Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lord Rothermere podnosi swoją ofertę, próbując przejąć wydawcę Daily Mail | Codzienna poczta i ogólne zaufanie

Lord Rothermere podniósł swoją ofertę przejęcia wydawcy codzienna pocztaA ja, Metro i New Scientist szczególnie staramy się pozyskać inwestorów, którzy uważają, że drastycznie obniża to wartość firmy.

Rodzina, która założyła Daily Mail w 1896 roku i wprowadziła na giełdę w 1932 roku spółkę macierzystą Daily Mail & General Trust (DMGT), podwyższyła swoją ofertę do 270 pensów za akcję, wyceniając działalność gazety na 885 milionów funtów w tym dług.

ten Poprzedni widok Płacąc 255 pensów za akcję, co wycenia firmę na 850 mln funtów, dwóch z jej 10 największych akcjonariuszy – Majedie Asset Management i JO Hambro Capital Management, którzy kontrolują lub doradzają w sprawie akcji reprezentujących łącznie 10,2% DMGT – publicznie krytykują Oferta jako podważająca Smutna wartość aktywów.

Rothermere, który miał problemy z pozyskaniem udziału akcjonariuszy, również zmienił warunki, więc rodzina potrzebuje teraz tylko 50% zgody inwestorów, aby ją odpisać. Tym, którzy nie chcą sprzedawać, zostaną zaoferowane udziały w prywatnej spółce.

Próg został ustalony w momencie złożenia oferty na 90%. Rodzina, która w lipcu początkowo zaproponowała 251 Benom przejęcie własności firmy, kontrolowała 36% firmy za pośrednictwem zarejestrowanej na Jersey spółki holdingowej Rothermere Continuation Limited (RCL).

Niezależni dyrektorzy DMGT zalecili akcjonariuszom – podawali do godziny 13:00 16 grudnia – podjęcie decyzji, czy poprzeć ofertę Rothermere – zaakceptowali nową umowę.

Rothermere z RCL jest właścicielem wszystkich akcji z prawem głosu w dwupoziomowej strukturze akcji DMGT i ma 33,9% udziałów ekonomicznych w spółce. Inni inwestorzy rodzinni posiadają 2,6% akcji klasy A DMGT.

RCL poinformował, że do tej pory otrzymał nieodwołalne zastawy od powiązanych akcjonariuszy nierodzinnych reprezentujących 8,6% akcji DMGT A i 7,9% wszystkich akcji DMGT A.

Oznacza to, że RCL otrzymał akceptację do 41,8% wszystkich akcji DMGT.

READ  Nędza kredytów hipotecznych, gdy Bank Anglii podnosi stopy procentowe do najwyższego poziomu od 14 lat

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

DMGT zostało założone przez Harolda Sidneya Harmswortha, pierwszego Wicehrabia Rothermere, w 1922. Wraz z bratem Alfredem założył Daily Mail w 1896, a później uruchomił Daily Mirror.

53-letni wnuk Harolda, Jonathan Harmsworth, przeprowadził firmę przez ogromną zmianę technologiczną, ponieważ drukowane gazety zostały zmuszone do zmiany swoich modeli biznesowych w erze cyfrowej. MailOnline został uruchomiony w 2003 roku i stał się jednym z najpopularniejszych anglojęzycznych serwisów informacyjnych na świecie.

Wydawca Daily Mail zreorganizował biznes z własnymi ukierunkowanymi dyspozycjami i przejęciami w ostatnich latach, po Kup magazyn New Scientist W marcowej umowie o wartości 70 milionów funtów plus gazeta w umowie o wartości 49,6 milionów funtów dwa lata temu.