Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lekarz oddziału intensywnej terapii w Wielkiej Brytanii ujawnia, że ​​żaden pacjent z koronawirusem w jego szpitalu nie został zaszczepiony

Brytyjski lekarz intensywnej terapii ujawnił, że każdy krytycznie chory pacjent jest leczony w swoim niezaszczepionym szpitalu.

Dr David Hepburn powiedział: codzienna poczta We wtorek na oddziale intensywnej terapii nie było zaszczepionych pacjentów w szpitalu uniwersyteckim Grange w Cumbran w południowej Walii.

Wszyscy pacjenci z COVID w OIT [intensive therapy unit] W tej chwili nie są szczepione, a kilka osób zmarło w tym tygodniu”.

Hepburn powiedział: codzienna poczta Ci, którzy zginęli, to ludzie, którzy zwykle spodziewają się żyć jeszcze 30 lat.

Nowe dane z całej Anglii pokazują, że mniej niż dziewięć procent pacjentów z COVID na oddziale intensywnej terapii otrzymało szczepionki przypominające, w porównaniu do ponad 60% pacjentów na oddziale intensywnej terapii, którzy nigdy nie otrzymali szczepionki.

Anglicy powyżej 18 roku życia, którzy otrzymali dawki przypominające, stanowią większość dorosłej populacji, w porównaniu tylko z częścią nieszczepioną.

Dorośli politycy nalegają, by zarezerwować się na wzmocniony strzał jako najlepszą linię obrony kraju przed obecną falą Omicron.

Dr Hepburn mówi, że chociaż przypadki COVID na jego oddziale są niskie, nie wstrzymuje oddechu.

„Może to wynikać z tego, że lokalnie dobre poziomy szczepień lub nie osiągnęliśmy jeszcze szczytu omikronowego”.

Ale w innych częściach szpitala w Południowej Walii nie można powiedzieć tego samego.

„Przyjęcie dużej liczby pacjentów z COVID i niedobory personelu mają ogromny wpływ na naszą zdolność do wykonywania rutynowych operacji, ambulatoryjnych i diagnoz, co doprowadzi do późnej diagnozy i leczenia, a także do pogorszenia wyników”.

Dr Hepburn dodał, że szczepienie znacznie zmniejsza ryzyko konieczności pomocy lekarskiej.

„Nawet jeśli ryzyko poważnego zachorowania jest niskie, zaszczepienie się ma duże znaczenie dla osób wokół ciebie, które czekają na leczenie innych schorzeń”.