Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lotniczy chaos – na żywo: Święta Wielkanocne przerwane, ponieważ British Airways i easyJet odwołują ponad 100 lotów

Lotniczy chaos – na żywo: Święta Wielkanocne przerwane, ponieważ British Airways i easyJet odwołują ponad 100 lotów

Rozpoczyna się kolejny dzień zakłóconych planów podróży, ponieważ linie lotnicze odwołują ponad 100 swoich regularnych usług na lotniskach w Wielkiej Brytanii.

Zarówno British Airways, jak i easyJet zostały dziś zmuszone do odwołania większej liczby lotów, co pokrzyżowało plany tysięcy podróżnych dotyczące lotów na Święta Wielkanocne.

Urlopowicze, którzy zamienili niebo na morze, również stoją w obliczu zamieszania.

Przed jednym z najbardziej ruchliwych weekendów w roku DFDS Ferries ostrzegł tysiące pasażerów, którzy dokonali rezerwacji w P&O Ferries, że nie będą mieli miejsca w piątek, sobotę lub niedzielę.

P&O Ferries zawiesiło rejsy Dover-Calais 17 marca, po tym, jak poinformowało prawie 800 członków załogi, że zostali natychmiast zwolnieni. P&O informuje pasażerów, że mogą zostać zabrani na usługi DFDS – które pływają z portu Kent do Calais i Dunkierki w północnej Francji.

Ale DFDS napisał na Twitterze: „DFDS nie jest dostępny dla klientów P&O od 08.04. 00.01 do 10.04.23.59.

Prosimy nie przechodzić do portu bez potwierdzonej rezerwacji, prosimy o kontakt z P&O Ferries w celu uzyskania alternatywnych organizacji podróży.

Śledź najnowsze aktualizacje poniżej.

1649253569

Wsparcie dla podróżnych z ograniczonym budżetem, ponieważ linie Emirates planują powrót do Londynu Stansted

Trwa stopniowe przywracanie przez Emirates usług sprzed pandemii, a loty między Londynem Stansted a Dubajem powracają od 1 sierpnia.

W pierwszym miesiącu Boeing 777 będzie wykonywał pięć lotów tygodniowo, ale obowiązuje to codziennie od 1 września.

Łączność z lotniskiem w Essex została odcięta w marcu 2020 r. wraz z wybuchem pandemii koronawirusa.

Lot wychodzący, kod EK65, odbywa się przez całą noc – wylatuje ze Stansted o 21.10 i ląduje siedem godzin później w Dubaju o 7.10 czasu lokalnego.

Do października 2022 r. linia będzie obsługiwała Wielką Brytanię 110 lotów tygodniowo, w tym sześć lotów dziennie z Londynu Heathrow, trzy loty dziennie z Manchesteru, dwa loty dziennie z Birmingham i Gatwick, pięć lotów tygodniowo z Glasgow i pięć lotów tygodniowo z Newcastle.

Edynburg nie wrócił jeszcze do sieci Emirates.

„Wielka Brytania jest najważniejszym rynkiem międzynarodowym Emirates, a liczba rezerwacji wciąż rośnie wraz z dalszym łagodzeniem ograniczeń podróży” – powiedział Richard Yehudsbury, wiceprezes Emirates UK.

Linie Emirates ogłosiły również wznowienie usług z Dubaju na Bali 1 maja.

Ceny biletów w Stansted są zwykle niższe niż te na Heathrow i Gatwick.

Przy testowej rezerwacji z Londynu na Bali w dniu 1 listopada na dwa tygodnie Stansted był o 5 funtów tańszy niż Gatwick i 42 funtów mniej niż Heathrow. Najniższa cena wynosiła 791 funtów.

Simon Calder6 kwietnia 2022 14:59

1649251216

Ekspert ds. podróży twierdzi, że niedobór personelu na lotnisku jest spowodowany „złą pensją”

Jeden z ekspertów ds. podróży twierdzi, że niedobór personelu, który w tym tygodniu doprowadził do chaosu i długich kolejek na lotniskach w Wielkiej Brytanii, jest wynikiem „złych zarobków”.

