Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lekkoatletyka: Polska wygrywa pierwszą sztafetę mieszaną 4x400m w Tokio 2020

TOKIO: Polska wygrała pierwszą olimpijską sztafetę mieszaną 4×400 m w sobotę (31 lipca), a Dominikana zdobyła srebro, a Stany Zjednoczone brąz.

W polskim zespole są Karol Zholevsky, Natalia Kuzmarek, Justina Svity-Erzetic i Kazetan Ducinsky.

To pierwszy medal olimpijski dla czterech kolegów z drużyny, którzy wiwatowali, gdy Ducinsky przekroczył linię mety z czasem 3:09.87.

Faworyci Ameryki po wygraniu Mistrzostw Świata 2019. Ale prawie nie dotarli do finału po tym, jak w piątek zostali zdyskwalifikowani za transfer kija poza strefę transferową w pierwszej rundzie. Organizatorzy później je odzyskali, powołując się na błąd oficera.

Allison Felix, sześciokrotna złota medalistka olimpijska, nie jest szczególnie na amerykańskiej liście sztafetowej, była częścią zwycięskiej drużyny sztafetowej Amerykanów w 2019 roku i we wtorek weźmie udział w biegu indywidualnym kobiet na 400 metrów w piątym i ostatnim meczu.

Wydarzenie, w którym w każdej drużynie weźmie udział dwóch mężczyzn i dwie kobiety oraz debiut Mistrzostw Świata w 2019 roku, charakteryzuje się pewnym poziomem nieprzewidywalności, ponieważ nie ma zasad dotyczących płci, które zawodnicy chcą brać udział w zakładach.

Polska testowała swoją kolejność w wyścigu o tytuł w Doha, umieszczając mężczyzn w pierwszych dwóch nogach, ale finiszowali na piątym miejscu. Podobnie jak pozostałe osiem zespołów, zespół chciał umieścić swoje dwie rywalki w środkowych etapach sobotniego wyścigu.

READ  Heath mówi, że Mistrzowie Europy w piątek w Polsce