Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lord Sainsbury laughs as Dr Carol Hogel CBE (left) and Dame Vivien Duffield CBE, study their Prince of Wales Medals for Arts Philanthropy at Clarence House in central London

Lord John Sainsbury, były szef supermarketu, właściciel sklepu „do głębi” nie żyje | Wiadomości biznesowe

Lord John Sainsbury z Preston Candover – były szef sieci supermarketów – zmarł w wieku 94 lat.

Obecny prezes i dyrektor generalny supermarketu ogłosił śmierć Barona w piątek wieczorem, mówiąc, że przeżył „cudowne życie”.

Martin Scicluna powiedział: „Jesteśmy głęboko zasmuceni, gdy dowiadujemy się o odejściu naszego szefa sztabu, lorda Sainsbury z Preston Candover. Miał 94 lata i prowadził niezwykłe życie.

„Podczas swojej 40-letniej kariery w firmie Lord Sainsbury przeprowadził firmę przez okres wielkich zmian i wywarł duży wpływ na handel detaliczny w Wielkiej Brytanii w XX wieku”.

obrazek:
Lord Sainsbury poprowadził supermarket przez „bezprecedensowy okres wzrostu”

Lord Sainsbury’s rozpoczął pracę w swoim rodzinnym biznesie w 1950 roku, początkowo zajmując stanowisko w dziale spożywczym, zanim został kierownikiem w 1958 roku, a następnie został wiceprzewodniczącym w 1967 roku – tę rolę przejął od swojego ojca.

W 1969 został mianowany Prezesem i Dyrektorem Generalnym, który piastował aż do przejścia na emeryturę w 1992 roku.

Zasiadał także w Izbie Lordów jako członek Partii Konserwatywnej.

„Jeden z największych detalistów swoich czasów”

W oświadczeniu pan Scicluna powiedział: „Pod jego przewodnictwem zmodernizowaliśmy nasze sklepy, rozwinęliśmy nasze grupy żywnościowe i wprowadziliśmy produkty Sainsbury’s na Londyńską Giełdę Papierów Wartościowych w ramach największej w tym czasie pierwszej oferty publicznej w Wielkiej Brytanii.

Został odznaczony przez Jej Królewską Mość Królową w 1980 r. za zasługi dla handlu detalicznego żywnością, został pretendentem do życia w 1989 r., aw 1992 r. został uznany za jednego z zaledwie 24 Rycerzy Rabatu.

„W ostatnich latach gościł Jej Królewską Mość Królową z okazji naszej 150. rocznicy.Zarządowi oraz wszystkim jego przyjaciołom i współpracownikom w Sainsbury będzie go bardzo brakować.

„Przesyłamy nasze kondolencje pani Sainsbury’s, żonie lorda Sainsbury’s, oraz reszcie rodziny Sainsbury”.

Wartość, która „pozostanie żywa w sercu naszej działalności”

Simon Roberts, dyrektor generalny Sainsbury’s, powiedział, że Lord Sainsbury był sklepikarzem „do serca”.

READ  Polski rynek meblowy - globalna analiza branżowa, wielkość, udział, wzrost, trendy i prognozy, 2022 - 2028 - mainlander.nz

Powiedział: „Lord Sainsbury był w głębi serca sklepikarzem i jednym z wielkich detalistów swoich czasów. Był ambitny dla firmy i poprowadził Sainsbury przez bezprecedensowy okres wzrostu; był naprawdę inspirującym człowiekiem”.

„Chociaż wielu będzie go brakowało, jego znaczący wkład w Sainsbury oraz wartości, w które tak bardzo dbał i w które wierzył, pozostaną żywe w sercu naszej działalności”.