Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Liczba zachorowań na koronawirusa spadła do najniższego poziomu od dwóch miesięcy

Według opublikowanych w czwartek danych Ministerstwa Zdrowia liczba krytycznie chorych pacjentów z koronawirusem nadal spadała, spadając do zaledwie 403, najniższego poziomu od dwóch miesięcy.

Kolejną oznaką zanikania ostatniej fali infekcji jest to, że wskaźnik pozytywnych testów na przypadki COVID-19 poprzedniego dnia wyniósł zaledwie 1,73 procent, co czyni środę piątym dniem z rzędu z wynikami poniżej 2% w porównaniu do 7% miesięcznie . Temu. Wykonano 100 760 testów wirusowych, zidentyfikowano 1732 nowych pacjentów.

Poranne informacje z ministerstwa pokazały również, że po raz pierwszy od lipca nie było zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin, a liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 7959 osób.

Liczba pacjentów w stanie krytycznym jest postrzegana jako kluczowy wskaźnik zasięgu wirusa, a urzędnicy z niecierpliwością czekają na ich spadek.

Jednak dyrektor generalny Ministerstwa Zdrowia Nachman Asch ostrzegł, że pomimo zachęcających danych nadal będą obowiązywać pewne przepisy zdrowotne zapobiegające rozprzestrzenianiu się infekcji.

W rozmowie z serwisem informacyjnym Ynet Ash zgodził się, że czwarta fala infekcji od początku pandemii spada. Zauważył, że rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu, o którym urzędnicy służby zdrowia obawiali się, że doprowadzi do gwałtownego wzrostu infekcji, nie okazało się przeszkodą.

“Jesteśmy wystarczająco daleko od wznowienia badania,” powiedział Ash. Obserwujemy spadek liczby potwierdzonych przypadków i ciężko chorych pacjentów. Jesteśmy na dobrej trajektorii w dół”.

Ash powiedział, że departament bada sposoby zniesienia niektórych zasad nałożonych w celu ograniczenia infekcji, ale obawia się również, że dojdzie do kolejnej epidemii. Obecną falę obwiniano za bardzo szybkie zniesienie ograniczeń w czerwcu, wraz z pojawieniem się wysoce zaraźliwego wariantu delta.

READ  Niesamowity truskawkowy księżyc rozświetli w czwartek złoty kolor na nocnym niebie

Powiedział, że maski na twarz pozostaną obowiązkowe w zamkniętych miejscach publicznych przez całą zimę.

„To prosty i ważny sposób zapobiegania infekcjom, takim jak grypa” – powiedział.

Podobnie przepisy ograniczające dostęp do miejsc publicznych dla osób posiadających tak zwaną Zieloną Przepustkę potwierdzającą szczepienie przeciwko COVID-19, wyzdrowienie z wirusa lub niedawny negatywny wynik testu na obecność wirusa będą na razie kontynuowane.

Dyrektor Generalny Ministra Zdrowia Nachman Asch na konferencji prasowej w Jerozolimie, 29 sierpnia 2021 r. (Olivier Fitoussi/Flash90)

Ash powiedział, że plan… Wymiana kwarantanny dla dzieci w wieku szkolnym Nosiciele wirusów zostali ujawnieni podczas codziennych testów w trakcie oceny, a wyniki trwającego pilotażu będą gotowe dopiero w przyszłym tygodniu.

„W pilocie nie było wystarczająco dużo czasu, aby zobaczyć wyniki” – powiedział. „Właśnie to sprawdzamy – czy jest więcej infekcji w miejscach, w których zastąpiono kwarantannę testami”.

Ashe powiedział, że nawet gdy ostatnia fala słabnie, władze podejmą działania, aby przygotować się do zakłócenia ewentualnego piątego rozprzestrzeniania się wirusa.

Powiedział, że priorytetem jest zapewnienie państwu odpowiednich szczepień na wypadek, gdyby zaistniała potrzeba podania ludności czwartego zastrzyku, oprócz trzech obecnie zalecanych dawek.

“Musimy wiedzieć, w jaki sposób podejmiemy decyzję o ponownym zaszczepieniu. Nie chcemy, aby pojawiła się ona w wyniku wysokiego wskaźnika zachorowań”.

Ucz się hebrajskiego w zabawny i wyjątkowy sposób

Dostajesz wieści o Izraelu… ale czy ty? Dostwać On ona? Oto Twoja szansa, aby zrozumieć nie tylko duży obraz, który przedstawiamy na tych stronach, ale także Krytyczne i ekscytujące szczegóły życia w Izraelu.

w Hebrajski Streetwise na czasy IzraelaCo miesiąc będziemy uczyć się wielu potocznych zwrotów hebrajskich na wspólny temat. Są to małe lekcje hebrajskiego z dźwiękiem, które naszym zdaniem naprawdę Ci się spodobają.

READ  Setki łapią spektakularną kulę ognia przelatującą niewygodnie blisko ziemi przestrzeń

Ucz się więcej

Ucz się więcej

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

jesteś poważny doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak Ty, relacje z Izraela i żydowskiego świata, które koniecznie trzeba przeczytać.

Do tej pory mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych serwisów informacyjnych, nie wprowadziliśmy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które prowadzimy, jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby pomogli nam wesprzeć naszą pracę, dołączając Społeczność The Times of Israel.

Już za 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, jednocześnie ciesząc się The Times of Israel Darmowe reklamy, a także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć