Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Madi LeBlanc z Welland jedzie do Polski na Mistrzostwa Świata SUP

Nie mógł znieść dużej kontuzji kolana i dwóch ataków koronawirusa w tym roku Maddy LeBlanc Przegrany lub poza konkurencją Kanady na scenie międzynarodowej w przyszłym tygodniu.

Ponieważ rodowita Welland przygotowywała się do wyjazdu do Polski w ten weekend, można było usłyszeć podekscytowanie i entuzjazm w jej głosie, gdy mówiła o Międzynarodowa Federacja Kajakowa(ICF) Mistrzostwa Świata SUP (Standup Paddleboard).

To pierwszy raz od czterech lat, kiedy 25-letnia LeBlanc mogła wycofać się z SUP i rywalizować o kraj wraz z sześcioma koleżankami z Team Canada – Emily Fornell, Thamasem Bodayem, Timem Oliverem, Danielem Millerem i Danielle. . Holdsworth i Kirsty Macmillian.

„Pojechałam do Chin, aby rywalizować na światach w 2018 roku. Nadal nie mogę w to uwierzyć” – powiedziała.

Leblanc nigdy nie spodziewała się, że będzie wtedy w drużynie, ponieważ nie była w stanie zorganizować zawodów w Victorii w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie trenerzy musieli wybrać skład na Mistrzostwa ISA SUP Paddleboard.

Jednak wakat w zespole dawał możliwość rywalizacji w Chinach o obecnego dyrektora generalnego Surf the Greats z Toronto. Wystartowała w dwóch konkurencjach, technicznym i dystansowym, zajmując 27. miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w kanadyjskiej drużynie narodowej. W tym samym roku zdobyła także trzykrotne zakończenie w Ontario Race Series i zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Prowincji i czwarte w finałach Wschodniej Kanady.

„Zawsze chciałam wrócić, aby ponownie wystartować, ale nigdy nie miałam takiej szansy”, powiedziała LeBlanc, która ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Brock w zakresie rekreacji i rekreacji na świeżym powietrzu.

W 2019 rywalizowała w Nationals o miejsce w drużynie Kanady na Mistrzostwach Świata ISA w Salwadorze, ale Kanadyjskie Stowarzyszenie Surfingowe Nie wysłała dywizji do kraju Ameryki Środkowej.

Potem wybuchła pandemia COVID-19, odwołując mistrzostwa świata w 2020 roku.

„Były światy zaplanowane na 2021, ale nasz kapitan, Tamas Boday, powiedział, że biorąc pod uwagę stan podróży międzynarodowych, prawdopodobnie nie była to najlepsza rzecz do zrobienia”.

READ  Dostawy rosyjskiego gazu do Europy Zachodniej wracają do Polski pod silną presją na UE | Świat | Aktualności

Mistrzostwa 2021 odbyły się na Węgrzech, a Leplan umieściła je w swoim kalendarzu wyścigowym i trenowała do nich.

Wiedziała, że ​​światy rozgrywają się w Polsce w tym roku i trzymała to na swoim radarze, ale nie miała nadziei, zwłaszcza gdy globalna pandemia wydawała się ponownie rosnąć. Nie bez znaczenia była także inwazja rosyjska i wojna na Ukrainie.

Po zamknięciu siłowni zaczęła ćwiczyć w domu przyjaciela, aby zadbać o kondycję i dwukrotnie zaraziła się koronawirusem.

„Ponieważ wszystko się działo, planowałem poczekać, aż sprawy się skończą i zobaczyć, jak to będzie”.

Na szczęście dla niej i zespołu wszystko się ułożyło.

Jednak w maju, podczas jazdy na nartach na torze z pompą w Lincoln, upadła i uszkodziła lewe kolano. Tory pompujące, pierwotnie zaprojektowane dla motocyklistów BMX, ale później używane przez łyżwiarzy, to seria rolek i sprężystych zwrotów oraz funkcji zaprojektowanych do pokonania poprzez pompowanie w górę i w dół poprzez ruchy ciała, zamiast używania stopy do napędzania.

