Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lenovo zapewnia niezwykły poziom wydajności, mocy i szybkości, wprowadzając na rynek ThinkStation PX, P7 i P5

Trzy stacjonarne stacje robocze nowej generacji są wyposażone w najnowsze technologie firm Intel® i NVIDIA w eleganckiej, całkowicie nowej obudowie zaprojektowanej wspólnie z firmą Aston Martin.

Morrisville, Karolina Północna – 9 marca 2023 r. – Lenovo ogłosiło dzisiaj ThinkStation PX, P7 i P5, dostarczając nowe trio najbardziej zaawansowanych technologicznie stacjonarnych stacji roboczych, jakie firma kiedykolwiek zbudowała. Te nowe stacje robocze, zaprojektowane od podstaw, aby wytrzymać najbardziej ekstremalne obciążenia obliczeniowe w różnych branżach, są wyposażone w najnowszą technologię procesorową Intel® z maksymalnie 120 rdzeniami i obsługują wysokiej klasy profesjonalne procesory graficzne NVIDIA RTX™. Ponadto nowe stacje robocze mają całkowicie nowe konstrukcje obudów, zaawansowane systemy termiczne, a także funkcje BMC1 Aby uprościć zdalne monitorowanie systemu. Od rzeczywistości wirtualnej, doświadczeń rzeczywistości mieszanej i produkcji wirtualnej, po uczenie maszynowe, naukę danych, inżynierię wspomaganą komputerowo (CAE), przechwytywanie rzeczywistości i sztuczną inteligencję, stacje robocze nowej generacji spełniają stale rosnące wymagania dotyczące większej mocy, wydajności, i szybkość w przyszłościowy, skalowalny sposób dla nowego, hybrydowego świata pracy.

„Te nowe stacjonarne stacje robocze zostały skrupulatnie zaprojektowane z myślą o kliencie, aby osiągnąć wymagane wyniki biznesowe i dostarczyć innowacyjne, nowe rozwiązania, z których nasi klienci będą mogli korzystać w przyszłości, gdy obciążenia robocze staną się bardziej złożone”. Rob Hermann, wiceprezes Lenovo Workstation i Customer AI Business Unit. „Ściśle współpracowaliśmy z firmami Intel®, NVIDIA i Aston Martin, aby zapewnić, że te nowe systemy zapewniają najlepszą formę i funkcjonalność, łącząc wysokiej jakości obudowę z najwyższej jakości grafiką, pamięcią i mocą obliczeniową”.

Aby ożywić te trzy stacje robocze, firma Lenovo nawiązała współpracę ze swoim klientem Aston Martin, znanym producentem samochodów o wysokich osiągach i liderem na rynku ultraluksusowych urządzeń, w celu wspólnego zaprojektowania nowej obudowy ThinkStation. Zgodnie z filozofią projektowania firmy Aston Martin, współpraca miała na celu odzwierciedlenie charakterystycznego dla Lenovo języka projektowania w kolorze czerwonym, zapewnienie najwyższej możliwej wydajności i umożliwienie zwiększonego poziomu personalizacji. Projektanci z firm Lenovo i Aston Martin pracowali wspólnie nad zaprojektowaniem maszyn o najwyższej wydajności, umożliwiających użytkownikom stacji roboczych wzmocnienie każdego etapu złożonego przepływu pracy. W tym celu zespoły stworzyły nową, beznarzędziową konstrukcję nadwozia, która zapewnia maksymalną elastyczność i lepszą ergonomię.

READ  „Stalker 2” zajmie 180 GB pamięci Xbox

Koncentrując się na maksymalizacji wydajności, trójwymiarowy grill nadwozia jest bezpośrednio inspirowany kultowym DBS Grand Tourer Astona Martina, a spostrzeżenia projektowe z segmentu samochodów o wysokich osiągach zastosowano w stacjonarnej stacji roboczej. Przeprojektowane przegrody powietrzne i większe sześciokątne otwory wentylacyjne 3D wraz z opatentowanym przez Lenovo 3-kanałowym systemem chłodzenia umożliwiają niezakłócony przepływ powietrza, zapewniając maksymalny dopływ chłodnego powietrza i wylot gorącego powietrza. W rezultacie architektura premium zwiększa wydajność procesorów, procesorów graficznych, pamięci i pamięci masowej. Ponadto wszystkie trzy nowe stacje robocze mają innowacyjną konstrukcję modułową z napędami dostępnymi od przodu, co ułatwia serwisowanie i elastyczność rozbudowy.

„Współpraca nad projektem nowej obudowy Lenovo ThinkStation była niesamowitą trzyletnią podróżą” — powiedział. Cathal Loughnane, dyrektor Aston Martin Partnerships. „Dla nas samych, klientów stacji roboczych Lenovo, ten projekt był wyjątkową okazją do zaprojektowania systemu o wysokiej wydajności, który wykorzystamy do projektowania i opracowywania naszych własnych pojazdów o wysokiej wydajności”.

Lenovo ThinkStation PX: najwyższa elastyczność komputerów stacjonarnych i centrów danych

ThinkStation PX w centrum danych

Lenovo ThinkStation PX zapewnia najwyższy poziom flagowych stacji roboczych Lenovo, osiągając ekstremalne poziomy mocy i wydajności dzięki obsłudze większej liczby rdzeni i możliwości rozbudowy niż poprzednie generacje stacji roboczych Lenovo. ThinkStation PX, zoptymalizowany pod kątem stelaża, zapewnia elastyczność potrzebną zarówno w środowiskach stacjonarnych, jak i w centrach danych, umożliwiając płynne przejście między nimi. Ta wszechstronna nowa stacja robocza jest napędzana najnowszym skalowalnym procesorem Intel® Xeon® czwartej generacji, który zapewnia do 120 rdzeni procesora i zapewnia wzrost wydajności o 53% w porównaniu z poprzednią generacją.2. ThinkStation PX zapewnia również obsługę maksymalnie czterech dwugniazdowych procesorów graficznych NVIDIA RTX™ 6000 Ada Generation, dzięki czemu użytkownicy mogą zarządzać i wykonywać najbardziej złożone przepływy pracy spotykane we współczesnych środowiskach biznesowych, w tym kreatywne wykańczanie i emulację CAE. Nowa stacjonarna stacja robocza, wyposażona w maksymalnie 2 TB pamięci DDR5 i ultraszybką przepustowość dzięki pasom PCIe Gen 5, zapewnia elastyczność wirtualizacji wielu użytkowników w mieszanych środowiskach przepływu pracy — czy to w centrum danych, czy też w klastrach dywanowych pod powierzchnią biurka. Wreszcie ta stacja robocza oferuje zasilacz o mocy 1850 W i opcjonalne zasilacze zapasowe.

READ  Huawei wprowadził serię Watch GT 3 Pro z EKG w Chinach

Lenovo ThinkStation P7: Niesamowita moc z jednego gniazda

ThinkStation P7 w użyciu na wielu monitorach

ThinkStation P7 jest wyposażony w bezprecedensową nową architekturę obliczeniową z najnowszymi procesorami Intel® Xeon® W, obsługującymi do 56 rdzeni w jednym gnieździe, zapewniając nową moc potrzebną do stawienia czoła wielowątkowym zadaniom wymagającym dużej mocy obliczeniowej. ThinkStation P7, zaprojektowany z myślą o sprostaniu najtrudniejszym wyzwaniom związanym z wydajnością i niezawodnością, które w przeszłości opierały się zazwyczaj na serwerach lub zasobach w chmurze, jest również zoptymalizowany pod kątem montażu w szafie serwerowej do użytku w różnych środowiskach komputerów stacjonarnych i centrów danych w obudowie 4U. Dzięki obsłudze maksymalnie trzech dwugniazdowych procesorów graficznych NVIDIA RTX™ 6000 Ada Generation ThinkStation P7 jest idealnym rozwiązaniem dla twórców treści, architektów, projektantów, inżynierów i analityków danych, którzy potrzebują grafiki, wizualizacji, renderowania w czasie rzeczywistym oraz niezrównanych rozwiązań CAE i Wydajność sztucznej inteligencji. ThinkStation P7 poradzi sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami, od projektowania samochodów i analizy obliczeniowej dynamiki płynów po złożoną produkcję wideo i przepływy pracy.

„Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem nowej rodziny procesorów Xeon W, zbudowanych w oparciu o najnowocześniejszą architekturę obliczeniową i wyposażonych w większą liczbę rdzeni, aby przyspieszyć wydajność w przypadku najszybciej rosnących obciążeń, na których dziś polegają firmy”. powiedział Roger Chandler, wiceprezes CCG i dyrektor generalny zespołu twórców i rozwiązań dla stacji roboczych w firmie Intel. „Procesory te zaprojektowano tak, aby profesjonalni innowatorzy, w tym twórcy, inżynierowie i analitycy danych, mieli moc i stabilność potrzebną do tworzenia najnowszych innowacji w branży”.

Lenovo ThinkStation P5: Sprawdzona w przyszłości wszechstronność, niezawodność i wydajność

ThinkStation P5 w użyciu z projektami architektonicznymi

ThinkStation P5 jest podstawą stacjonarnej stacji roboczej, zaprojektowanej dla wielu gałęzi przemysłu i przeprojektowanej, aby spełnić wymagania użytkowników dotyczące wyższych poziomów wydajności, możliwości rozbudowy IT i zarządzania przedsiębiorstwem. Stacja robocza nowej generacji ma nowo zaprojektowaną architekturę, najnowszy procesor Intel® Xeon® W, który zapewnia do 24 rdzeni oraz obsługę maksymalnie dwóch profesjonalnych kart graficznych NVIDIA RTX A6000. Szybka pamięć DDR5 o dużej przepustowości PCIe Gen 5 zapewnia doskonałe możliwości konfiguracji, aby spełnić unikalne potrzeby użytkowników końcowych. Zoptymalizowana pod kątem architektów, projektantów, inżynierów i twórców, ta stacja robocza jest zoptymalizowana pod kątem trudnego modelowania i zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej, w tym BIM, złożonego oprogramowania 3D CAD, przechwytywania rzeczywistości, wizualizacji geoprzestrzennej, efektów wizualnych i najnowocześniejszych wdrożeń.

READ  Kody realizacji Garena Free Fire na 18 grudnia 2022 r.: Zdobądź darmową anielską bandanę, pakiet okrutnego wyczyńca już teraz

„NVIDIA dostarcza najpotężniejsze na świecie procesory graficzne do obliczeń wizualnych dla stacjonarnych stacji roboczych” Bob Pitt, wiceprezes ds. profesjonalnej wizualizacji w firmie NVIDIA. „Są one dostępne we wszystkich trzech nowych systemach stacjonarnych Lenovo ThinkStation, zapewniając analitykom danych, inżynierom i kreatywnym profesjonalistom wysokowydajną technologię, której potrzebują do pracy z ogromnymi zbiorami danych, szybszego wprowadzania innowacji oraz wykorzystania sztucznej inteligencji i przetwarzania danych – intensywne przepływy pracy przyszłości”.

Stacje robocze ThinkStation PX, P7 i P5 zostały zaprojektowane do pracy w najbardziej wymagających profesjonalnie zarządzanych środowiskach IT i zapewniają podstawowe funkcje oraz zabezpieczenia klasy korporacyjnej. Rygorystyczne standardy i testy Lenovo, ThinkStation Diagnostics 2.0, wsparcie ThinkShield, uaktualnienia do Premier Support i trzyletnia gwarancja zapewniają spokój potrzebny do pracy z większą pewnością i bezpieczeństwem.

Trzy nowe stacje robocze będą dostępne od maja 2023 r3. Aby dowiedzieć się więcej o najnowszych dodatkach do linii produktów stacji roboczych Lenovo, odwiedź: www.lenovo.com/thinkstations