Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Louis Oosthuizen ustanawia rekord British Open 36 dołków, Ryan Fox poprawia się o jeden punkt

Louis Oosthuizen ustanowił rekord 36 dołków w British Open i jest w połowie drogi do zakończenia serii prawie pudłowych w Grand Slam.

W ten weekend będzie musiał odłożyć zespół wielkich mistrzów w Royal St George, podobnie jak nadzieja z Nowej Zelandii Ryan Fox, który traci siedem strzałów w 17. losowaniu.

W dzień przyjemnej letniej pogody, która usunęła strach z więzów w Sandwich Bay, Oosthuizen wyciągnął potrójne wiązanie z ptasim orłem z dwunastego dołka. Nie miał nic przeciwko swojemu pierwszemu bogeyowi tygodnia z przewagą 5 do 65 lat i dwusuwem w piątek (sobota NZT).

Ryan Fox zaliczył kolejną rundę z dwoma cięciami, aby pozostać w pierwszej dwudziestce podczas British Open.

Chris Troutman / Getty Images

Ryan Fox zaliczył kolejną rundę z dwoma cięciami, aby pozostać w pierwszej dwudziestce podczas British Open.

Były mistrz PGA Colin Morikawa miał rekord 64 i był jeden uderzenie za nimi.

Czytaj więcej:
* British Open: Wielcy gracze ostrzegają, że utwór Royal St George „może cię zjeść żywcem”
* „To uczciwa gra”: Brooks Koepka opowiada o sprinterze Brysonie DeChambeau przed British Open
* US Open: Jon Ram wygrywa pierwszy major PGA po wyzdrowieniu z Covid-19

Kolejnym strzałem był Jordan Spieth (67), po czwartym majorze.

Śledził dwukrotnego głównego mistrza Dustina Johnsona, pierwszego gracza na świecie, który osiągnął 65.

Tymczasem Fox strzelił 2 do 68 lat, aby utrzymać się i poprawić o jeden punkt z 18. miejsca.

Kolega Nowozelandczyk Daniel Heller strzelił 3 na 71 i oczekuje się, że nie zagra w meczu.

Louis Oosthuizen dwukrotnie prowadzi po dwóch rundach British Open.

Oisen Kennery / Getty Images

Louis Oosthuizen dwukrotnie prowadzi po dwóch rundach British Open.

Oosthuizen miał 11 lat poniżej 129, bijąc 36-dołkowy rekord otwarcia po raz pierwszy ustanowiony przez Nicka Faldo w 1992 roku w Muirfield i poznany przez Brandta Snedekera w 2012 roku w Royal Lytham & St.

Po raz piąty w ostatnich dziewięciu rundach turnieju głównego Oosthuizen, zwycięzca turnieju Open 2010 w St Andrews, ma przynajmniej część przewagi. Był wicemistrzem w ostatnich dwóch głównych turniejach, za Phila Mickelsona na majowych mistrzostwach PGA i Johna Rama na US Open w zeszłym miesiącu.

„Tak naprawdę nie będę się zastanawiał nad drugimi punktami” – powiedział Oosthuizen, zapytany, co tym razem zrobiłby inaczej. „Wiem, że moja gra jest w dobrym miejscu”.

Będzie również świadomy jakości stojącego za nim gracza.

Morikawa, który zadebiutował w golfie, stworzył siedem ptaków na swoich pierwszych 14 dołkach w ramach kliniki w grze o żelazo. Nie trafił w rzut z 5 stóp na #15 i miał rzut birdie z 10 stóp do ostatniego dołka, łapiąc jego wargę.

Spieth, który podczas zamachu tracił cztery strzały, zremisował na prowadzeniu po 12 dołkach, a następnie rozegrał swoje ostatnie sześć dołków w 1.

Potem był Dustin Johnson, drugie miejsce w Royal St. George’s w 2011 roku, który zatrzymał się blisko ostatnich 3 stóp dla pisklęcia i na przełomie 65 lat, utrzymując go na czwartym miejscu w 7 pod Dylanem Frittellim z RPA (67) i Scottym Schefflerem (66).

Jeden strzał za eklektyczną mieszanką graczy poniżej 6 lat – w tym dwóch innych południowoafrykańskich graczy Justina Hardinga i Daniela van Tondera – to Ram (64 lata) i Brooks Koepka.

Koepka strzelił cztery gołębie w ostatnich pięciu dołkach dla 66, a następnie kontynuował swój mały feud z Brysonem DeChambeau, oddając prawdopodobnie najlepszy strzał w swojej trasie.

Podczas wywiadu telewizyjnego Koepka powiedział, że jeździ świetnie, dodając: „Kocham mojego kierowcę” – oczywiste odniesienie do DeChambeau, który w czwartek (piątek NZT) skarżył się, że jego kierowca jest „nieszczęśliwy”.

DeChambeau właśnie przyjechał na weekend do Royal St. George strzelił w 70, co sprawiło, że zmniejszył liczbę o 1.

Rory McIlroy również potrzebował małego birdie na ostatnim dołku za 70 ponownie. Miał za sobą 11 rund.

Inne wielkie nazwiska nie miały tyle szczęścia: siódmy rozstawiony Patrick Cantelay, dziewiąty rozstawiony Patrick Reed, były mistrz Open Open Francesco Molinari i Henrik Stenson oraz Darren Clarke, mistrz z 2011 roku na Royal St.

READ  Arsene Wenger wspiera dwuletni plan Pucharu Świata