Kontuzja kości, zwichnięcie przedniego więzadła krzyżowego i częściowe naderwanie łąkotki zmusiły LeBlanc do noszenia szyny przez cały dzień, każdego dnia przy każdej czynności, nawet podczas zwiedzania sklepu w Toronto.

„Właśnie zostałem oczyszczony w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Powinienem go nosić tylko podczas czynności wysokiego ryzyka. Mam pełen zakres ruchu, ale czuję to, jeśli moja waga jest na tym kolanie. Lekarze powiedzieli mi, że zajmie to sześć od miesięcy do roku, żeby się zregenerowała” – powiedział Lublin, który będzie nosił ortezę podczas startów w Polsce.

„Nie zamierzam przez jakiś czas surfować po Internecie” – powiedziała, dodając, że jest to bardzo ryzykowne działanie. Narty Leblanc SUP na Pleasant Beach nad jeziorem Erie.

Jest wdzięczna za ściganie się i rywalizację w światach Gdyni, w Polsce, liczącej ponad 243 000 mieszkańców, nad Morzem Bałtyckim. Gdynia leży około godziny na północ od nadmorskiego Gdańska.

READ  Polska: scenariusz stagflacyjny już istnieje | Artykuł - Towar

„Będę rywalizować w wyścigach technicznych i dystansowych. Są drużyny męskie i żeńskie, w których każdy zawodnik wygrywa w swojej dywizji, a na koniec wszystkie punkty, które zbierają, liczą się dla kraju.”

Leblanc, która od lat organizuje i prowadzi kampanię zbierania funduszy OnBoard na kanale Welland Entertainment Channel, trzyma się z daleka od sprinterskiego wyścigu, który bardzo obciążałby jej kolano.

„Trasa techniczna ma kilometr długości i ma kilka zakrętów na pływakach. To prawie jak bieg, ale w wyścigu są dwa do trzech okrążeń.”

Pokonywanie zakrętów to coś, nad czym Leblanc zawsze pracował, próbując opanować obracanie bojki w możliwie najszybszy i najpłynniejszy sposób.

Wyścigi dystansowe to zazwyczaj od 12 do 16 kilometrów.

Powiedziała, że ​​zespół – który przez lata wiosłował z każdym członkiem – wyjedzie do Polski w niedzielę, aby dostosować się do sześciogodzinnej różnicy czasu i poćwiczyć na otwartym morzu. Jej koleżanka z drużyny, Danielle Miller, była częścią Team Canada w 2018 roku, kiedy brała udział w zawodach.

„Musimy połączyć się z naszym sprzętem”.

Lublin Będzie rywalizować o Starboard Racing SUP i powiedziała, że ​​firma wyśle ​​dla niej deskę do Polski. Samochody wyścigowe SUP są cieńsze niż standardowe SUPy, takie jak te zwykle używane w Welland’s Rentals @ the Docks w Rotary Park of Welland.

Jego wyścigi odbędą się w piątek 9 września i niedzielę 11 września.

„Jestem bardzo wdzięczna za to doświadczenie. Cieszę się, że mogę kontynuować naukę i rozwijać się w mojej kajakowej podróży” – powiedziała LeBlanc, która SUPINGuje od 2013 roku i startuje od 2016 roku.

Ona Powiedział, że wyjazd zespołowy jest samofinansowany, a grupa ma trzy tygodnie wcześniej Kobiety w sieci sportowej w Niagara Dał jej stypendium, które „ogromnie jej pomogło”.

Women Networking In Sports of Niagara opisuje siebie jako grupę społeczną podobnie myślących kobiet pracujących razem, aby wzmocnić pozycję sportowców w regionie, aby bezpośrednio pomagać kobietom w każdym wieku w sporcie, dając im możliwość uczestniczenia i rywalizacji w sporcie. Na swojej stronie internetowej powiedział, że gracze/drużyny mogą ubiegać się o finansowanie bezpośrednio lub poprosić kogoś o złożenie wniosku w ich imieniu.

READ  Sondaż Eurowizji INFE 2022: Głosy z Polski

„Zasługują na wielkie okrzyki” – powiedziała LeBlanc.