Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Linux zyskuje możliwość naprawy dysków exFAT • rejestr

Na wypadek, gdybyś myślał, że system plików FAT zniknął z Windows ME – i pech – mamy dla ciebie złe wieści. Wiele jego wersji jest wciąż żywych, dobrych i niezbędnych dla nowoczesnych komputerów, aparatów fotograficznych, telefonów, fondleslabów i nie tylko. Dobrą wiadomością jest to, że wkrótce będziesz mógł naprawiać FS za pomocą Linuksa.

Istnieje wersja systemu plików Microsoft FAT o nazwie exFAT, która jest częścią Dostosuj Karty SDXC (32 GB – 2 TB) i SDUC (2-128 TB), który jest domyślnym formatem dla kart SD większych niż 32 GB.

Nadchodząca wersja narzędzi Linux exFAT będzie działać fsck Możliwość naprawy systemu plików na tych urządzeniach i innej pamięci masowej.

w jednym punkcie, przy użyciu exFAT Środki na zakup licencji, ale później zarobione urzędnik Bezpłatny otwarty opis i już było przyjęty przez Open Invention Network. Własność Microsoft opis Delikatnie relaksuje. Zasadniczo exFAT to FAT32, ponieważ FAT32 to stary 16-bitowy FAT z ery DOS. Nazywanie go FAT64 nie jest wcale sprawiedliwe.

Ale zostaw to na tym. Nie nazywaj tego „FATty FAT FAT FAT” ani nic w ten sposób. Reg Tłuste oszczerstwa nie są tolerowane.

Jądro Linux zyskało możliwość montowania woluminów exFAT w wersji 5.4 za pośrednictwem pliku Sterownik Samsung ta firma podarowany. to jest Później Mam świetną promocję. Na przykład na Ubuntu 18.04 trzeba było Ciąża kierowca od Pojawił się Ubuntu 20.04 Nośniki w formacie exFAT muszą działać w Just Work™.

To super. Problem w tym, że jeśli nie™. exFAT umożliwia dyski o pojemności do 128 petabajtów — chociaż zalecanym maksimum jest 512 terabajtów. To za dużo danych, aby ryzykować utratę. To jest miejsce exfatprogs Narzędzia pojawią się w przyszłości Wersja 1.2 Obiecuje użyteczną nową funkcję: a fsck.exfat Które mogą naprawić uszkodzenie systemu plików.

READ  Wydarzenia osobiste w Pokemon Go Safari Zone otrzymują nowe daty na 2021 r

Już tam był, ale do tej wersji mógł tylko znaleźć i zgłosić uszkodzenie – nie naprawiać. Najprostszym sposobem na to jest włożenie karty do komputera z systemem Windows, a nie każdy ją ma. (The fsck Polecenie jest sposobem Unixy na sprawdzanie i naprawianie woluminu dysku, a ponadto jest łatwe w użyciu Reg Przygotuj się na słowo tępy.)

Nie jest bezprecedensowe, że Linux obsługuje konkretny system plików, ale nie jest w stanie go naprawić. Podczas gdy jądro Linuksa zawiera plik wbudowany Sterownik do odczytu i zapisu NTFS od wersji 5.15, nie może fsck foldery NTFS, takie jak NTFS3 Instrukcje Wspomniany.

Na razie nadal musisz mieć najstarszy oparty na FUSE NTFS-3G Instalator, który udostępnia plik ntfsfix zamówienie. Może jednak naprawić tylko niektóre dość niewielkie rodzaje uszkodzeń i oznaczyć wolumin, aby system Windows sprawdził, czy nastąpi następny rozruch. Tymczasem fsck.btrfs zamówienie Will, według własnego opisu:

fsck.btrfs – Pomyślnie nic nie rób

The btrfs-check zamówienie To faktycznie coś robi, ale radzimy zwrócić uwagę na poważne ostrzeżenie zawarte w tym łączu. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​jest to bardziej bezpieczne narzędzie do usuwania danych niż cokolwiek, co może pomóc. ®

Ale nie

FAT32 też nie zniknął. Jest integralną częścią każdego nowoczesnego komputera, ponieważ oprogramowanie układowe UEFI wymaga partycji systemowej EFI (ESP). Pliki te zostały sformatowane w systemie FAT32, co spowodowało pojawienie się pliku .. Reg FOSS biuro Problemy Z niektórymi ostatnimi dystrybucjami.