Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Liderzy edukacji twierdzą, że wsparcie jest dostępne dla szkół poszukujących nauczycieli pomocy

Sekretarz ds. Edukacji Chris Hepkins powiedział, że szkoły będą musiały podjąć

Robert Kuchnia / Rzeczy

Sekretarz edukacji Chris Hepkins powiedział, że szkoły będą musiały podejmować „trudne decyzje”, ponieważ choroby zimowe i wirus Covid-19 wywierają presję na dostępność nauczycieli. (obraz pliku)

Minister edukacji Chris Hipkins przyznaje, że szkoły i Cora będą musiały podjąć „trudne decyzje” jako grupa Choroby zimowe i Covid-19 drastycznie zmniejszają liczbę dostępnych nauczycieli pomocy.

Ale mówi, że szkoły zmagające się z trudnościami powinny szukać pomocy w ministerstwie.

Duża część uczniów i nauczycieli była nieobecna w szkole z powodu chorób zimowych i Covid-19 w ostatnich tygodniach, zmuszając szkoły do ​​„twórczego myślenia”, aby zapewnić wystarczającą liczbę nauczycieli w swoich klasach.

Wśród rozwiązań znajdują się listy dla określonych grup wiekowych w domu, łączące zajęcia, skracające dzień szkolny, a nawet tymczasowe zamknięcia.

Sekretarz ds. edukacji, Chris Hepkins, po lewej, ma pytania od uczniów Silverstream High School w Upper Haute, która skorzystała z rządowego pakietu inwestycyjnego o wartości 400 milionów dolarów.

Katharina Williams/Personel

Sekretarz ds. edukacji, Chris Hepkins, po lewej, ma pytania od uczniów Silverstream High School w Upper Haute, która skorzystała z rządowego pakietu inwestycyjnego o wartości 400 milionów dolarów.

Ministerstwo Edukacji przyznało, że nauczyciele pomocy są „duże zapotrzebowanie” i że ich niedostępność może wpłynąć na ich „zdolność do dostarczania spersonalizowanej nauki”.

Czytaj więcej:
* Szkoły zmagają się z „poważnym niedoborem” nauczycieli pomocy, ponieważ choroby zimowe, Covid-19 trzymają personel i uczniów w domu
* Zatrudnienie „koszmarnego” nauczyciela z niewystarczającą ilością świeżych absolwentów i zagranicznej kadry
* Rząd wprowadza strategię mającą na celu powstrzymanie spadku liczby zapisów do szkół

Dyrektorka Island Bay, Deborah Fenton, powiedziała, że ​​istnieje „poważny niedobór” środków łagodzących, podczas gdy Wendy Kofod, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Dyrektorów Szkoły Podstawowej w Auckland, która jest dyrektorką Newmarket Primary, powiedziała, że ​​był to „najtrudniejszy czas na sprowadzenie ekip ratunkowych”. .

W rozmowie z mediami po wizycie we wtorek w Silverstream School w Upper Hut, Hepkins zachęcał szkoły borykające się z niedoborami kadrowymi do zwrócenia się do Departamentu Edukacji o pomoc w zidentyfikowaniu „dodatkowych grup nauczycieli pomocy”.

1 news

Poto Williams obejmie kolejną rolę w gabinecie.

Jednak Hepkins – który został mianowany ministrem policji w poniedziałek – powiedział, że chociaż Departament Edukacji miał dostęp do pomocy, rozwiązanie problemu niedoboru nauczycieli pomocy nie było szybkim rozwiązaniem.

„Uznaję również, że w przypadku niektórych szkół będą musiały podjąć trudne decyzje.Niektóre szkoły tworzą jednodniowe dyżury klasowe tu i tam, gdzie muszą upewnić się, że mają wystarczającą liczbę pracowników.

„Słuchaj, wiem, że to nie jest idealne, ale faktem jest, że Covid-19 masowo zakłóca kraj i będzie to robić przez krótki czas” – powiedział Hepkins.

Ministerstwo Edukacji zachęca szkoły, quora i ośrodki wczesnej edukacji, które mają trudności ze znalezieniem nauczycieli pomocy humanitarnej, którzy zajmą się nieobecnościami nauczycieli w komunikacji.  (obraz pliku)

Jericho Rock Łucznik / Rzeczy

Ministerstwo Edukacji zachęca szkoły, quora i ośrodki wczesnej edukacji, które mają trudności ze znalezieniem nauczycieli pomocy humanitarnej, którzy zajmą się nieobecnościami nauczycieli w komunikacji. (obraz pliku)

Moe hautū (lider) Operacje i integracja Shaun Teddy Powiedział, że chociaż szkoły zwykle musiały znaleźć własnych łagodzicieli, wszystkie szkoły, quora lub ośrodki wczesnej edukacji, które walczą o uzyskanie wystarczającego zasięgu, powinny skontaktować się z zespołem regionalnym w celu uzyskania pomocy.

Teddy powiedział, że chociaż płacenie za pomoc jest obowiązkiem każdej rady szkolnej, szkoły i kura, które doświadczają dużej absencji wśród pracowników, mogą ubiegać się o dodatkowe wsparcie ministerialne.

Hipkins odwiedził szkołę Silver Stream, gdzie otrzymał fundusze na wymianę starego budynku, modernizację przestrzeni do nauki i renowację sali szkolnej w ramach School of Government. szkolny pakiet inwestycyjny, Daj szkołom publicznym możliwość wprowadzania ulepszeń w witrynie, infrastrukturze i salach lekcyjnych.

Prawie 400 milionów dolarów zainwestowano w prawie 4500 projektów w całym kraju, co według Hipkinsa było największym zastrzykiem kapitału na utrzymanie szkół od co najmniej ćwierć wieku.

Hepkins opowiedział uczniom o swojej nominacji na ministra policji, ale zapewnił ich, że edukacja jest jego ulubioną torebką.

Kocham swoją pracę, a premier co jakiś czas stara się podjąć [the education portfolio] z dala ode mnie i muszę z nią porozmawiać, aby dalej to robić”.

READ  Książę i księżna Sussex ominą ich przyjęcie po modlitwach jubileuszowych