Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Linia Waterloo i City London zostaje ponownie otwarta po raz pierwszy od marca 2020 r. | londyńskie metro

Linia Waterloo i City Underground zostanie ponownie otwarta w poniedziałek po raz pierwszy od początku pandemii.

Ważny Londyn Połączenie podmiejskie, które łączy stacje Waterloo i Bank w centrum stolicy, zostało zamknięte w marcu 2020 r. Usługi będą teraz działać co pięć minut od poniedziałku do piątku od 6:00 do 10:00 i od 15:30 do 19:00.

Transport for London (TfL) powiedział, że godziny otwarcia umożliwią klientom organizację lotów w godzinach szczytu i zapewnią dodatkową przepustowość osobom, które muszą podróżować w godzinach szczytu.

Linia miała zostać ponownie otwarta 21 czerwca. Sadiq Khan, burmistrz Londynu, powiedział: „Cieszę się, że linia Waterloo i City powróci dziś przed terminem.

„Ponieważ gospodarka Londynu wciąż się otwiera i coraz więcej osób wraca do biur, posiadanie i eksploatacja tej głównej arterii łączącej stacje Waterloo i Bank będą miały kluczowe znaczenie”.

Podczas pandemii kierowcy linii Waterloo i City zostali wciągnięci do linii Central Line, aby pomóc w zarządzaniu dodatkowymi usługami wymaganymi do utrzymania dystansu społecznego. .

TfL powiedział, że liczba osób korzystających z tuby wzrosła o ponad 20% od 17 maja.

Catherine McGuinness, dyrektor ds. polityki w City of London Corporation, powiedziała: „Dzisiejsze ponowne otwarcie historycznej linii Waterloo i City stanowi ekscytujący i ważny moment w odbudowie Square Mile, ponieważ stanowi ważny krok w naszej drodze powrotnej do normalności.

Waterloo i City Line będą wspierać powrót mobilnej siły roboczej miasta do Square Mile, ponieważ ograniczenia mogą złagodzić. Wygenerowany dodatkowy ruch zapewni również pewność wielu firmom, które są uzależnione od ruchu pasażerskiego w handlu”.

TfL powiedział, że będą sytuacje, w których dystans społeczny nie będzie możliwy, ponieważ więcej osób wraca do sieci, i poradził ludziom, aby w razie potrzeby rozważyli oczekiwanie na następną usługę.

W całej sieci transportowej należy nadal nosić maski na twarz.

READ  Miesięczna aktualizacja ekonomiczna: W poszukiwaniu wolności | raport