Rory Boland, redaktor działu podróży w Which?, porównał stawkę godzinową ogłaszanych miejsc pracy w supermarkecie z stawką pracownika zajmującego się odprawą.

„Płaca godzinowa Lidla wynosi od 10,10 do 12,25 funtów” – napisał na Twitterze. (Gatwick Ground Services) British Airways/IAG ogłasza rejestrację w programie Agent Jobs płacącym 9,93 GBP.

„Niektóre linie lotnicze twierdzą, że mają wyjątkowe problemy z personelem. Jedyne, co jest wyjątkowe, to złe zarobki”.

Dodał: „Lotniska, linie lotnicze i komentatorzy, którzy pojawiają się w mediach, twierdzą, że nie mogą przyciągnąć pracowników, muszą kwestionować płace, warunki i kwoty zarobione przez płatników”.

Helen Covey6 kwietnia 2022 14:20

1649248181

Personel Jet2 pomógł klientom Tui przez weekendowy chaos, mówi klient

„Nie było dostępnego personelu dla Tui [customers’] Bagaż – mówi pasażer, który przybył do Mann w niedzielę rano.

„Jednak dwóch pracowników Jet2 było bardzo pomocnych i wydawało się, że odbierają skargi i skargi od klientów Tui. Kredyt dla nich.”

Lucy Takeray6 kwietnia 2022 13:29

1649247482

EasyJet informuje klientów, że napoje mogą nie być dostępne na pokładzie

„Z przykrością informujemy, że nie możemy zagwarantować, że będziesz miał przekąski na pokładzie swojego lotu. Chcieliśmy Cię poinformować, abyś mógł dokonać alternatywnych ustaleń przed wejściem na pokład.”

To wiadomość tekstowa, którą dziś otrzymała dziennikarka Rebecca Hall i pasażerowie na pokładzie linii EasyJet.

List przypomina również ulotkom, że nie wolno im same pić alkoholu podczas lotów.

niezależny Skontaktowałem się z easyJet, aby uzyskać wyjaśnienie, czy był to pośredni efekt niedoborów personelu i nieobecności Covid.

Lucy Takeray6 kwietnia 2022 13:18

1649245347

EasyJet odwołuje loty do końca kwietnia

Największa tania linia lotnicza w Wielkiej Brytanii wysyła kolejną transzę zawiadomień o anulowaniu pod koniec kwietnia, ponieważ nadal występują problemy z zasobami.

Na przykład 25 kwietnia wysłano e-mail do pasażerów wieczornego lotu z Londynu Gatwick do Pragi zatytułowany: „Ważne zmiany w locie easyJet do Pragi”.

„Ważnymi zmianami” okazało się odwołanie lotu. Pasażerowie są przewożeni od 18:25 do 9 rano.

Jeśli nie jest to wygodne, mówi się im: „Możesz przełączyć się na inny lot za darmo”. Pasażerowie mogą przenieść się na dowolny inny odjazd na drodze, niezależnie od ceny.

Zamiast tego podróżni otrzymują kupon, a przyjęcie go lub całkowity zwrot kosztów byłoby nieracjonalne.

Odszkodowanie nie jest wypłacane, ponieważ wystosowano więcej niż 14 dni wypowiedzenia.

(Szymon Calder)

Simon Calder6 kwietnia 2022 12:42

1649243997

Sterty toreb pozostawione na lotnisku w Manchesterze po podróżniczym chaosie

Zdjęcia ułożonych i porzuconych toreb pojawiły się na lotnisku w Manchesterze po dniach długich kolejek i długich godzinach oczekiwania na bagaż.

Wielu podróżnych skarżyło się, że muszą zostawić swój bagaż na lotnisku po dwóch lub trzech godzinach oczekiwania na rozładunek ich lotów.

Pasażer Perry Freeman powiedział: Wieczór w Manchesterze Że przybył do Manchesteru w piątek, ale bagaż wrócił dopiero w poniedziałek wieczorem – dzień przed lotem powrotnym.

