Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

LV = Do przejęcia przez spółkę offshore, jeśli dojdzie do transakcji Bain | sektor ubezpieczeń

Firma ubezpieczeniowa LV = zostanie przejęta przez firmę z siedzibą za granicą w Jersey, jeśli członkowie zgodzą się na zawarcie transakcji Organizowane przez amerykańską firmę private equity Bain Capital To spowodowałoby utratę wzajemnej pozycji historycznej.

Bain założył spółkę BCC Blake Bidco Ltd z siedzibą na Jersey, aby przeprowadzić przejęcie, zgodnie z korespondencją między niezależnym ekspertem a Garethem Thomasem, posłem Partii Pracy i ministrem ds. handlu międzynarodowego.

Korporacje w Jersey i innych rajach podatkowych Są one regularnie wykorzystywane przez firmy private equity, aby skorzystać z 0% stawki podatku od osób prawnych i niższych wymogów dotyczących ujawniania informacji. Rozumie się, że nowy właściciel LV = złoży deklaracje podatkowe w Wielkiej Brytanii i będzie opodatkowany w Wielkiej Brytanii.

We wtorek Thomas napisał do dyrektora zarządzającego Bain, nadzorującego transakcję, Matta Boboli, aby zgłosić szereg obaw dotyczących nieprzejrzystej struktury. W liście, do którego dotarł The Guardian, zapytał, czy anonimowi inwestorzy sfinansują przejęcie i kto będzie zasiadał w radzie dyrektorów nowej firmy.

LV=, dawniej znany jako Liverpool Victoria, został założony w 1843 roku w celu sfinansowania kosztów pogrzebu biednych mieszkańców Liverpoolu. W ciągu następnych 178 lat stała się jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Wielkiej Brytanii, oferującą ubezpieczenia na życie i emerytury. Jest to również jedna z ostatnich dużych i otwartych giełd.

LV = ogłosił, że jest do sprzedaży w czerwcu 2020, a w październiku 2020 ujawnił ekskluzywne rozmowy z Bain. LV = Twierdzi, że potrzebuje kapitału zewnętrznego Inwestować w ulepszenia technologii lub stawić czoła większej presji ze strony firm ubezpieczeniowych.

Proponowane przejęcie – które powinno zostać poparte przez 75% członków – okazało się kontrowersyjne, z krytyką Thomasa i niektórych członków LV= Stosunkowo niewielka rekompensata Stracić wzajemny status. Bain zobowiązał się do utrzymania działalności LV= w Bournemouth, Exeter i Hitchin.

Thomas powiedział: „Przy całej uzasadnionej frustracji członków, że szefowie LV nie są otwarci, żebracy myślą, że Bain nie wyjaśnia, kto naprawdę stoi za ich planami, skąd pochodzą ich pieniądze, a co najważniejsze, kto będzie zasiadał w zarządzie dla nowej prywatnej firmy.

READ  Zidentyfikowano prawdopodobną bazę 2. Polskiego Dywizjonu F-35 - Breaking Defense Breaking Defense

„A ich decyzja o włączeniu nowej firmy w Jersey poddaje w wątpliwość, czy naprawdę zamierzają utrzymać obecny poziom personelu i wszystkich trzech biur. Przy połowie głosowania, dlaczego Bain nie ujawni po prostu, kto finansuje ich ofertę i kto naprawdę być pod kontrolą, jeśli proces rozbijania pieczątek będzie kontynuowany”.

Według danych firmy Jersey, pojazd przejmowany przez Baina został włączony w grudniu 2020 roku. Jest zarejestrowana w domu Sir Waltera Raleigha w St. Helier na Jersey, który jest adresem Maples Group, firmy specjalizującej się w tworzeniu skrzynek zewnętrznych. Tytuł pojawił się w Paradise Papers, zbiór wyciekających dokumentów Od Appleby, innej firmy prawniczej będącej stroną trzecią.

Rzeczniczka Bain Capital powiedziała, że ​​firma rozważy list i odpowie w odpowiednim czasie. Dodał, że list zawierał nieokreślone „fałszywe i wprowadzające w błąd założenia”. LV = Odmów komentarza.