Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Liczba osób z grypą w Hawke’s Bay rośnie, 33 hospitalizowanych z powodu grypy oraz 14 osób z COVID-19

a Wzrost liczby osób hospitalizowanych z powodu grypy Urzędnicy ds. zdrowia w Hawk’s Bay zachęcają ludzi do poważnego traktowania objawów grypy.

W piątek w Hook Bay Hospital 33 osoby chorowały na grypę, w tym trzy kobiety w ciąży i jedna osoba na oddziale intensywnej terapii. Kolejnych 14 osób było również hospitalizowanych z powodu Covid-19.

Oficer medyczny ds. zdrowia, dr Nick Jones, zdecydowanie zachęcał ludzi do zaszczepienia się przeciw grypie, aby uniknąć ciężkiej choroby i prawdopodobnie potrzeby opieki szpitalnej tej zimy.

Czytaj więcej:
* Zachowaj ED Taranaki na wypadek sytuacji awaryjnych w ten długi weekend
* Waikato rejestruje 100 000 przypadków Covid-19, gdy pojawiają się choroby zimowe
* Najtrudniejsze jest czekanie: pięć godzin na oddziale ratunkowym
* Christchurch GB: „Cały system jest w kryzysie”
* Szczepionka przeciw grypie ma być wypuszczana na rynek przez ponad 65 lat, podczas gdy reszta Nowej Zelandii czeka dłużej niż zwykle

Szpital Hook Bay odnotował wzrost liczby hospitalizowanych osób z grypą do 33 w piątek, w tym jednej osoby na oddziale intensywnej terapii.  (obraz pliku)

mapy Google

Szpital Hook Bay odnotował wzrost liczby hospitalizowanych osób z grypą do 33 w piątek, w tym jednej osoby na oddziale intensywnej terapii. (obraz pliku)

„Szczepionka przeciw grypie jest teraz dostępna u twojego lekarza rodzinnego, apteki lub dostawcy hauora i jest bezpłatna dla kobiet w ciąży, osób z regionu Maorysów i Pacyfiku w wieku 55 lat lub starszych, wszystkich osób w wieku 65 lat lub starszych, osób z przewlekłymi schorzeniami i dzieci, w których przebywały. szpital z chorobami układu oddechowego, takimi jak astma.

Chociaż zima jest zwykle pracowitym okresem dla pracowników służby zdrowia, ten sezon już wydawał się szczególnie trudny, ponieważ duża liczba pacjentów z grypą wymagała leczenia szpitalnego.

Jones powiedział, że trzy ciężarne kobiety w szpitalu podkreślają wysokie ryzyko powikłań grypy u matek i ich dzieci. „Szczególnie ważne jest, aby kobiety w ciąży i osoby z podstawowymi schorzeniami otrzymały szczepionkę przeciw grypie bezpłatnie, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo poważnego zachorowania na grypę”.

Dr Nick Jones, naczelny lekarz DHB ds. zdrowia, namawia ludzi do zaszczepienia się na grypę.  (obraz pliku)

John Copeland/Personel

Dr Nick Jones, naczelny lekarz DHB ds. zdrowia, namawia ludzi do zaszczepienia się na grypę. (obraz pliku)

Powiedział, że objawy mogą „wystąpić nagle” i mogą pozostawić ludzi w łóżku na tydzień lub dłużej. „Może wywołać zapalenie płuc, a w ciężkich przypadkach oznaczać hospitalizację, a nawet śmierć”.

Jones powiedział, że większość osób z Covid-19, grypą lub innymi chorobami układu oddechowego będzie w stanie poradzić sobie w domu, odpoczywając, utrzymując płyny na niskim poziomie i przyjmując paracetamol lub ibuprofen.

Ponieważ Covid-19 nadal rozprzestrzenia się w społeczności, a granice ponownie się otwierają, powiedział, że Pojawią się inne możliwe warianty Covid-19.

Wirus koronowy przenoszony jest drogą kropelkową, często z płuc i przenoszony przez kaszel lub kichanie.

Katarzyna George/personel

Wirus koronowy przenoszony jest drogą kropelkową, często z płuc i przenoszony przez kaszel lub kichanie.

Był to pierwszy przypadek społeczności podwariantu BA.2.12.1 firmy Omicron, bez wyraźnego związku granicznego Zgłoszono w Hawk’s Bay 25 maja Z wyniku testu zwróconego 10 maja.

Jones zachęcał ludzi do wzięcia dawki przypominającej, pozostania w domu, jeśli zachoruje, poddania się testowi na Covid-19 i Zgłoś wszystkie wyniki RAT نتائج. „Jeśli RAT jest ujemny, ale nadal źle się czujesz, może to być grypa, więc nie ignoruj ​​​​go”.

  • Można zadzwonić pod bezpłatny numer Healthline 24/7 pod numerem 0800-611-116, aby porozmawiać z dyplomowaną pielęgniarką lub zadzwonić do lekarza w celu konsultacji telefonicznej. Jeśli masz problemy z oddychaniem lub zadzwoń pod numer 911, zadzwoń pod numer 911.

READ  Czy zaszczepienie się zmniejsza ryzyko zarażenia się COVID?