Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lekkoatletyka – niesamowity rekord świata Warholma, więcej dramatyzmu w skoku w dal

TOKIO (Reuters) – Norweg Karsten Warholm wstrząsnął światem lekkoatletyki we wtorek, bijąc swój własny rekord świata w wygraniu 400 m przez płotki mężczyzn, ponieważ niemiecka Malaika Mihambo zapewniła więcej dramatu, aby triumfować w imponującym skoku kobiet w dal. .

Miesiąc po pobiciu rekordu 29-letniego Kevina Younga z czasem 46,70 sekundy, Warholm pobił swój rekord w finale z niesamowitymi 45,94 punktami.

„Nie mogę uwierzyć, że czas jest tak szybki”, powiedział. „Wiele razy są pytani o idealny wyścig. Powiedziałem, że to nie istnieje, ale to jest najbliższe, w jakim kiedykolwiek byłem”.

Jego główny rywal, Amerykanin Ray Benjamin, zdobył srebro z oszałamiającym czasem 46,17, podczas gdy brazylijska Alison dos Santos zdobyła brąz z czasem 46,72, wciąż w ramach poprzedniego rekordu świata 46,78 Younga ustanowionego na igrzyskach olimpijskich w 1992 roku.

W urzekającym finale skoku w dal kobiet Niemka Mihambo dodała złoto olimpijskie do tytułu mistrza świata, skokiem na 7 metrów, a Amerykanka Brittney Reese zdobyła srebro nad nigeryjskim Issey Broome. Czytaj więcej

„Myślę, że było to najbardziej ekscytujące zawody w skoku w dal w historii” – powiedział Mihambo, który zajął czwarte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku.

Sześciokrotna mistrzyni olimpijska Alison Felix rozpoczęła swoje pierwsze i ostatnie mecze mocne, wygrywając biegi na 400 m w 50,84 sekundy.

Utrzymując kurs na dublet, Shauna Miller-Uibo z Bahamów dotarł w środę do półfinału i ponownie zmierzył się z potencjalną rozgrywką z 35-letnim Felixem, który po narodzinach w 2018 roku stanie na podium. Czytaj więcej

„To zmieniło wszystko” – powiedział Felix. „Dało mi to inną motywację i przyniosło wiele wyzwań”. „O wiele bardziej satysfakcjonujące jest być na tej platformie jako matka”.

Nowy rozdział w olimpijskiej lekkiej atletyce rozpoczął się na 200 m mężczyzn, ponieważ po raz pierwszy od 2008 roku w zawodach wystartował bez emerytowanej legendy Jamajki i potrójnego zwycięzcy Usaina Bolta.

READ  Sportowiec kwestionuje uczciwość Laurel Hubbard na igrzyskach olimpijskich

Amerykańskie trio Noah Lyles, Kenneth Bednarik i Irion Knighton z łatwością poprowadziły, a Bednarik uzyskał najlepszy łączny czas na 20.01. Czytaj więcej

W kwalifikacjach trójskoku mężczyzn portugalski lider Pedro Pablo Picardo skoczył 17,71 metra – najlepszy wynik w serii kwalifikacyjnych – podczas gdy amerykański i srebrny medalista olimpijski i światowy srebrny medalista Will Clay awansował do czwartkowego finału z odległością 16,91 metra.

Jednak to nie były wszystkie uśmiechy na Stadionie Olimpijskim, ponieważ poranna mżawka ustąpiła palącemu słońcu.

Chorwacja po raz kolejny doznała gorzkiego rozczarowania, gdy obrona tytułu w kwalifikacjach Sarah Kolac w eliminacjach oszczepem kobiet zakończyła się po tym, jak trzykrotnie faulowała i wyeliminowała rywalizację, dzień po tym, jak Sandra Berkowicz przegrała trzeci z rzędu złoty medal w dyskotece.

Polska liderka świata Maria Andrzejcic i mistrzyni świata z 2019 roku Kelsey Lee Barber z Australii prowadzą w rzucie oszczepem. Czytaj więcej

„ponadnarodowe represje”

W innym miejscu podczas igrzysk Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że czeka na raport białoruskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego w sprawie sprinterki Kristiny Tsimanoskiej, która schroniła się w polskiej ambasadzie w poniedziałek, dzień po otrzymaniu rozkazów jej drużyny. zaprzeczony. W drodze powrotnej z Tokio. Czytaj więcej

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken skrytykował próbę Białorusi zwrotu swojego kraju wbrew jej woli, mówiąc, że to niedopuszczalne „represje transgraniczne”, a Warszawa zaoferowała jej wizę humanitarną. Czytaj więcej

(Sprawozdanie Amy Tenry, Mitcha Phillipsa, Sudeepto Ganguly, Omara Muhammada); Montaż przez Ana Nicholas da Costa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.