Leila Fernandez pokonała Polkę Magdę Linette w French Open

Paryż –

Kanadyjka Leila Fernandez awansowała do drugiej rundy French Open w niedzielę, pokonując Polkę Magdę Linette 6:3, 1:6, 6:3 w meczu pierwszej rundy.

Fernandez prowadzi teraz spotkanie 2-1, pokonując również Linette w trzech setach w pierwszej rundzie Rolanda-Garrosa ponownie w 2020 roku. Fernandez wszedł do turnieju na 49. miejscu w rankingu WTA, podczas gdy Linette uplasowała się na 21. miejscu.

20-latka z Laval w Que pokonała pewne trudności z serwisem, w tym problemy z podrzucaniem piłki, aby zapewnić sobie zwycięstwo. Popełniła dziewięć podwójnych błędów i trafiła tylko jednego asa przez cały mecz.

Udało jej się jednak stworzyć 13 okazji na przerwę i wykorzystała trzy punkty, w tym jeden pod koniec trzeciego seta, co dało jej prowadzenie 5:3.

W pierwszym secie Fernandez szybko znalazła się na przegranej pozycji, gdy Lynette przełamała się w trzecim secie i objęła prowadzenie 2:1. Fernandez odpowiedział dwukrotnym przełamaniem serwisu Linette i wygrał seta.

Fernandez miał również słaby start w drugim secie, tracąc pierwsze trzy gemy na drodze do przegrania seta.

W decydującym secie Fernandez popełnił jeden podwójny błąd i zdobył 12 z 15 punktów drugiego serwisu.

Fernandez, który w zeszłym roku dotarł do ćwierćfinału French Open, zagra w następnej rundzie z Duńską Clarą Towson. Towson pokonała Białorusinkę Aleksandrę Sasnovich 6:2, 6:0 w pierwszej rundzie.

Trzech Kanadyjczyków w walce w poniedziałek. Félix Auger-Aliassime z Montrealu gra Włocha Fabio Fogniniego, a Denis Shapovalov pochodzi z Richmond Hill w Ontario. Amerykanin Brandon Nakashima, a pochodząca z Vancouver Rebecca Marino gra Rosjankę Dianę Schneider.

Biegaczka z Toronto Bianca Andreescu otworzy swoje mistrzostwa we wtorek przeciwko Wiktorii Azarence z Białorusi.

Ten raport autorstwa The Canadian Press został opublikowany po raz pierwszy 28 maja 2023 r.