Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Laptop z modułową ramą zyskuje rynek dla wszystkich tych jednostek

Framework, twórcy 13,5-calowego modułowego laptopa, który jest zbudowany z myślą o łatwej naprawie i modernizacji, uruchomili niestandardowy rynek wypełniony częściami zamiennymi i ulepszeniami do swojego laptopa. pisać w Post na bloguFirma powiedziała, że ​​rynek koncentruje się obecnie na częściach i kartach rozszerzeń, ale ma nadzieję, że jeszcze w tym roku pojawi się więcej jednostek dostosowywania, takich jak dodatkowe klawiatury językowe, a także jednostki innych firm i społeczności opracowane w 2022 roku.

To ważny krok w przypadku modułowego laptopa, który jest dostępny w sprzedaży od nieco ponad dwóch miesięcy. W końcu laptop 10/10 naprawię to ocena za naprawę Nie ma większego znaczenia, jeśli nie możesz uzyskać części zamiennej, gdy jakiś element ulegnie awarii. I kogo obchodzi, czy laptop można aktualizować, jeśli nie ma już żadnych interesujących jednostek do ulepszenia.

Rynek zawiera już szereg kart rozszerzeń do laptopów, które są przeznaczone do umieszczania w czterech modułowych przegrodach, aby dodać wszystko, od dodatkowej pamięci po funkcje, takie jak gniazda kart MicroSD lub więcej portów USB. Na sprzedaż dostępna jest również pamięć RAM i pamięć masowa z możliwością rozbudowy. Ale sklep jest wyraźnie w toku i zawiera wiele innych elementów, takich jak zamienne płyty główne wyposażone w procesory, klawiatury i części, takie jak baterie i wyświetlacze, „wkrótce”.

Framework ma mocny start, upewniając się, że jego laptopy można łatwo naprawić, gdy ulegną awarii, ale zajmie to więcej czasu, zanim dowiemy się, czy jego obietnica jest naprawdę spełniona dzięki laptopowi, który można z czasem aktualizować. To obietnica składana wiele razy na przestrzeni lat. Tylko w zeszłym roku firma Dells próbowała kupić laptopa z możliwością uaktualnienia Alienware-51m obszarI Tylko jeden model ujawniony później.

Podejmowano podobne głośne próby wprowadzenia konstrukcji modułowych do smartfonów. Ale z biegiem lat próby firm takich jak LGI przeglądarka google, I Motorola Nie wywarły większego wpływu. Producent zrównoważonych smartfonów, firma Fairphone, odniosła większy sukces i niedawno ogłosiła swój nowy telefon Werfon 4 inteligentny telefon. Ale Fairphone zawsze skupiał się bardziej na łatwych poprawkach, aby przedłużyć żywotność, niż na oferowaniu komponentów, które z czasem zostały zmodernizowane.

READ  Nadchodząca funkcja Zdjęcia Google pozwoli Ci prosić znajomych o zdjęcia

Jeśli jesteś zainteresowany wyborem laptopa z ramą, ceny zaczynają się od 999 USD za model do montażu z procesorem Intel i5-1135G7, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej. Istnieje również model, którego cena zaczyna się od 749 USD, jeśli jesteś zadowolony z montażu lub droższych, wstępnie skompilowanych wersji z szybszymi procesorami Intel i7 oraz większą ilością pamięci RAM i pamięci masowej. Wszystkie wersje są wyposażone w 13,5-calowy wyświetlacz 3:2 2256 x 1504, kamerę internetową 1080p i baterię 55 Wh. W chwili pisania tego tekstu strona internetowa Framework informuje, że nowe zamówienia zostaną wysłane w przyszłym miesiącu.