Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Łap okulary! Filmy 3D wkrótce powrócą | Kino

aVatar 2 będzie najniebezpieczniejszym filmem roku ze wszystkich powodów. Pojawia się pytanie, czy widzom naprawdę zależy na 12-letniej kontynuacji filmu, który w ogóle nie zachował żadnego kulturalnego polotu. Faktem jest, że jeśli mu się nie uda, James Cameron nadal będzie musiał wydać trzy kolejne obraz symbolu filmy po tym. Ale przede wszystkim Avatar 2 będzie musiał nas wszystkich przekonać do ponownego noszenia głupich okularów 3D.

dziesięć lat temu, Trójwymiarowy Miała być przyszłością kina. Dzięki pierwszemu Awatarowi, który wykorzystał technologię, by wrzucić nas w przepiękne krajobrazy, które wciągają zmysły, każdy wysokobudżetowy film z pasją kojarzył się z tym nowym sposobem robienia filmów. Peter Jackson kręcił filmy 3D. Ridley Scott nakręcił film 3D. Martin Scorsese nakręcił film 3D. Ang Lee nakręcił film 3D i zdobył Oscara za głośne krzyki.

Jasne, powiedziano nam, że 3D mogło zacząć się jako sztuczka w latach 50., ale tym razem byłoby inaczej. „3D zostanie”, co jest prawdopodobnie bardzo odważne Kawałek Tech Crunch z 2010 roku. „Zrezygnowanie z tego byłoby wzmocnieniem proporcji, których Hollywood nie chce robić. Za dziesięć lat będziemy patrzeć wstecz na bibliotekę nie dziesiątek, ale setek filmów 3D, niektórych (możemy mieć nadzieję) który będzie sprostał jakości wyznaczonej przez klasykę „przeszłość”.

Im bardziej interesujesz się orłem, tym bardziej zauważasz, że rzeczy nie zmieniły się tak, jak myślał Techcrunch. W rzeczywistości nowa rewolucja 3D zamieniła się w kolejną sztuczkę. Okulary były wąskie, niewygodne i podejrzane ekologicznie. Ranią ci oczy. Sprawili, że oglądanie było jeszcze ciemniejsze. Co więcej, prosta czynność polegająca na pokazaniu filmu w 3D oznaczała, że ​​kina miały swobodę w podnoszeniu cen biletów daleko poza wszelką miarę. A jeśli to wszystko nie było wystarczająco złe, same filmy były często znacznie lepsze od 2D, ponieważ po produkcji były przepychane przez leniwe renderowanie 3D w ramach kiepskich zarobków studia filmowego. Nic dziwnego, że nie żyje.

Kadr z filmu Avatar: Water Road. Zdjęcie: dzięki uprzejmości 20th Century Studios

Nie oznacza to, że ludzie całkowicie przestali robić filmy 3D. Nadal są uwalniani. W tym roku Doctor Strange został wydany w 3D, podobnie jak Dune, Encanto, Godzilla vs Kong i najnowszy film Gwiezdne Wojny. Ale implikacja jest taka, że ​​są to tylko marginalne spin-offy, w 2017 roku stanowiły tylko 17% przychodów kin. Istnieją, jeśli ludzie chcą nieco innego doświadczenia, ale w żadnym wypadku nie są ostateczną wersją filmu.

W rzeczywistości wydaje się, że 3D stało się po prostu kolejnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Na przykład mój lokalny multiplekser został ponownie otwarty po remoncie i oferuje teraz oszałamiającą gamę formatów wyświetlania. Możesz oglądać filmy w 2D i 3D, ale także Imax, 4DX (gdzie twoje siedzenie obraca cię w rytm akcji) i bardzo głupią sztuczkę o nazwie ScreenX, w której w różnych odstępach czasu podczas filmu ściany będą się świecić dodatkowy materiał opakowany w 270 stopniach. Wszystko to jest wyraźnie zaprojektowane, aby walczyć z rozwojem codziennych wersji domu — tak, możesz oglądać Matrix 4 na swojej kanapie, ale czy zastrzeli cię w pokoju, gdy pojawi się pościg samochodowy? – ale wszyscy czują się tak, jakby desperacko brnęli do przemysłu w tarapatach.

A to wszystko utrudni Avatarowi. Minęła ponad dekada, odkąd ostatnio musiała edukować widzów na temat kina 3D, ale teraz znajduje się w dokładnie takiej samej sytuacji w sequelu. Niedawny artykuł w The Hollywood Reporter „Rozgrzewka 3D powinna być przeprowadzana ostrożnie i ostrożnie” – cytowano słowa prezesa Imax Entertainment, Megan Colligan, dodając, że „wyciągnięto wiele lekcji” podczas niedawnego boomu 3D. Producenci Avatara 2 i ogólnie branża filmowa wydają się szczególnie zainteresowani tym, aby 3D ponownie nie stało się sztuczką. Przez kolejne 10 lat nie dowiemy się, jak odnoszą sukcesy. Ale jeśli historia czegoś nas nauczyła, prawdopodobnie nie powinniśmy się zbytnio ekscytować.

READ  Ostatni fortepian Chopina przywraca cechy z XIX wieku | zabawa