Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Laura Bączkiewicz będzie reprezentować Polskę na Junior Eurowizji 2022 – ESCXTRA.com

zwycięzca w Szansa na Sukces: Eurowizja Junior 2022 został wybrany. Laura Bączkiewicz będzie reprezentować Polskę z To The Moon w Młodzieżowy Konkurs Piosenki Eurowizji 2022 Zaplanowany na 11 grudnia w Erewaniu w Armenii.

Szansa na Sukces: Eurowizja Junior 2022

Finał Polski, Szansa na Sukces: Eurowizja Junior 2022 W studiach TVP w Warszawie. Po trzech poprzednich rundach kwalifikacyjnych pozostali czterej zawodnicy rywalizowali w dwóch rundach. W pierwszej rundzie cztery akty wykonały utwory, które wcześniej były w półfinałach. Następnie jury 50/50 i publiczne głosowanie na śpiewaków zdecydowało o awansie do Wielkiego Finału.

W skład jury weszli:

  • Konrad Smoga (reżyser teatralny na Polskę na Eurowizji Junior)
  • Grzegorz Urban (dyrektor muzyczny, Szansa na Sukces)
  • Anna Sizoska-Andorra (Dyrektor TVP Rozrywka)

Ponadto profesjonalne opinie na temat występów przedstawili Komitet Rafale (Eurowizja 2021), Vicki Gabor (JESC 2019) oraz Marek Siroki. Chociaż nie mają prawa głosu, mają.

Narysowałem Artysta Utwór muzyczny wynik
1 Natalia Smay „Rain On Me” (Lady Gaga i Ariana Grande) wykluczenie
2 Ida Wargskog „Arcade” (Duncan Lawrence) wykluczenie
3 Aleksander Malog „Ktoś” (Sarah James) zaawansowane
4 Laura Bączkiewicz „Trzymaj moją rękę” (Lady Gaga) zaawansowane

Podczas superfinału pozostali dwaj artyści wykonali swój zamierzony udział w konkursie w Erewaniu. Po pokazach po raz kolejny jury 50/50 i głosowanie publiczne zadecydowały o wyborze zwycięzcy, który będzie reprezentował Polskę na Junior Eurovision 2022. Zwyciężyła piosenka „To The Moon” Laury Bączkiewicz.

Narysowałem Artysta Utwór muzyczny Jury ogólny suma
1 Laura Bączkiewicz ’na Księżyc’ 10 10 20
2 Aleksander Malog ’Jestem w drodze’ 8 8 16

Eurowizja Junior 2022

The Młodzieżowy Konkurs Piosenki Eurowizji 2022 Odbędzie się on 11 grudnia w Kompleksie Sportowo-Koncertowym Karen Demircian w Erewaniu w Armenii. Erywań będzie już drugi raz gospodarzem zawodów, po poprzednim w 2011 roku. W sumie 16 krajów weźmie udział w „Spin The Magic” w narodzie kaukaskim jeszcze w tym roku.

READ  Polska: „Ogromne” ilości odpadów chemicznych wyrzucane do rzek

Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior

W 2003 roku Polska wyprodukowała Eurowizja Juniorów Debiut w inauguracyjnym konkursie w Kopenhadze z Kasią Żurawik i jej zgłoszeniem Coś mnie nosiPodczas finału zajęli 16 miejsce i ostatni w klasyfikacji generalnej z punktami 3. Po ostatnim miejscu w następnym roku, Polska zrobiła sobie przerwę od rywalizacji przed powrotem w 2016. Od tej wczesnej porażki Polska stała się siłą w konkursie juniorów. 10 najlepszych miejsc w ostatnich sześciu latach, a ich najlepsze wyniki w 2018 i 2019 roku przyniosły kolejne zwycięstwa za Roksana Węgiel A Vicky Gabor.

W zeszłym roku publiczność i jury wybrały Sarah James z „Someone” do finału w Paryżu do samego końca Szansa na Sukces: Eurowizja Junior 2021. Podczas zawodów zajęli w sumie drugie miejsce z 218 punktami.

Polska może odnieść trzecie zwycięstwo w JESC 2022? Dowiedzmy się! Bądź na bieżąco, śledząc nas ESCXTRA na TwitterzeA escxtra na InstagramieA escxtra na TikTok i jak my Strona na Facebooku Najnowsze aktualizacje! Pamiętaj też, aby nas śledzić na Spotify Najnowsza muzyka z Twoich ulubionych utworów Eurowizji. Obok youtube Zobaczmy nasze reakcje na wiadomości w przededniu zawodów w Erewaniu.