaserwował podwójny błąd, ale wrócił dobrze, aby wygrać punkt dwójkowy, ale ponownie niewymuszony błąd powrócił do dwójki.

Musetti miał swoją pierwszą szansę na przełom w następnym meczu, kiedy znalazł zwycięzcę pojedynczego podania z bekhendu na 30-all, ale strzelił gola na forhendzie w następnym punkcie, aby stracić przewagę.

W przypadku braku przerwy w drugim secie doszło do dogrywki, w której Musetti prowadził 4-2. Wkrótce miał trzy ustalone punkty. Zmarnował pierwsze dwa, ale Mazchrzak dwukrotnie popełnił błąd na trzecim, co dało mu jednego seta.

Włoski nastolatek zdołał powstrzymać swoje niewymuszone i również dobrze służył w decydowaniu. Serwując jako pierwszy, trzymał się na czele, trzymając swoje serwisy wygodnie.

Majchrzak również zachował prostotę i oprócz potężnych zagrywek, imponujące było wykorzystanie drop-shotów do skracania krótkich punktów i przerywanej szarży w siatkę.

W dziewiątym meczu, przy 30-30, Musetti uderzył długim bekhendem, aby zmierzyć się z pierwszą szansą na przełamanie trzeciego seta, ale dobrze wykorzystał swoje ciosy bekhendem, aby oddalić niebezpieczeństwo.

READ  Hiszpania jako pierwsza otrzymała pieniądze z UE na odzyskanie środków na wypadek pandemii, podczas gdy inne kraje pozostają w tyle

Majchrzak oddał bekhend z prawej strony Musettiego, aby zdobyć kolejną szansę na przerwę, która została zamieniona, gdy Włoch popełnił błąd w powrocie.

Serwując na mecz, Polak uratował dwie szanse na przerwy za pomocą serwisu i woleja, po czym zakończył mecz zwycięzcą z woleja tyłem na trzeci punkt meczowy.

(Tylko nagłówek i zdjęcie tego raportu mogły zostać przerobione przez personel Business Standard; reszta treści jest generowana automatycznie na podstawie syndykowanego kanału).