Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lloyd’s i pięciu głównych ubezpieczycieli wycofało się z inicjatywy zerowej netto w sektorze

Pięciu głównych światowych ubezpieczycieli, Lloyd’s of London, rynek ubezpieczeniowy, wycofało się z sojuszu ubezpieczeniowego Net-Zero, ponieważ presja polityczna i obawy prawne w USA pogrążyły inicjatywę klimatyczną w kryzysie.

Axa, były szef grupy Allianz and Scor, a także japoński Sompo Holdings, powiedział w czwartek, że opuszczają NZIA, która jest częścią grupy patronackiej Marka Carneya o nazwie Glasgow Financial Alliance for Net Zero. Gfanz został założony przez byłego prezesa Banku Anglii przed szczytem klimatycznym ONZ, który odbędzie się w szkockim mieście w 2021 roku.

Australijski ubezpieczyciel QBE powiedział w piątek, że również opuścił Klub Klimatyczny po dołączeniu w lutym 2022 r.

Jej odejście zwiększa całkowitą liczbę dużych ubezpieczycieli, którzy odeszli do co najmniej dziewięciu, poważnie ograniczając ich zbiorową siłę i podważając ich przyszłość. Mapfre, mniejszy hiszpański ubezpieczyciel, powiedział, że odchodzi. Strona internetowa NZIA wymieniła w piątek kolejnych 20 członków.

Gfanz i jego członkowie zostali zaatakowani przez republikańskich polityków w USA, którzy atakują grupy zbiorowego działania na rzecz klimatu, które ich zdaniem niesprawiedliwie uderzają w przemysł naftowy i gazowy.

W piątek Gvans powiedział, że „ataki polityczne” ingerują w „wysiłki ubezpieczycieli w zakresie wyceny ryzyka klimatycznego, co zaszkodzi posiadaczom polis, głównym inwestorom i lokalnym gospodarkom”. Zobowiązała się do dalszego wspierania wysiłków firm ubezpieczeniowych na rzecz opracowania planów przejściowych.

Poza głośnym odejściem w grudniu amerykańskiego zarządzającego aktywami Vanguard, podgrupy zarządzające aktywami, bankowe i właściciele aktywów w Gfanz w większości przetrwały burzę.

Jednak ramię ubezpieczeniowe, NZIA, walczyło o pozyskanie członków spoza Europy i Azji. Na początku tego miesiąca wysłano do jego członków list od prokuratora generalnego USA, w którym wyrażono „poważne obawy” co do tego, czy sojusz przestrzegał przepisów antymonopolowych.

Munich Re, jeden z największych na świecie reasekuratorów i członek-założyciel NZIA, opuścił grupę pod koniec marca. Jej dyrektor naczelny powiedział, że nie chce narażać grupy na „istotne ryzyko antymonopolowe”.

READ  Wyzwanie polegające na bezpośrednim obciążaniu Twojego ogromnego rachunku za energię dzięki naszym najlepszym wskazówkom

Zurich, grupa ubezpieczeniowa, i Hannover Re, inny reasekurator, odeszli w kwietniu. Opuścił również reasekuratora Swiss Re na początku tego tygodnia.

„Ponieważ sojusz ubezpieczeniowy Net-Zero rozpada się na naszych oczach, musimy zapytać, dlaczego te ogromne korporacje ze swoimi legionami prawników nie postrzegały kwestii antymonopolowych jako głównej przeszkody, kiedy zakładały sojusz. Musimy się zastanawiać, co jeśli ich rezygnacja sojuszu miało więcej wspólnego z obawami przed utratą biznesu w Stanach Zjednoczonych niż z realnym ryzykiem prawnym”.

Dwie osoby, które zostały poinformowane o decyzji ubezpieczycieli o rezygnacji, powiedziały, że nie sądzą, aby inicjatywa, która od początku zajmowała się kwestiami konkurencji, przegrała batalię prawną, ale obawiają się, że może to spowodować rozproszenie uwagi. „To jest walka, którą firmy ubezpieczeniowe mogą sobie uratować” – powiedział jeden z nich.

Europejskie rządy również prywatnie wyraziły zaniepokojenie, że ubezpieczyciele NZIA mogą spowodować gwałtowny wzrost kosztów energii, jeśli zbiorowo przestaną ubezpieczać paliwa kopalne, według osoby bliskiej zespołowi kierowniczemu Gfanz.

W imię bezpieczeństwa narodowego [reasons] „Martwią się, czy mają włączone światła” – powiedziała osoba.

Francuska Axa powiedziała w czwartek, że „będzie kontynuować swoją indywidualną podróż w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, jako ubezpieczyciel, inwestor i odpowiedzialna firma”.

Allianz powiedział, że pozostaje „w pełni zaangażowany” w równoległą organizację posiadaczy aktywów.

Odejście reasekuratora Scor zostało ogłoszone przez nowego dyrektora generalnego na czwartkowym dorocznym spotkaniu, wraz z szeregiem nowych zobowiązań klimatycznych.

Japoński ubezpieczyciel Sumpo, który dołączył w czerwcu ubiegłego roku, powiedział, że będzie nadal „agresywnie” realizować swoje cele klimatyczne poza grupą.

Lloyd’s powiedział w piątek, że pozostaje „zaangażowany w realizację naszej strategii zrównoważonego rozwoju, w tym wspieranie transformacji gospodarki światowej”.

Mapfre powiedział, że pozostaje „zaangażowany w rozpowszechnianie swojej strategii zrównoważonego rozwoju”.

Firmy ubezpieczeniowe znajdują się pod rosnącą presją ze strony inwestorów i aktywistów, aby ograniczyli swoje ubezpieczenia w najbardziej zanieczyszczonych sektorach.

READ  Nowy kontrakt kolejowy przyznany firmie Go-Ahead oznaczonej jako „chory żart” | przemysł kolejowy

NZIA była jedną z prób zmuszenia ubezpieczycieli do zmniejszenia śladu węglowego ich ubezpieczeń, ale krytycy podkreślali, że nie ma amerykańskich członków i że zakaz ubezpieczenia węgla nie jest warunkiem przystąpienia.

Wyzwania, przed którymi stoi NZIA, ilustrują potrzebę większej interwencji rządów, argumentował Peter Boshard, koordynator naszej grupy Insurance for the Future: „Jeśli ubezpieczyciele nie mogą już działać wspólnie, jest to silny powód do wprowadzenia regulacji”.

Inicjatywa Finansowania Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska, która organizuje spotkanie NZIA, nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz w sprawie ostatnich odejść, ale wcześniej wskazywała, że ​​​​była to „dobrowolna inicjatywa”.

kapitał klimatyczny

Tam, gdzie zmiana klimatu spotyka się z biznesem, rynkami i polityką. Dowiedz się o relacjach Financial Times tutaj.

Ciekawi Cię zobowiązanie Financial Times w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska? Dowiedz się więcej o naszych celach opartych na nauce tutaj