Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Losowanie Mistrzostw Świata 2022: Arabia Saudyjska zmierzy się z Argentyną, Meksykiem i Polską

Doha – Arabia Saudyjska zmierzy się z Argentyną, Meksykiem i Polską na Mistrzostwach Świata w Katarze jeszcze w tym roku, po tym jak FIFA zorganizowała w piątek losowanie najsłynniejszego turnieju piłkarskiego w Doha.

Green Falcons otworzą swoje konto Pucharu Świata przeciwko Argentynie 22 listopada. Następnie cztery dni później zmierzy się z Polską, a 30 listopada z Meksykiem.

Gospodarze Katar, który otwiera turniej 21 listopada przeciwko Ekwadorowi, należy do grupy, do której należą również Holandia i Senegal.

Rywale z Afryki Północnej, Tunezja i Maroko, zmierzą się z trudnymi grupami, przy czym ta pierwsza zmierzy się z obrończynią tytułu z Francji u boku Danii oraz zwycięzcami barażu między Peru a ZEA lub Australią.

Maroko zagra europejskie potęgi, Belgię i Chorwację, a także Kanadę. Mistrzostwa Świata 2022 odbędą się w Katarze od 21 listopada do 18 grudnia.

Podobnie jak w poprzednich turniejach, narody podzielone są na osiem grup po cztery, które grają ze sobą. Dwóch najlepszych w każdej grupie awansuje do fazy pucharowej zawodów.

Wśród najważniejszych wydarzeń remis odbył się między Hiszpanią i Niemcami w tej samej grupie E, podczas gdy remis Anglii z Iranem odbył się po raz pierwszy w grupie drugiej, która obejmuje również Stany Zjednoczone.

Chociaż 32 kraje będą rywalizować w finałach Pucharu Świata, w losowaniu jest 37 krajów, ponieważ wciąż są niepewne mecze kwalifikacyjne, w szczególności Ukraina.

Ukraina pierwotnie miała zagrać ze Szkocją w play-off w Europie, ale mecz został przełożony na czerwiec z powodu rosyjskiej inwazji. Zwycięzca gra z Walią o ostatnie miejsce w Europie.

Kostaryka zajęła czwarte miejsce w grupie kwalifikacyjnej Ameryki Północnej i Środkowej oraz Karaibów i udała się do playoffów interkontynentalnych z Nową Zelandią.

Peru pokonało we wtorek Paragwaj 2-0, aby zająć piąte miejsce w grupie kwalifikacyjnej Ameryki Południowej i będzie walczyć o miejsce ze zwycięzcą azjatyckiego barażu o piąte miejsce między Australią i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, które odbędzie się 7 czerwca. – agencje

READ  Polak Iga Svyatech odchodzi ze swoim trenerem Searsbudovsky