Lucy Takeray6 kwietnia 2022 12:19

1649241224

Hiszpania otwiera swoje drzwi dla niezaszczepionych podróżnych

Hiszpania, najbardziej znany kraj offshore w Wielkiej Brytanii, otworzyła swoje drzwi dla niechronionych brytyjskich gości ze skutkiem natychmiastowym.

Do tej pory przyjmowano tylko te z dowodem szczepienia lub zaświadczeniem o wyzdrowieniu z Covid-19.

Ale oficjalny prospekt emisyjny kraju rozszerzył zakres podróżnych dozwolonych z Wielkiej Brytanii o osoby niezarejestrowane, które zostały przetestowane przed wyjazdem.

Wydaje się, że szybkie i tanie testy przepływu bocznego przeprowadzone w ciągu 24 godzin od wylotu dla Hiszpanii byłyby do przyjęcia.

Julia Le Puy-Said, dyrektor generalna Advantage Travel Partnership, nazwała to „krokiem we właściwym kierunku”.

Simon Calder6 kwietnia 2022 11:33

1649239978

Prawa pasażerów linii lotniczych w przypadku odwołania lotu

Czytelnicy kontaktują się z biurem podróży pod adresem niezależny Zapytać o swoje prawa w przypadku odwołania lotu.

Graham From Bushey pyta: „Mój syn podróżuje do Europy w niedzielę z easyJet. W poniedziałek powiedziano mu, że jego poranny lot został odwołany, ale zmienił rezerwację na lot na lunch. Czy ma prawo do odszkodowania?”

Zgodnie z europejskimi zasadami praw pasażerów linii lotniczych, które Wielka Brytania przekształciła w prawo brytyjskie od czasu Brexitu, pasażerom, których loty zostały odwołane w ciągu dwóch tygodni przed wylotem, przysługuje odszkodowanie pieniężne w wysokości 220 GBP lub 350 GBP (w zależności od odległości) za lot. w Europie.

Jedyną wymówką, jaką linie lotnicze mogą użyć, aby uniknąć płacenia, jest sytuacja, w której odwołanie jest spowodowane „wyjątkowymi okolicznościami” – co nie obejmuje niedoborów personelu.

Simon Calder6 kwietnia 2022 11:12

1649238703

Okazje na wyjątkowo krótkie wakacje

Wiele biletów lotniczych do ulubionych miejsc do opalania podrożało przed weekendem. Cena jutrzejszego porannego lotu Ryanairem ze Stansted do Malagi kosztuje 334 GBP w jedną stronę – lub 380 GBP z 20 kg bagażem rejestrowanym i zarezerwowanym miejscem.

Jednak największa tania linia lotnicza w Europie ma w czwartek kilka ofert last-minute na podróż.

Z Edynburga do Budapesztu cena biletu w jedną stronę wynosi 23 GBP.

Podróż z Newcastle do Krakowa na południu Polski kosztuje 25 funtów.

A łącze z Londynu Stansted do Oslo jutro kosztuje 46 funtów.

Lot do stolicy Norwegii obsługuje główne lotnisko miasta.

(Szymon Calder)

Simon Calder6 kwietnia 2022 10:51

1649236815

Lotnisko w Dublinie zaleca pasażerom przybycie na trzy i pół godziny przed lotem

Śledź bałagan w kolejkach i co? niezależny Dziennikarz opisał to jako „masakrę” na lotnisku w Dublinie w ciągu ostatnich kilku dni, a pasażerowie powinni teraz przybyć wcześniej na loty.

Chociaż szefowie lotnisk twierdzą, że sytuacja się poprawiła, zalecają podróżnym przybycie na lotnisko trzy i pół godziny przed planowanym czasem lotu.

„Jeśli zaparkujesz samochód, zostaw go na kolejne 30 minut” – dodało lotnisko.

Oznacza to, że niektórym ludziom powiedziano, aby przybyli cztery godziny wcześniej, nawet jeśli są na locie krótkodystansowym.

Helen Covey6 kwietnia 2022 10:20