Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Leon MacDonald mianowany głównym trenerem All Blacks XV Northern Tour

Trener bluesa, Leon MacDonald, został wyznaczony do poprowadzenia nowo utworzonej drużyny All Blacks XV w ich następną dwumeczową trasę po Wielkiej Brytanii w listopadzie.

MacDonald będzie trenował drużynę w meczach z Irlandią A w Dublinie i Barbarians w Londynie, gdzie jako asystenci dołączą do niego Clayton Macmillan i Scott Hansen.

– To zaszczyt trenować każdą drużynę, która nosi srebrną paproć na koszulce i nie mogę się doczekać trenowania silnego zespołu na dwa ciężkie mecze – powiedział MacDonald.

All Blacks XV wystartowało, ponieważ nowe podejście NZR do głośnej reprezentacji narodowej wraz z drużyną All Blacks miało służyć jako kluczowa droga do awansu.

Zespół podąża za podobnymi drużynami z przeszłości, takimi jak drużyna A Nowej Zelandii i drużyna Young Players.

„Ten zespół reprezentuje Nową Zelandię na arenie światowej i potraktujemy tę odpowiedzialność bardzo poważnie, zwłaszcza jako pierwsza grupa, która nosi koszulkę All Black XV” – dodał MacDonald.

Nominacja MacDonalda to swego rodzaju powtórka z tegorocznego finału Pacific Super Rugby, gdzie trener Crusaders Scott Robertson trenował Barbarzyńców.

Trener All Blacks, Ian Foster, i jego wybrani koledzy z drużyny wyznaczą drużynę All Blacks XV, chociaż spodziewa się, że między jego drużyną a MacDonald’s będzie minimalna liczba graczy.

„Jakość tych meczów będzie idealnym wyzwaniem i okazją do wypróbowania różnych stylów gry i poznania rund na świeżym powietrzu” – powiedział Mike Anthony, szef NZR High Performance.

„Granie przeciwko międzynarodowym rozgrywkom, przed dużą i entuzjastyczną publicznością, jest nieocenione dla naszego talentu następnego poziomu rok po Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2023”.

All Blacks XV North Tour:

4 listopada: vs Irlandia A, RDS Arena, Dublin

READ  Satian dołącza do obozu narodowego 11 września | Więcej wiadomości sportowych

13 listopada: Przeciw barbarzyńcom w Tottenham Hotspur w Londynie