Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrasta do 105: „Ludzie tracą lata potencjalnie zdrowego życia”

Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrasta do 105: „Ludzie tracą lata potencjalnie zdrowego życia”

Liczba osób zarażonych Covid-19, które do tej pory zmarły w Nowej Zelandii, osiągnęła 105, z 14 zgłoszonymi zgonami w ciągu ostatnich dwóch dni.

Zdjęcie: 123rf

Istnieje ponad 206 000 aktywnych przypadków Covid-19 w społeczności, z 18 699 nowych zgłoszonych przypadków społeczności.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło Siedem kolejnych zgonów osób zarażonych Covid-19 dzień później Siedem kolejnych zgonów wczorajCałkowita liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 105.

Ale Philip Hill, profesor zdrowia międzynarodowego na Uniwersytecie Otago, powiedział, że międzynarodowe statystyki zgonów pokazują, że liczba Nowej Zelandii mogłaby z łatwością sięgać tysięcy, gdyby nie wysoki wskaźnik szczepień w tym kraju i skuteczne ograniczenia przeciwko pandemii.

„Myślę, że widzimy, jak wspaniała jest nasza szczepionka, że ​​widzimy masowe rozprzestrzenianie się Covid-19 i nie widzimy ogromnej liczby zgonów”.

Trzeba pamiętać, jak podkreślił Hill, że Covid-19 nadal zabija Nowozelandczyków i podobnie jak poprzednie warianty, Omicron był chorobą zagrażającą życiu.

Powiedział jednak, że przy tak szerokim rozprzestrzenianiu się Covid-19 niektóre z dotychczasowych zgonów obejmują osoby, których zgony nastąpiły z innych przyczyn, a jednocześnie zarażają się wirusem.

„Klasyfikacja tych zgonów była dla wielu z nich niekompletna, co w zasadzie oznacza, że ​​istnieje duża liczba osób umierających z powodu czegoś innego, co przypadkowo z Covid-19. Prowokowanie może być bardzo trudne”.

„Oczywiście są to niebezpiecznie przedwczesne zgony”.

Epidemiolog Rod Jackson wezwał starsze osoby do poważnego zarażenia się Covid-19, ponieważ liczba zgonów z powodu wirusa wciąż rośnie.

Sześć z 14 zgonów w ciągu ostatnich dwóch dni miało miejsce w wieku 70 lat.

Jackson powiedział, że nieuniknione jest, że starsi dorośli odczują skutki wirusa, gdy przechodzi on z dzieci do rodziców i nie tylko.

Powiedział jednak, że nie tylko osoby starsze w społeczności są w grupie wysokiego ryzyka.

„Oczywiście są to niebezpiecznie wczesne zgony, nie są to tylko starsi pacjenci, którzy umrą w ciągu najbliższych kilku dni, to ludzie, którzy tracą lata potencjalnie zdrowego życia”.

READ  Śmierć Somertona Mana: zapisy ujawniają krok bliżej do rozwiązania australijskiej tajemnicy sprzed kilkudziesięciu lat

Jackson powiedział, że liczba ofiar śmiertelnych w Hongkongu była wyraźnym sygnałem ostrzegawczym dla tych, którzy uznali to za łagodną chorobę.

„Wystarczy spojrzeć na dzisiejszy Hongkong, z populacją 7,5 miliona ludzi, więc to tylko Nowa Zelandia plus połowa, mają ponad 200 zgonów dziennie, a ich usługi zdrowotne są przeciążone. Problem w tej chwili.”

Jackson wezwał ludzi do dalszego zachowania ostrożności, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby i zasięgnięcia porady medycznej, jeśli obawiają się o swoje zdrowie.

W czwartek zmieniło się Ministerstwo Zdrowia Jak zgłaszane są zgony związane z Covid-19.

Każdy, kto umrze w ciągu 28 dni od pozytywnego wyniku testu na Covid-19, został zgłoszony jako zmarł.

Ta grupa jest podzielona na trzy kategorie:

  • gdzie Covid-19 jest oczywistą przyczyną śmierci;
  • gdzie istnieje inna oczywista przyczyna śmierci; A
  • Gdzie przyczyna śmierci nie jest znana.

Do czwartku w tym tygodniu 34 osoby zmarły, a Covid-19 był oczywistą przyczyną, dwie osoby zmarły z innej oczywistej przyczyny po pozytywnym wyniku testu na Covid-19, a 48 osób zmarło na wirusa bez wyraźnej przyczyny. Według ministerstwa.

Ministerstwo podało, że wraz ze wzrostem liczby przypadków Covid-19, w miarę postępów choroby, liczba zgonów będzie obserwowana.

„Ważne jest, aby pamiętać, że każdy z tych zgonów oznacza wielką stratę dla rodziny i bliskich”.