Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Linux 5.19: Najnowsza wersja Torvaldsa pojawia się na platformie MacBook opartej na Arm

zd-software-development-bundle.jpg

Linus Torvalds ogłosił Linuksa 5.19, tym razem wypuszczając linuksową wersję Apple MacBook z procesorem Arm z systemem Asahi Linux.

Torvalds mówi, że Linux 5.19 nie zawiera „nic naprawdę interesującego” i „wiele przypadkowych rzeczy”.

Najciekawszą rzeczą w wydaniu, według Torvaldsa, był fakt, że wykorzystano w nim platformę deweloperską Arm64. Torvalds chętnie korzystał z Apple M1 MacBook Air, który, jak wcześniej powiedział, byłby „prawie idealny, z wyjątkiem systemu operacyjnego”.

ostatni rok Projekt Asahi Linux działał Aby wprowadzić dystrybucję Arch Linux do architektury Apple M1. Ale główny administrator w Linuksie Greg Kroh Hartmann (gregkh) przewidział, że będzie ciężko, ponieważ nikt poza Apple nie miał oficjalnych specyfikacji dla swoich chipów Arm.

Widzimy: Najlepszy laptop Windows 2022: porównanie najlepszych laptopów

„Od mniej więcej dziesięciu lat narzekam na ten fakt Naprawdę, naprawdę trudno jest znaleźć użyteczny sprzęt ARM do rozwoju. Istnieje, ale z pewnością nie była jeszcze prawdziwą konkurencją dla x86.” Torvalds powiedział krótko po tym, jak Apple ogłosiło krzem.

Według Torvaldsa sprzęt Apple Arm i rentowny system operacyjny Linux zmieniły status Arma jako platformy rozwojowej.

„To coś, na co czekałem od dawna, i wreszcie stało się to rzeczywistością, dzięki zespołowi Asahi. Przez długi czas mieliśmy sprzęt Arm64 z systemem Linux, ale żaden z nich nie był tak naprawdę użyteczny jako program rozwojowy platforma jeszcze” Torvalds napisał w niedzielę.

„To już trzeci raz, kiedy używam sprzętu Apple do rozwoju Linuksa – wiele lat temu stworzyłem PowerPC na PPC970. Następnie ponad dekadę temu, kiedy Macbook Air był jedynym urządzeniem, które jest cienkie i lekkie. Teraz jako ramię64 Platforma.”

Torvalds nie powiedział, którego modelu Apple Mac aktualnie używa, ale potwierdza, że ​​to laptop, więc możliwe, że go używa Nowy MacBook Air firmy Apple M2 Ale może to być również MacBook Air M1.

Ostrzegł, że nie używał jeszcze sprzętu Apple do „prawdziwej pracy”, ale teraz wypróbuje jądro Linuksa na Arm64 następnym razem, gdy będzie w drodze.

Nie, żebym używał go do jakiejkolwiek prawdziwej pracy, dosłownie testuję kompilacje i buty, a teraz oznaczam rzeczywistą wersję.Ale staram się upewnić, że następnym razem, gdy będę podróżować, będę mógł podróżować z tym jako laptop i wreszcie trening na mojej stronie Arm64, jak napisał Torvalds.

Jeśli chodzi o Asahi, projekt był w zeszłym miesiącu Wydaj aktualizację To przyniosło wsparcie Apple Studio Mac-Obsługa bluetooth i M2.

Torvalds zauważa, że ​​następną wersją jądra Linuksa będzie prawdopodobnie 6.0, ponieważ „zaczął się martwić, że znowu pomyli się z dużymi liczbami”.

READ  Galeria: Oto kolejne spojrzenie na makietę Nintendo Switch OLED „In The Wild”