Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lady Lisa Carrington zainaugurowała „Wielką Koncesję” pod portretem zmarłej królowej

Najbardziej utytułowana olimpijka Nowej Zelandii, Lisa Carrington, zdobyła we wtorek tytuł w Government House.

Juan Zarama Perini

Najbardziej utytułowana olimpijka Nowej Zelandii, Lisa Carrington, zdobyła we wtorek tytuł w Government House.

Pięciokrotny złoty medalista olimpijski Pani Lisa Carrington Prowadził listę inwestycji uhonorowanych w Domu Rządowym po śmierci królowej.

Słynna zawodniczka kajakowa powiedziała, że ​​czuje się wyjątkowo, mogąc przeżyć cały koncert i zdobyć odznaki i korowai z Portret królowej Elżbiety II Wciąż na ścianie przed nią.

„Naprawdę fajnie jest móc świętować to w formalny sposób… Możliwość tego jest ogromnym przywilejem”.

Pod nieobecność gubernatora generalnego pani Cindy Kerro, która przebywa w Wielkiej Brytanii w imieniu królowej PogrzebDyrektor Rządu wręczył Nowozelandzki Order Zasługi.

Czytaj więcej:
* „Zapinaj się”: Lisa Carrington i Amy Fisher cieszą się rosnącą rywalizacją po „intensywnym” pojedynku
* Pani Lisa Carrington pokonała Amy Fisher w trzecim wyścigu szermierki K1 500m nad jeziorem Karapiro
* Lisa Carrington, potrójna złota medalistka z Tokio, nagrodziła Lonsdale Cup 2021

Carrington powstał Lady Companion Orderu Zasługi Nowej Zelandii za usługi regatowe w tym samym roku Została najbardziej utytułowaną olimpijką w Nowej Zelandii.

Została również uhonorowana za trenowanie i wspieranie młodych graczy w jej lokalnym klubie w Ōhope, a także współpracę z Canoe Racing New Zealand nad rozwojem tego sportu.

Tymczasem w 2021 r. został również nazwany Najbardziej wpływowa osobowość sportowa Maorysów ostatnich 30 latObok Sport Hallberg Dekady.

Pod nieobecność gubernatora generalnego urzędnik państwowy wręczył nowozelandzki Order Zasługi.

Juan Zarama Perini

Pod nieobecność gubernatora generalnego urzędnik państwowy wręczył nowozelandzki Order Zasługi.

„To nie było coś, co myślałem, że się wydarzy” – powiedział Carrington.

Powiedziała, że ​​inauguracja była ważnym momentem, aby spojrzeć wstecz na jej osiągnięcia.

„To nie jest coś, o czym myślę codziennie, ale naprawdę fajnie jest mieć takie chwile, aby móc to zrobić”.

Po miesiącu przerwania treningu podążaj za nim Zdobył trzeci złoty medal w regatowych mistrzostwach świataCarrington powiedział, że wróciła.

Chociaż nie miała „najdłuższej kariery” jako sportowiec, miała nadzieję, że nadal będzie wywierać wpływ i „zrobić coś dla Nowozelandczyków, Nowozelandczyków, naszej młodzieży i naszych dzieci”, tak jak robią to inni na liście inwestycji Gotowe.

Reżyser i producent Chelsea Winstanley (Ngāti Ranginui i Ngāi Te Rangi) został mianowany Oficerem Orderu Zasługi Nowej Zelandii.

Abigail Dougherty/Personel

Reżyser i producent Chelsea Winstanley (Ngāti Ranginui i Ngāi Te Rangi) został mianowany Oficerem Orderu Zasługi Nowej Zelandii.

Chelsea Winstanley (Ngāti Ranginui i Ngāi Te Rangi), która została mianowana oficerem nowozelandzkiego Orderu Zasługi, powiedziała, że ​​jest wdzięczna za uznanie jej wkładu. – Ale to nie tylko ja – powiedziała. „Jest tak wielu innych ludzi, którzy pomagają mi robić to, co robię, i jestem za to bardzo wdzięczny.

„Jestem bardzo dumna i szczęśliwa, że ​​mam tu ze sobą mojego wannau – mam na sobie piękną tiponę tonga”.

Filmowiec i producent jest najbardziej znany ze swoich usług w branży ekranowej i Maorysów.

Była pierwszym rodzimym producentem Waheen, który został nominowany do nagrody Akademii Najlepszej Fotografii JoJo Rabbit Taika Waititi film Produkt był w tyle te reo maoryskie wersje Vaiana DisneyaKról Lew i Kraina Lodu.

Czekaj Była również wśród uhonorowanych na ceremonii inauguracji w tym tygodniu.

śniadanie

Król zostanie pochowany w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor.

Winstanley powiedziała, że ​​jej praca jest „dla naszych dzieci jutra, aby mogły zobaczyć swój własny język publicznie, w kinie i być dumnym z chodzenia po tych miejscach”.

„Normalizacja te reo Maori powinna być czymś, co wszyscy akceptujemy, ponieważ jest to język ziemi” – powiedziała.

Aby upamiętnić platynowy jubileusz królowej Elżbiety II, dwie osoby otrzymają w tym tygodniu najwyższe odznaczenie Nowej Zelandii w dziedzinie inwestycji.

Była gubernator generalny, pani Sylvia Cartwright Kolejna członkini Zakonu Nowej Zelandii zostanie nazwana ze względu na jej ogromny wkład w zawód prawnika – praca, która obejmuje udział w śledztwie ONZ w sprawie rzekomych zbrodni wojennych na Sri Lance, badanie naruszeń prawa międzynarodowego przez Koreę Północną i kierowanie publiczne dochodzenie w Komisji ds. Trzęsienia Ziemi.

Sir Tibbini O’Regan zostanie mianowany dodatkowym członkiem Zakonu Nowej Zelandii Za jego pracę w środowisku akademickim i publicznym oraz za wpływowy wkład w rozwój Ngai Tahoe.

Mistrz świata Trenerka Srebrnych Paproci Ruth Aitken Jest wśród wainanów, którzy witają idiotów. Hugh Rainey otrzyma tytuł szlachecki Do zarządzania, prawa, biznesu i usług społecznych.

Wśród wyróżnionych są były komisarz ds. dzieci Andrew Beecroft i pół-sportowiec Holly Robinson.

READ  Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie: łyżwiarka kiwi Zoe Sadowski Sinnott kwalifikuje się do wielkiego finału kobiet